Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull kutyust szeretnék de...

Pitbull kutyust szeretnék de van egy 4 éves kislányom. Mennyire lehet veszélyes egy ilyen harci kutya?

Figyelt kérdés

Vagy ez nevelés kérdése?

8hetesen hoznám el a kutyust most 2hetes és télen bent lenne az a terv aztán az udvaron.

Másik kérdés az is, hogy mekkora korba érdemes kiszoktatni majd udvarra?


2019. szept. 22. 18:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Pitbullal és amstaffal nőttem fel, csodálatos élményeim vannak velük, tényleg az egyik legjobb családi kutya HA meg van nevelve. Nálunk apa nevelte őket akkoriban, sok kutyája volt előtte szóval ők tényleg nagyon meg lettek nevelve, sokszor mesélte hogy nehéz volt a kannal eleinte, nagyon domináns volt mikor még kis kajla kölyök volt. Tenyésztős, drága kutya volt mindegyik, szapisat SOHA ne vegyél.

Ha nem első kutya és van aki ért is hozzá, nevelni tudja akkor én azt mondom jó ötlet. A mieink nagyon jó kutyákká érettek, mindig őrizték a rácsos ágyam ha aludtam, ha a földön játszottam mellém feküdtek, később akárhogy nyúztam őket max otthagytak a fenébe. Egyetlen dolog amivel fájdalmat tudnak okozni az a farkuk, olyan mint egy ostor, mostani pitünk segge közelébe se szeretek menni ha csóválja olyanokat csap 🤣.

2019. szept. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Jarjal futni vele 8-15 km-eket . Heti 5x!! Ez a minimum mozgasigenye anyam pitjenek is. Ha nincs lekotve egy kutya( minden kutyara ervenyes!!!!!!) energiaja,akkor konnyen agressziba tor ki vagy butor rombolasba.

Egy pitbull az sportos atleta,mindene a sport: futas,birkozas,kutyatarsasag!!

Fontos a kisgyerekkori szolcislizacioja!! Vidd rdndszeresen kiskoratol kutyak koze .


Ha nem vagytok sportbolondok,NE legyen kutyatok. Akkor a kis 1 kg-os szobacirkalot valaszd.

2019. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%

2010-ota nem tiltott kutya.

Am tényleg ne vegyél Pitbullt..ha ez a kérdés felmerült benned.

2019. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

Pitem van. Nem bírja télen az udvaron. Rövidszőrű, fázik. Ráadásul igényli az ember közelségét, nem kerti dísznek való (ahogy egyik sem), hogy ki legyen vágva a kertbe.


Gondolom te tetted fel az új kérdést is, ahol a csivavád helyett (akit lepasszoltál) keresel másik kutyát.


Ne legyen semmilyen kutyád, pláne nem egy olyan fajta, aki sok foglalkozást igényel!

2019. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

"Mennyire lehet veszélyes?" Nagyon. Akár halálosan is.

De, úgy általában bármelyik kutya veszélyes lehet, ha nem értenek hozzá és rosszul nevelik. Mindnek van foga, mind tud harapni, a pitnél egy külön veszély, hogy nagyon erős a harapása, de azért, ha egy csivava beleharap az ember orrába, az se lehet kellemes. Szerintem alapos utánajárás és felkészülés nélkül senkinek nem kellene kutyát tartani, mert a "majd a gyerek nevelgeti, sétáltatja", "jaj, ezt nevelni sem kell majd, mert olyan okos, aranyos" stb. elképzelésekbe bele fog törni az ember bicskája és vagy egy elviselhetetlen kutyával kell majd együtt élnie vagy végül túl is fog adni rajta az illető.

Pl.: Egyik ismerősöm hiába járatta a kis bichonját a kutya oviba, olyan béna volt az egész család, hogy végül megharapta őket. Egy alapvetően bújós, tüneményes társasági kutya! A gyerek nyúzbálta, a felnőttek meg következetlenek voltak, ilyen egyszerű volt összehozni, hogy teljesen a fejükre nőjön. Így végül más gazdához került, ahol azóta is vígan éldegél zéró agresszivitást mutatva, holott előtte a család egy kezelhetetlen, majdhogynem vérengző fenevadnak tartotta.

2019. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
36%

A pitbullt nem véletlenül hívják dajka kutyának.Gyerekek mellé való,DE nagyon oda kell figyelni vele.

Ne hallgass arra az emberre aki báránykának állítja be,mert nem az.De arra se aki egy terminátort lát abban a szerencsétlen fajtában.

Egy Kangál,egy Ovcsarka,egy Bulldog (nem az angol..xd),rottweiler sokkalta agresszívabb lehet mint egy pitbull.

Kölyök korától kezdve szoktatni kell mindenhez (beleértve idegeneket is akár ember akár állat!),szabályokat felállítani és betartani (csak játékkal játszunk,kézzel nem.véletlenül is nagyot haraphat ha engeditek kézzel játszani),kedvesnek és toleránsnak kell lenni vele akármilyen nehezen/lassan tanul (kutya függő),soha nem szabad megütni (ahogy mondjuk egyik kutyát se..).


Le kell vezetni az energiáit is,mert unatkozó kutya akármilyen fajta egy szörnyeteggé válhat és nem azért mert megtámad,hanem azért mert a lakást 'támadja'.Szét szednek mindent,rohangálnak,stb. :D


Akár mennyire lesz jó kutya vagy akár milyen rég lesz vele az fontos,hogy ne hagyd vele egyedül a kislányod.Főleg,ha van idegen is mert mondjuk átjön egy kis barátja játszani.A kutya meg fog titeket védeni,és nem fog tudni különbséget tenni egy játékon veszekedő gyerekpár és egy bajban lévő gazdi között..

2019. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
71%

Pitem van, elsétáltunk egy játszótér mellett és az eggyik sötét elemélyű kisgyerek elkezdett sikítva futni a kutyám fele, a pitem természetesen vicsorgott morgott meg ugatott ugy hogy már a nyála is csorgott, az anyja fogta vissza a kölköt hogy ne fusson ide.


Már nemhogy egy Bull tipusu hanem egy sima kutya se tudja értelmezni a kölkök viselkedését. A kutya annyit lát hogy a gyermek a fogaig mutatva, vékony hangon, sikítva fut felé és a gazdája felé. Magát és a gazdát is félti a kutya, benne van egy ösztön hogy védje a szereteit

2020. aug. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!