Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlatátok?

Milyen fajta kutyát ajánlatátok?

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk, kinti-benti kutyát szeretnénk.

Lényeges, hogy rövid szőrű legyen, kicsi, max. közepes termetű.

És nagyon fontos, hogy tudjak vele menni minden nap sétálni.

Gondolom a yorkival nem lehet sokat sétálni. Vagy igen?

A csivava pedig nem tetszik.

Kisgyerek nincs.

Családtag lenne.



2019. szept. 23. 09:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Merrefelé éltek?

Nekem a border collie fajtamentéstől van kutyám, kistestű (nem tudom, mi van még benne a border mellett), igaz, hosszú szőrű, de van rövid szőrű border is, lehet vele sokat menni, és otthon is elvan, nem ugatós.

Egyszer nem jöttek el terepszemlére, viszont folyamatosan tájékoztatom őket, hogy vagyunk, hogy haladunk, kapnak fotókat, látják, hogy jó helyen van. Amikor elhozták, akkor sem jöttek be a lakásba. Nem is nagyon van idejük ilyenekkel foglalkozni, van épp elég gondjuk. Nem tudom, máshol mennyire veszik komolyan ezt a terepszemlét, más csapattal nincs ilyen jellegű tapasztalatom. Egyébként volt, hogy tanácsot kértem tőlük, segítőkészek voltak akkor is. Ha aktívabb kutya kell, én őket mindenképpen ajánlom.

2019. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Szaporítót ne támogass már könyörgöm. Megveszed 20.000-ért, aztán költhetsz rá 100 ezreket, mert beteg, meg egyéb más költségek. Nincs sem ingyen, sem olcsó kutya. Ha nem kell, hogy fajtatiszta legyen, és a menhely kizárva, akkor járj nyitott szemmel az utcán.

Én két hónapja fogadtam be egy kutyust az utcáról, a befogadás ingyen volt, de ennyi idő alatt már költöttem rá 100 ezret minimum (féreghajtás, chip, veszettség elleni oltás, kombinált oltás, szívféreg teszt, felszerelések, kiképző eszközök, játékok, táp, ivartalanítás, kutyasuli... és még mindig nincs meg minden, amit szeretnék neki).

2019. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Noésok nem fognak eljönni a lakásba, nagyon ritka eset, szóban szokták csak kérdezni. Egy próbát megér szerintem, nagyon jó menhely, igazi szívbéli állatvédők.
2019. szept. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Ha 70 ezer sok neked egy kutyáért akkor szerintem várj még, amíg megengedheted magadnak. Hiába jutsz hozzá olcsóbban egy kutyához majd, a fenntartása ennél sokkal több lesz(oltások, féreghajtások,parazitavédelem), arról nem is beszélve, hogy ha 'neadjisten' megbetegszik többszázezer forint is lehet a kezelése. Nekünk előfordult az előző kutyánkkal, hogy hiába kapott meg minden oltást, azt is ami nem kötelező, és hiába volt szúnyog-bolha-kullancs stb. védelme, mérgezett kullancs megbetegítette. Babéziás lett...2x is. Nem volt olcsó. Utána lenyelt egy diót egyben, bélelzáródás. Szintén csillagászati összegek.

Szóval csak azt szeretném mondani, hogy gondold át, hogy megengedheted-e magadnak a kutyust, mert sokszor ilyen esetek miatt kerülnek utcára/menhelyre. Ne szaporítsd ezt a csoportot!

2019. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%

Én már nagyon kezdek mérges lenni a menhelyekre! Értem én, hogy jó kezekbe akarják adni a kutyát, de néha olyan szinten el vannak szállva, hogy a szaporítókhoz hajszolják a kutyát akarókat.

Itt az élő példa. Inkább veszek 20 ezerért valahonnan. Rémes. Lehet, hogy mázli lesz és nem lesz semmi baja a kutyának, de basszus mekkora állatkínzás már egy szukát évente kétszer elletni öreg koráig a szaporítás miatt!


Aki 20 ezerért ad el egy kutyát, az vajon mennyit fordít a kutyáira, hogy ez neki megérje?


A menhelyeknek nem kéne ennyire szőrszálhasogatni, mert hiteltelenné válnak, és nagyobb a kár, mint a haszon.

2019. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek veled, nem értem mért pontoztak le, pedig csak az igazat írtad.

Egyszerűen olyan elvárásokat támasztanak, hogy inkább nem kell a kutya.

Pedig! Amit még látok: súlyos százezrekért gyógyítanak meg egy kutyát, amire csak adományokból telik, de pár hét múlva olvasom, hogy "altatásveszélyben" az egészséges kutyák, mert nem érdeklődik utánuk senki.

MIÉRT?

2019. szept. 27. 10:32
 17/17 anonim ***** válasza:
54%
Azért ez nem így működik a gyakorlatban. Illatos úti telepről nagyon sok ismerős fogadott örökbe kutyát, ott néha kérdés nélkül adják oda. Noé állatotthon is olyan, hogy odamész, feltesznek pár kérdést, és ajánlanak kutyákat, azonnal vihető is.
2019. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!