Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen más módszerrel lehet...

Milyen más módszerrel lehet helyettesíteni a csörgő üveget kutyák tanításánál?

Figyelt kérdés

Van az a módszer, amikor kavicsot raknak PET palackba, és azt zörgetik, vagy akár a kutya mellé is dobják (de már azt is olvastam, hogy el is találják a kutyát, nem csak mellé).

Én ezt a módszert nem szeretném az enyémnél alkalmazni. A zörgetés még csak-csak, de ha ilyet hozzá dobok, ő attól megugrik. Mentett kutya, nem ismert az előélete, de az ilyenektől fél, simán lehet, hogy azért, mert megdobálták kóborlása idején. Sokat haladtam vele, hogy bátrabb legyen, és nem akarom, hogy egy ilyen nevelési módszer visszavesse azt, amit elértem nála.


2019. szept. 25. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Mire keresel módszert?
2019. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Ezzel lehet hangérzékeny kutyákat nevelni. Nem kell! És már rég elavult is ez a módszer.

Milyen viselkedési problémánál kellene erre alternatíva?

2019. szept. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Jópár kutya megfordult nálam (saját és ideiglenesek is), egyiknél sem kellett ezt a baromságot alkalmazni.


Mit szeretnél neki tanítani pontosan?

2019. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kutyaiskolába tervezem vinni a kutyámat, és több helyről hallottam, hogy alkalmazzák ezt a módszert. Egy kutyás ismerősöm mondta, hogy ahova ők járnak, ott ugyan ez csak opcionális, és ki is kérdezik a gazdit, hogy fél-e esetleg valamitől a kutya, és arra figyelnek.

Ezért érdeklődök, hogy amire ezt alkalmazzák, arra van-e más módszer olyan kutyáknál, mint például az enyém.

2019. szept. 25. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:
De még mindíg nem tiszta, hogy mire használnád ezt a módszert. Mikor alkalmaznád? Így nem tudunk alternatív módszert írni.
2019. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A "csörgő üveget " nem tanításra használják némely módszerrel oktató iskolák, hanem tiltásra, az általuk nem helyes viselkedésnél.

ne menj olyan iskolába, ahol csak egy ember kezében palackot látsz, amiben kavics van.

2019. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még nem jártam kutyaiskolában, első kutyám. Azért kérdezek, mert nem ismerem ezt a módszert, de a kutyámat ismerem már annyira, hogy tudjam, semmire nem akarok ilyet alkalmazni. De ha valamire mégis jó, arra is inkább más módszerrel próbálkoznék.
2019. szept. 26. 11:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Ott használják, ahol félnek az ösztönerősebb kutyáktól. Két kutya összeugrásánál, ételről letiltásnál, rendszabályozásnál, stb hozzák be. Egy magabiztos, tudatos oktatónak vagy gazdának nem kell ilyen eszköz. Ez arra jó, hogy ha az ember mögött nincs következetesség vagy erő, akkor eszközökkel tudja érvényesíteni az akaratát.
2019. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!