Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaiskola tényleg minden...

A kutyaiskola tényleg minden kutyának kell vagy ez csak egy divat lett? Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
Van egy bull keverék kutyusunk, 2 éves de csak pár hete van nálunk. Nem ugatós, a többi kutyát megmorogja de nem kap oda, nem ugatja meg őket, inkább játszana. A morgás miatt legtöbben tovább is állnak tőlünk, ő meg elkezd játékosan ugrálni. Barátságos, bújós mindenkivel csak a kutyákat morogja. Véleményem szerint csak játszásból. Több kutyás is mondta hogy a kutyaiskola nagyon fontos. Én nem érzem a fontosságát. Szerintetek??
2019. szept. 21. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez a gazdától függ. Akinek nincs tapasztalata kutya tartás terén, annak mindenképp ajánlanám. Nagyon sokszor látom, hogy nem tudják behívni az állatukat meg határozatlanok úgy összeségében a kutyával.

Ajánlott szerintem az iskola, a legtöbb magyarnál nem igazán kiforrott dolog a felelős állattartás.

2019. szept. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a kutyatartók 80%-a nem hordja kutyaiskolába.

Vagyis én senkit nem ismerek aki hordaná a kutyáját.

Igaz a legkozelebbi kutyaiskola 150km re van.

Ott konyebben megtanulja az alap dolgokat, láb melett menni pórázon stb, valamint szocializálódik valamilyen sziten. Ezeket te is ugyanugy megtudod neki tanitani.

Ez inkább az unatkozó városiakk hobbija.

2019. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Leginkább a gazdának kell kutyaiskola, ha szembekerül olyan nevelési hiányosságokkal, amiket itt, a gyakorin próbál megoldani.

A kutyának egy jó iskola abban segít, megtanulhat jól kommunikálni más kutyákkal.

2019. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Életemben nem kellett egyetlen kutyámat sem kutyasuliba hordanom, pedig 60 éve vannak kinti-benti kutyáim (71-ik éves vagyok)

Ráadásul soha nem mentem kutyát venni, az élet hozta az utamba őket, a testileg-lelkileg rommá tört kutyák személyében, akik főleg problémásak voltak valamilyen formában.

Sőt bevallom, hogy nekünk nem fért az életünkbe napi 5-6 óra edzés és túrázás a kutyákkal, viszont rengeteget foglalkoztunk velük, az életünk részesei, családtagok voltak. Ahova csak lehetett vittük őket és a múltjuk ellenére nyugodt, kiegyensúlyozott kutyák lettek, akik hosszú életet éltek.

Most már csak egy 16 éves kutyánk van, a korunk és az anyagiak miatt már többet nem fogunk vállalni. Ez a kutyánk az elmúlt 2 évben 600ezerbe forint orvosi költségbe került, gátsérv és térdprotézis miatt. Gyakorlatilag mindkét műtét a bejáratiajtó cserére gyűjtött pénzünket vitte el. De ezeknek a költségeknek a bevállalását felelős kutyatartóként fontosabbnak tartom, mint a kutyasulit.

2019. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

3. kutyámat tartom. Ebből 2 menhelyi, egy vásárolt. Sosem kellett kutyaiskolába vinném őket és nem is fogom. Pedig az egyik menhelyi igen csúnya előélettel rendelkezik (értsd: kutyatámadás, bántalmazás) Aki nem képes a kutyáját megnevelni, mert nem ért hozzá, annak kellhet a kutyasuli. Bár őszintén megmondva, én ismerek pár kutyasulis kutyát és komolyan mondom, ők a legidiótább kutyák a környeken. Pórázról elengedni nem merik, behívásra szarik, kutya húzza őket stb. De igazából ez a gazdák töketlenségéből adódik. Semmi határozottság nincs bennük, nem korrigálják a kutyát időben stb. Hiába a suli, ha gazda egy omega a kutyája mellett. Suliban lehet jól megy, de utcán vicc kategória, amit művelnek.


Tőlem mindig kérdik, hogy jártam-e velük kutyasuliba, mert hogy milyen jól nevelt, rendes kutyák. Erre a válaszom: "magántanulók nálam" :D szerintem ez is divatnak számít, mert hát a sulis kutya csak biztosan nagyon okos lehet


Pedig minden csak a gazdán múlik

2019. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szükségem volt rá az első kutyámnál, mert tapasztalatlan voltam. A másodiknál már nem kellett. A kutyaiskola a tapasztalatlan gazdiknak van elsősorban, és ha olyan gondod van amit nem tudsz megoldani.
2019. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%
Vidéken, akik hasznosan munkával töltik idejüket, ilyen eszükbe sem jut. Szeretettel tartják lakáson kívül kutyájukat. Nem kell kutyaiskola! A kutya hallgat a gazdájára!
2019. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Ja persze 7# pont a vidékiek tartják jól a kutyát, ugye? Falusi vagyok és pontosan látom, hogy állandóan az utcán vannak, kiszöknek, nem behívhatók. Chip nincs bennük, ivarosak, alultápláltak stb..

Nem tudom miért kell úgy tenni, mintha a városiak nem dolgoznának és nem lenne életük a kutyák kívül. Van, de más a szemléletük, családtag, nem kerti dísz a kutya náluk.

A kutyasuli igenis jó befektetés egy tapasztalatlan gazdának.

2019. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatlan gazdának mindenképp jó. Plusz a kutyának is jó elfoglaltság, és szocializáció szempotjából is hasznos. Ha van rá elég idő és pénz, akkor miért ne? Ha nincs, attól még ugyan úgy szófogadó kutyává válhat, ez csak a gazdán múlik.
2019. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
7-es, akkor miért van az, hogyha lemegyek falura rokonokhoz, akkor alig látok behívható kutyát akiket tiltani se lehet? Ráadásul rendszeresen neki akarnak menni az én lakásban tartott városi kutyámnak, aki szófogadó és önvédelmen kívül nem támad..
2019. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!