Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ember szerintetek hány...

Egy ember szerintetek hány kutyával tud törődni és foglalkozni rendesen maximum ha több kutya van a háznál?

Figyelt kérdés

1.Több kutya esetén táp vagy barf?

2. Egy idősebb kutyának is meg lehet tanítani a közömbösséget a többi kutyával szemben? úgy értem, hogy mondjuk nem kedveli a többi kutyát, meg lehet rá tanítani hogy nem muszáj kedvelnie de közömbösen viselkedjen velük?


2019. júl. 15. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem maximum 3. De vannak kutyák, akik egyedüli kutyák szeretnének lenni.

1. Nem minden kutya eszi meg a nyers húst. Konkrétan az én kutyáim egyike se ette meg, és a tápot se eszi meg mind. Tehát döntsön a kutya.

2. Meg lehet tanítani.

2019. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Az ember idejétől, kitartásától, tűrőképességétől is függ.Meg mit csinál velük?

Nekem 8 mentett kutyám van.Meg más állatok is.Reggel kelek 5 órakor, 7-ig szinte csak etetés, vízcsere,gyógyszer,ilyesmi megy.Persze közben beszélek hozzájuk, simogatás is.

Munkába megyek, kb.5-től vagyok otthon, és este teljes sötétig velük foglalkozok.Takarítás, etetés, séta, játék, ami csak belefér.

Mindenki maga tudja, hánnyal boldogul.

Én hússal etetem őket, mert ez a természetes eleség nekik, ettől szépek, egészségesek, ezt szeretik, nem betegesek, hosszú életűek.Nyersen csirkehúsok, mindenféle része, főzök is nekik hús, rizs, zöldségek.Néha jó fajta táp.

Ilyen többiek iránt közömbös kutyám volt már, de ő is elvolt velük, nem volt gond vele tanítás nélkül se.Viszont kell neki olyan hely, ahova elhúzódhat úgy, hogy ott ne háborgassák.

Van 2 öreg kutyám most, 15 és 16 évesek.Van egy elég nagy udvarrész elkerítve, ők ott vannak mikor nem vagyok otthon, vagy ha a többivel nem akarnak lenni.Ki-bejárnak, amilyen a kedvük.A többi eleven, játszik, rohangál, sokszor őket ez már zavarta.

2019. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
2-es vagyok:Amúgy ha 1 kutyám lenne, biztos több idő jutna rá,de ők annyit játszanak együtt, hogy kárpótolja őket.Olyan mint ahol 1 gyerek van vagy több.Az 1 gyerekkel többet kell foglalkozni szülőnek,a több gyerek meg együtt annyit játszik, hogy szülő addig mást is csinálhat.
2019. júl. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is 8 kutyám van. Igazából ez attól függ leginkább, hogy milyen fajtájú kutyák. Mert pl csivavából tarthat 10-et is, ha anyagilag belefér, mivel kb annyi, hogy napi 2x megjáratja őket, meg kis játék velük, azt jó éjszakát. De mondjuk egy németjuhász már sokkal több foglalkozást igényel egymaga is. (Persze, ha jobban munkamániás, mert abból is van lustább egyed.) Pl ott már komolyabb agyi fárasztás, fizikai munka, feladatok kellenek.

Nekem a 8 kutyám mind idős. Ha vannak fiatalabb idik, akkor azokkal reggel külön megyek futni, hogy le legyenek mozgatva, de a sajátjaimmal csak este sétálok, mert elég nekik annyi. Inkább csak szeretnek körülöttem aludni, figyelni, hogy mit csinálok. Nagyon hálás kis jószágok.

Kaja ügyben meg, hát. Én többnyire főzök nekik. Húsfélét, jól átfőtt rizst, az jót tesz nekik, úgy látom, meg némi zöldségeket, adok nekik túrót, kefirt is, meg még ezt azt. Vagy ha úgy van, akkor főzeléket és leveseket én minimális sóval készítem, nem fűszerezem be. Akkor azzal öntöm le a tápot. Nyerset nem szokták bírni, se a túl erős tápokat.

2019. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a 2 a maximum de néha még ezt is soknak érzem. Teljesen más a két kutya és tök más igényeik vannak.

Volt egy labi keverékünk. Ő most kezd idősödni, nagyon nyugodt kutya. Nem bírja a stresszt, a megszokott dolgokat szereti. Sétálásnál minden egyes fűszálnál meg kell állni. Vannak haverjai, velük szeret játszani.

Aztán hozzánk került egy mentet kistestű tipikus korcs kutya:D. Szegény kicsit ideggyenge, félelemagresszív a legtöbb kutyával szemben. Sétálni úgy szeret, ha végigrohanjuk az egészet.

Szóval külön kell őket sétáltatni. A labi igenyli a rendszeres agyi fárasztást is.

Más tápot esznek, de mindketten béloklosak, mindent megesznek.

Egyébként nem szeretik egymást különösebben de jól elvannak. Bár korábban a kicsi megpróbálta magát a nagy felé helyezni, de gyorsan tisztáztam vele a dolgokat és minden oké.

De az tény, hogy mióta itt van a kicsi, azóta megoszlik a figyelem

2019. júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 4 lenne a maximum és akkor sem egy husky falka, mert nem bírnám kielégíteni a mozgásigényüket.
2019. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó: pedig 4 huskyt könnyebb mint 3 tök különböző kutyát


Kérdező: nincs egyértelmű limit. Nekem 6 kutyám van, egy amerikai staffordshire terrier, egy kaukázusi juhászkutya és 4 vizsla keverék. Még egy kutyát be tudnék vállalni

2019. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Akiknek sok kutyájuk (6 vagy több) azok is viszik naponta sétálni őket? Vagy ez hogy megy nálatok? Mert azért ennyi kutyára figyelni, nem lehet egyszerű.
2019. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez függ a kutyák fajtájától, vonalától, munkájától és korától. És az embertől.
2019. júl. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ember és kutya függő. Egyszer erdei séta közbe összefutottam egy faszival aki 9 steffit sétáltatott egyszerre és gyönyörűen vonultak. Nekem bőven elég az egy kutyámat is lefárasztani, etetni stb 8órás melo mellett.
2019. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!