Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Basset Hound mennyire tűri...

A Basset Hound mennyire tűri meg a macskát?

Figyelt kérdés

Gyerekkori álmom egy Maine Coon, párom egy Basset Hound kutyust szeretne mindenképpen :)


Utóbbi vadászeb, így egy kicsit aggódom, hogy nem tekintené-e potenciális prédának a cicát.


Én törzskönyves kiscicát szeretnék (az örökletes betegségek miatt elsősorban), a Basset(jellegű keverék, tudom tudom) valószínűleg egy menhelyről fog érkezni.


Nekem az lenne a "tervem", hogy először megvennénk a kiscicát, és a kutyát majd csak akkor fogadnánk be, ha már megnőtt a cicc. Már csak a mérete miatt is nagyobb biztonságban lenne, de persze eleinte nagyon odafigyelnénk rájuk, a jelzéseikre.


A MC alapvetően kutyakedvelő fajta, nem hinném hogy "vadászna" a kutyára.


A későbbiekben szeretnék egy mentett cicát is befogadni, ha a MC-t megkedvelte a kutya, akkor a "kisebbekkel" már nem lesz gond, ugye?


2019. szept. 23. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a macskám volt előbb, és amikor már felnőtt volt, akkor jött az örökbefogadott kutyám mellé.

Lényeg, hogy a kezdettől határozottan tiltani kell a macska üldözését, a rá való vadászatot. Össze fognak szokni. Nekem most staffom van a macskám mellett, korábban dobermannjaim voltak szintén cicákkal. Soha nem volt gond, falkatagok sőt a macska a góré.


Más, idegen macskákra azonban veszélyt jelentene a kutyám. Ha új cica érkezne, azzal újra kell kezdeni a tanítást, hogy nem bánthatja, stb.

2019. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

"A basset barátságos-szuverén viselkedésmódjával a macskákat is gyorsan az ujja - vagyis a mancsa – köré csavarhatja. Soha nem agresszív vagy félénk, idegen emberekkel és más kutyákkal szemben pedig higgadt."

[link]


Az viszont jó ötlet, hogy a cica jöjjön előbb!

2019. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!