Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát javasoltok?

Milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!! :)


(Olvastam itt olyan jellegű kérdéseket, amilyet most felteszek, de nem igazán találtam meg azt amit Én keresek, szóval előre is bocsánatot kérek, ha van egy ugyanilyen kérdés már!)


Szeretnénk segítséget kérni tapasztalt emberektől, kutyakérdésben.

Nem igazán tudjuk, hogy melyik kutya lenne nekünk való, szeretnénk okosan dönteni, hogy a kutyusnak is boldog élete legyen.

Már nagyon régóta készülünk, tervezgetjük hogy legyen egy kiskutyánk, sok véleményt kértünk már ki kutya gazdiktól, egy állatorvostól is, de mindenki mást mond és most teljesen összezavarodtunk... Hátha itt valaki tud nekünk segíteni! :)


A kutya benti kutya lenne, nagy lakás, de nincsen kertje.

A környék teljesen kutyabarát, mindenkinek van kutyusa, lennének barátai! Egy nap én úgy 4x tudnám levinni, ebből 2x mondjuk 1 órára, és 2x 30 percre. Viszont az édesapám bármikor letudná vinni, mert nyugdíjas.

Az egyetlen kikötése a családnak az, hogy ne legyen nagy testű. Vagy kicsi, vagy közepes méretű legyen.

Van egy kis csivava aki sokszor jár hozzánk, sokszor vigyázok rá, neki nagyon jó természete van, nagyon szeretem, de úgy tudom a legtöbb csivi nem ennyire nyugodt. :(

Van egy keresztfiúnk, szeretném hogy szeresse a gyerekeket, és hogy jól tanítható legyen.

Szeretném kutyaiskolába vinni,nagyon sokat szeretnék vele törődni.

És persze a ferjem is, amennyire az ideje engedi.

A nagy szőr nem jelentene gondot, feltakarítom, nem vagyok finnyás, de mivel ez egy panel lakás, nagyon meleg van nyáron, azért aggodom hogy nagyon melege lenne.

Fajtatiszta kutyát szeretnénk, megbízható tenyésztőtől, de kezdők vagyunk, mindenképpen szeretnénk kutyaiskolába vinni miatta is, magunk miatt is, hogy jó gazdák lehessünk.

Félek, hogy ha túl nagy a mozgásigénye, és ezt nem tudom kielégíteni, akkor szomorú lesz, vagy szétszed mindent a lakásban.

Viszont szeretnénk kirándulni menni vele, sportolni alkalom adtán.


Lehet nagyon az igényeink, nem tudom, szívem szerint minden kutyát örökbefogadnék a földön, de legalábbis egy kutyára szeretnénk nagy figyelmet, szeretetet fordítani.

Szeretnénk ha szeretetteljes lenne, szeretne minket! :)


Tudnátok nekünk fajtát ajánlani, és esetleg tenyésztőt is, aki segítene nekünk abban is, hogy hogy neveljük a kutyát?


Óriási köszönet, és bocsi ha hosszúra sikeredett!



2018. júl. 28. 15:59
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ohh ez lemaradt: van pénzünk kutyára. Bár nem vagyunk gazdagok, átlagosan élünk, erre egy ideje már gyűjtünk, szóval nem jelent gondot a tenyésztőtől való vásárlás!
2018. júl. 28. 16:06
 2/26 anonim ***** válasza:
41%
Hello! Úgy gondolom hogy kisebb testű vadászkutyák pl.: tacskó,beagle megfelelnének nektek. Az hogy "kezdő" megfelelő érdeklődés,utánajárás mellet nem hiszem hogy gondot okozna. Hogy a többi kutyával,gyerekekkel hogy jön ki szocializáción múlik. Nevelésük határozottan,szeretettel,fizikai erőszak nélkül. A mozgatás legyen meg minden nap. Annyi amennyit írtál szerintem bőven elegendő.
2018. júl. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod! Teljesen természetes, az erőszakos nevelés teljesen megvetem és nagyon távol áll tőlünk!

Tacskó és beagle, nagyon aranyos kutyák, tacskó már volt a családban, 16 évesen halt meg, vele nőttem fel, iszonyatosan szerettem, de a család nem szeretne olyat amilyen ő volt, még hasonlót se, így évekkel utána se, rossz érzéssel töltené el anyukámat. Igaz, a leírásba ezt nem írtam le, neharagudj! :)

Beagle tetszik, de mi leginkább a Border Collie felé haljunk, vagy ausztrál juhász kutya, ők még közepes testünek számítanak, de nem tudok sokmindent róluk.

Szerinted valamelyik lehetne, kezdő gazdiknak?

