Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogy neveljek egy...

Szerintetek hogy neveljek egy kutyust?

Figyelt kérdés

Ötleteket kérek...:D Ti hogy nevelitek a kutyátokat??

Pl.: Ül, fekszik, pacsit, hempereg, engedelmességre...stb


2010. júl. 15. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is pont ezzel bajlódom most. Az ülést próbálgatjuk,de még csak úgy megy ha kicsit nyomom lefelé a popóját. Közben mondani kell, hogy ül és nagyon megdicsérni ha leült plussz valami kis finom falat is mehet a dicséret mellé.
2010. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha trükkökre akarod tanítani, szerintem arra klikker a legjobb, a nevelésnél meg a Jan Fennel féle szívélyes kötelélépítés.


De a legeslegjobb a kutyasuli, én kezdő kutyásoknak a saját hibáimból tanulva kötelezővé tenném :)

2010. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi az a klikker? Már számtalan helyen olvastam róla. Kötelezővé akkor lehetne tenni ha nem 30ezerbe kerülne még az alap kutyasuli is. Ha olcsóbb lenne én is vinném az én kutyusom.
2010. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tanítottam meg anno a kutyáimat az ül parancsszóra,hogy a fejük felé emeltem egy kis párizsit,és addig mondtam hogy "Ülsz!" ameddig le nem ültek.ha elfordította az egyik a fejét vagy elakart menni akkor meg szólítottam a nevén és mélyen belenéztem a szemébe :D és alég rövid idő alatt megtanulták.:)

a pacsit meg úgy,(amikor már tudták az "ülsz"-et)hogy leültettem elsőnek az egyiket és mondtam,hogy "Pacsi!"és a lábát rátettem a kezemre:) ezt is viszonylag hamar megtanulták:)

a "Hozd ide"-t meg úgy tanulták meg,hogy eldobtam a labdájukat,(a kutyám odaszaladt,nem de csinált vele semmit) beleraktam a szájába és odavittem ahonnan eldobatm a labdát...ezt kb egy hónap alatt megtanulta mind a kettő profin:)

2010. júl. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


ezen az oldalon sok hasznos infót találsz...

2010. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:01


A klikker egy modern képzési eszköz, amit alapvetően a delfineknél kezdtek el kifejleszteni, ugyanis nekik nem lehet lenyomni a fenekét, mert egyszerűen elúszik ha nincs kedve veled dolgozni, mint ahogy a szöges nyakörv sem volt célravezető, és semmilyen más kényszerítő eszköz. Az uszonyait se tudod te összeütni, hogy tapsoljon. Náluk azt kellett elérni, hogy az állat motivált legyen abban, hogy dolgozzon a kiképzővel, hogy akarja megoldani a feladatot.


A klikker a pavlovi reflexen alakul, tehát a klikkelés hangját összekötöd a jutallomfalattal, így számára az elsődlegese megerősítés a klikk lesz, a másodlagos pedig a jutalom. Ez azért jó, mert pl. egy ültetésnél, mire odaadod a jutalmat, már feláll, elemeli a fenekét a földtől, és így nem a leülést, hanem felállást jutalmazod, tehát nem fog tudni ülve maradni a kutya. Ennél mondjuk összetettebb feladatoknál még fontosabb, pl. ha a kutyától távolabb dolgozol. Ha magadól 10 méterre ülteted, akkor nem fogja tudni, hogy a jutit azért kapta, mert ott leült, és nem azért, mert visszajött a jutalomért. A klikkel pontosan azt a pillanatot tudod megerősíteni, amikor tetszett a viselkedés, még ha csak egyetlen másodpercre is produkálta az elvárt viselkedést.


Bővebben: www.klikker.hu, és [link]

2010. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Áhhá.Végre valaki elmagyarázta. Köszi szépen! Mert a módszerről már olvastam,de sehol nem volt ott maga a mütyűr így nem tudtam összerakni a dolgot. És akkor ez beválik? Figyelni fog a hangra? De mitől jó neki az a hang? Vagy egy idő után megszokja s ezért fogja várni?
2010. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek az ötleteket!
2010. júl. 15. 16:17
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Azért jó a hang, mert egyrészt minden környezeti zajtól elkülönül, mindig ugyanolyan (azt, hogy okoooos, nem tudod mindig ugyanúgy mondani) és pontosan azt a pillanatot tudod megjelölni vele, amelyik tetszett, ami összetettebb feladatoknál nagyon hasznos.


Szerintem csodaszer, zseniálisan működik, viszont én könyvből meg netről nem tudtam megtanulni használni, kellett hozzá a suli.


Aminek az áráról meg annyit, hogy én úgy fogtam fel, hogy meghitelezem magamnak a következő 10 év könnyebbségét. Kifizettem egy százast sulira, de ha azt elosztom a következő 10 évre, akkor fizettem évi 10 ezer forintot, hogy kényelmes életet tudjak élni a kutyámmal, és tudjunk együtt működni úgy, hogy mindkettőnk számára élvezetes legyen. És valószínűleg a második kutyánál már nem lesz rá szükség, tehát az életem hátralevő részét könnyítettem meg.

2010. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

*****

Itt egy jó kis trükktanítós könyv, ebből tanítottam a kutyámat helyben maradásra és pukedlizésre is :DD



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!