Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Befogadott kutyám...

Mit tegyek? Befogadott kutyám ha nem vagyok otthon és más vigyáz a gyerekekre odakap nekik. Nagyfiam 5 éves kislányom 1 éves. Panelban lakunk nem tudom elkülöníteni. A kutya 4 éves és két hónapja van nálunk. Alapvetően nagyon szelíd.

Figyelt kérdés
2014. nov. 9. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
En inkabb elajandekoznam a kutyat. Ne vard meg hogy nagyobb baj legyen. Kutyasulit probaltatok mar?
2014. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tisztázni kellene a falkasorrendet, megértetni vele, hogy a gyerekeid is a falkához tartoznak. Nem kell ezért megszabadulni tőle, viszont a problémát kezelni kell. Minél előbb kutyasuli, tréner!!!
2014. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően minden kutya szelíd, nem alapvetően pedig bármi lehet sajnos.

Hogy hogyan viselkedik nélküled, ez függ attól is, hogy kire bízod rá a gyerekeket. Úgy tűnik neked szót fogad és Te lettél a gazdija, Te lettél a fölérendelt, de az alkalmi gyerekvigyázót már nem tekinti annak. Ha nem vagy otthon, a kutya uralja a lakást. Közösen kell megtanítanotok amikor Te is ott vagy, hogy másnak is szót fogadjon, mást is tiszteljen, csak így hagyhatod magára mással. Vannak hiányosságok, jobban kéne figyelned a kutyára, hogy milyen szituban hogyan viselkedik és ezeket mind mind elmondani a gyerekvigyázónak. Nekem is két befogadott kutyám van. Gyakran jönnek el hozzánk a sógornőmék a kislánnyal, aki egyébként imádja a "kutyikat". A szülei mindig is panellakók voltak, gőzük sincs a kutyákról. Láthatóan a kutyák is jól elvannak a gyerekkel. DE! Használati utasítást mindig mellékelek az alapján, ahogy a kutyáimat a két év alatt megismertem:

Kutya előtt nem majszolhat semmit, főleg nem pofa magasságban. Ha eszik bármit, magasabb székre ültetni, vagy inkább legjobb, ha bemegy.

Étellel a kezünkben nem szaladgálunk.

Farkat nem húzunk, még akkor sem, ha első ránézésre a kutyát ez nem zavarja. Fület sem. Szájba nem nyúlkálunk.

Szájból nem veszünk ki semmit, labdát sem.

Nem fekszünk le szándékosan a kutya előtt a földre, ha meg véletlenül esett el, az összes szemünk rajta van, de ez utóbbi mindegyik pontra igaz.

Ezen kívül vannak még ingerküszöbök, mint pl., a visítás. Azt nem lehet tudni, hogy mennyire tolerálja a kutya, ráadásul az sem jó, amikor többen vannak, és mindenki más utasítást próbál adni. Néha ettől is megzavarodnak. A mi kutyáink nagyon értenek a szóból, de amikor eljönnek mások is, és mindenki a maga módján próbálja őket regulázni, igencsak megkeverednek, és persze ilyenkor a kutya a bűnös.

A két hónap nagyon rövid idő, én lehet nem merném otthagyni másra, és nem csak a kutyában nem bíznék, az vigyázóban sem. Ennél sokkal több idő kell, hogy kiismerd a kutyát, egy alkalmi vigyázó sok mindent nem tudhat, és a kutya sem tiszteli. A kutyaiskola sokat segíthet.

2014. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3. voltam. Az nagyon igaz, amit a 2. írt, ezt kihagytam, pedig ez a legfontosabb: Mindegy, hogy a gyerek kicsi, ne tekintse prédának, fontos, hogy tudja a kutya, hogy a Te falkádhoz tartozik. Ezt nyilván maga a kisgyerek nem tudja elérni, ezt nektek felnőtteknek kell benne tudatosítani.

Nálunk ezt sikerült elérni, nem tudom hogyan, talán azért is, mert mindenki szót fogadott nekem, amikor kértem, hogy mikor hogyan kell reagálni a kutyák viselkedésére, meg a kislány se semmi, megtanulta a parancsszavakat, és Ő is "rendezi" őket. Fontos az is, hogy az ember hogyan áll a gyerekhez a kutya előtt.

2014. nov. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!

Kutyasuliban nem jártunk. A falkaviszonyokat saját tudásom azerint rendezem:enni nem kap asztalról semmit és szigorúan akkor kap enni ha mi màr ettünk. A gyereket előtte etetem. Ajtón utolsónak jöhet be.Ágyban nem alhat.

2014. nov. 9. 13:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Megnehezíti a nevelést hogy a nagyfiam nem igazán szófogadó a kutya tekintetében. Folyton simogatni ölelgetni akarja ha tetszik a kutyànak ha nem. Gyakran szólnom kell hogy hagyja pihenni is. Vsz ott a gond hogy se a párom se apósom nem érzi ezt a pillanatot.Az a gond hogy hiàba próbàltam beszélni velük azt mondták hogy ők nem étrenek a kutyához.....
2014. nov. 9. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Az alapból nem lehet gond, hogy a fiad folyton ölelgetni akarja. A kis unokahúgom is ezt csinálja, (4 éves) húzza, nyúzza őket, és hagyják, behódolnak, és azt csinál velük amit akar, szerintem ez így rendben van. A felnőtt felügyelőknél lehet a hiba, de ebben tényleg jobb ha kikéred szakember tanácsát, mert kisgyerekek mellett ez veszélyes ügy. Nem csak a kutyát kell megnevelni, hanem a nagyszülőket is. Ha otthagyod olyan emberekre, akik csak állnak és néznek, mert ők nem értenek hozzá, abból baj is lehet.
2014. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na én pontosan emiatt nem mernék menhelyről hozni felnőtt kutyát. Nekem 4 gyerekem van és csak olyan kutyát hoztam eddig magunkhoz, amelyik picike volt. Még párnának is használhatják a gyerekek, akkor sem csinál semmit, max arrébb megy. De, a gyerekeket tényleg nevelni kell erre is, ugyanúgy, mint a kutyát is. És nálunk fura, de pont hogy a legnagyobb, a 13 éves gyerek az, aki a leg negatívabban áll az állatokhoz, mármint szereti meg minden, de abszolút nem tud velük bánni. Az 5 évesemre jobban hallgatnak, mint a 13 évesre. Szóval én ha nem látnék más esélyt, biztos, hogy megválnék tőle, a gyerekek érdekében!!!
2014. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!