2018. júl. 28. 17:09
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg azért kaptál sokféle választ mert ezek a körülményes sok kutyafajtának megfelelnek. Napi 3 óra mozgás és állandó tásaság apukád szemelyében elég jó alap.

Mivel ő elég sokat lesz a kutyussal célszerű lenne az ő veleményét halmozottan figyelembe venni,hogy milyet szeretne. Én az alábbi fajtákat tudom ajánlani. Más is szóbajöhet persze,de ezeket jól ismerem így ezekről tényleg azt gondolom,hogy megfelelnének nektek.



Csivava

Ne rettentsen el,hogy sok a bolond köztük. Jó tenyésztőtől, jó neveléssel nagyon jófej kutyák. Kifejezetten okosak! Szeretnek tenni venni, pörgősek,jol motiválhatóak, könnyen taníthatóak,érdeklődőek,társaságkedvelők. Ha nem elkényeztetett kisbabaként vannak kezelve, tényleg remek társ vállhat belőlük.

Uszkár(kis vagy közép)

2-3 havonta kozmetikába kell vinni, a köztes időben kevesebbet szőröz mint más kutyák. Jó kedélyű, életvidám, pörgős. Jól motiválható, könnyen tanul, szereti a társaságot. Sportra is alkalmas pl. agility

Picher

Igazi minden lében két kanál kutyusok. Kis energia és szeretetbombák. Pici termetük ellenére nagyon agilisak.

Yorkie

Ugyanazt tudom mondani róla minta picherről,kiegészítve azzal,hogy erős bennük a terrier vér így ők elég akaratosak tudnak lenni.

Sheltie

A szőrük sok gondoskodást igényel,de hát ez a szépség ára. Jó eszű,jól motiválható kutyák. Akár sportolni is alkalmasal pl. agilityre.

Yorkie



Amit nem ajánlok: tacskó, beagle mert kissé akaratos és extra mozgásigényű mindegyik. Mopsz,francia/angol bulldog, boston terrier -sajnos nagyon népszerű fajták és a gondatlan tenyésztés/szaporítás nagyon betegessé tette őket.

2018. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Ezek a fajták (border collie, ausztrál juhászkutya) elég mozgékonyak, illetve inkább kertes házba valók. Véleményem szerint mégsem kizáró ok a lakásban tartás, de több befektetett energiát igényelnek mint az előző hozzászóló által javasolt fajták. A legbiztosabb információt,tanácsokat mindenesetre akkor kapod ha felveszed a kapcsolatatot tenyésztőkkel.


Border collie: [link]

Ausztrál juhászkutya: [link]


Ízlés kérdése de vannak hasonló habitusu magyar fajták is: puli,pumi,mudi

2018. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Igazán kedvesek vagytok, nagyon köszönjük a válaszokat, és a linkeket!

:)


Utána nézünk mindennek amit írtatok, sok fajtát nem is ismerünk a felsoroltak közül, hatha beleszeretünk valamelyikbe!

(de eddig az ausztral juhász a nyerő, teljesen beleszerelmesedtem)


További szép estét mindenkinek! :)

2018. júl. 28. 19:59
 7/26 anonim ***** válasza:

Kínai kopasz/powder puff változata? :)

Az aussie nagyon pörgős, aktív kutya.

2018. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Vagy a westie? :)
2018. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Na nagyjából megtárgyaltuk, a ferjem is, apukám is megnézte a kutyusokat.

Egyetértettünk abban hogy minden kis kutya imádnivaló, de van néhány ami kitűnik közülük, és igazán tetszik!


Amiben Egyetértettünk, hogy igen, nagyon cuki, de nem őket fogjuk választani :


Westi, Yorki, beagle, a kínai powder puff, az uszkár, a pincser


Jobban tetszenek a középtermetű kutyák, kivéve a csivava, a csivava lányokat imádom! :)

A legjobban tetszettek (sorrendbe) : Ausztrál juhászkutya,

Seltie, border collie, csivava.


De ha az ausztrál kutya nem érezné jól magát így se a panelben, akkor nem őt fogjuk választani, se a border collie-t, nem szeretnénk ha pont nálunk nem érezné jól magát az új családtag.


Viszont a Sheltie- nagyon nagyon szép, gyönyörű teremtés, szerintetek ő kevésbé energikusabb mint a border collie?

És valahol találok tenyésztőt, aki foglalkozik ezzel a fajtával?


Mindent nagyon köszönök! :)

2018. júl. 28. 21:34
 10/26 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem ezekre a feltételekre a Cavalier King Charles spánielt ajánlanám. Olvass a természete után! Nekem most lesz kettő úgyhogy még nem tudok mit mondani. Sok sikert az új kutyaház!
2018. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!