Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát javasoltok?

Milyen kutya fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés
8 éves kisfiam nagyon szeretne egy kiskutyát. Sorházban lakunk közös udvarral a házszabály szerint nem szabad kutyát tartani, de végül körbejártam az összes lakót és sikerült egy kompromisszumos megoldást találni: Az udvar egy részén elhelyezhetek egy zárt kennelt és abban tarthatom a kutyát. Olyan kutyát keresek, aki elviseli azt, hogy napközben 8-16 között egy kennelben van, természetesen délután minden nap elvinnénk sétálni, bírja a hideget és nem ugat sokat, valamint ajánlható kezdő kutyatartóknak és szereti a kisebb gyerekeket. Köszönöm!

2019. szept. 20. 10:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont olyanokat néztél ki, akik nagyon kötődnek a gazdihoz. Nem véletlenül kedvelt segítőkutyák. Inkább lakásban tartáson gondolkodjatok.
2019. szept. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Na most én ezt egyszerűen nem bírom megérteni. Azt írod 8-16 között egy kenelben lenne, ami már most nem reális. Az állat egész éjszakára kint lenne hagyva, az akárhogy is nézem nem 8 óra. Nem akarok én senkit sem megbántani, de én még olyan kutyát nem láttam a világon, aki megelegszik 2 vagy 3 órával, amit a gazdijával lehet.

És a tervek? Hogy szeretnéd? Majd reggel mielőtt a gyereket viszed iskolába, csinálod neki a reggelit, te is készülődsz, előtte majd fel fogsz kelni a kutyához is legalább 1 vagy 2 órával előbb, hogy az ő szükségleteit is kielégítsd? Mégegyszer leírom, én senkit nem akarok bántani, de az emberekben nincs egy kis logikus gondolkodás sem. Azzal a kutyával foglalkozni kell, főleg még nagyobb felelősség, ha kiskutyát veszel, vagy hozol el valahonnan. Egy kiskutya ebbe a bezártságba bele fog őrülni, de még egy fejlett kutyus is. Aztán majd sehogy nem lesz szocializálva, ugatni fog, rágcsálni és szétszedni mindent, te pedig egyre jobban csak nyűgnek fogod érezni és meg akarsz majd szabadulni tőle, mert a szomszédok is halálra fognak csesztetni. Sajnálom, én nektek egyelőre semmiféle kutyát nem ajánlok. Majd ha a gyermeked nagyobb lesz és tud neked ebben segíteni, akkor esetleg egy kisebb szobakutyát, de azt is csak úgy ha megfelelően le van mozgatva és szocializálva. Mert a kutya olyan, amilyen a gazdája és ez mindig így marad és lesz!

2019. szept. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
Azt azért vegyük figyelembe, hogy vannak dolgozó emberek is a bolygón, és a kutyának ez idő alatt egyedül kell lennie. Gondolom, a fórumot csak olyanok olvassák, akiknek a kutyája egész nap mellettük lehet, de szerintem egy átlagos mai magyar családban ha valaki naponta 2-3 órát tényleg foglalkozik a kutyájával és ez nem annyi, hogy kiengedi, akkor már jó úton halad. Nem annyira fekete vagy fehér ez
2019. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%
Persze,hogy dolgoznak a kutyatartók is de ott max 8-9 órát van a kutya magában. A kérdező viszont éjjelre is kint hagyná,már ha kennelben tartaná tényleg. Igy napi kb. 21 órát egyedül lenne az eb. Lehet,hogy nem foglalkozol vele folyamatosan,de legalább melletted legyen,neki sokszor elég ha csak követ a lakásban és megsimogatod.
2019. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy a kisfiad szeretne kutyát, de én a helyedben elmagyaráznám neki, hogy jelen helyzetben miért nem tarthattok kutyát.

Ezzel arra is megtanítod, hogy egy állatért felelősséggel tartozunk, foglalkozni kell vele, egy kutya családtag és nem csak akkor játszom vele, ha kedvem tartja stb.

Az, hogy délutánonként elviszitek sétálni, amúgy meg kennelben éli az életét, az NAGYON ROSSZ egy kutyának.

2019. szept. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!