Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ott olyan aki nem szereti...

Van ott olyan aki nem szereti a border colliet? Ha van, elmondja miért nem?

Figyelt kérdés
Bocsi azoktól akik szeretik, ez nem sértés akar lenni csak kiváncsi vagyok. Mert mindig csak a fajták jó tulajdonságairól írnak és az elég egyoldalú.
2010. júl. 15. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Én pl. nem szeretem. Szerintem nem is szép, de ez nyilván a kisebbik gond. Én már abba is elfáradok, ha nézem azt a hiperaktivitást, arról nem beszélve, hogy sok border megállás nélkül ugat, akár még munka közben is.


Engem kifejezetten zavarnak.

2010. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nem a kedvencem... Nekem ő túl "kicsi" és a külseje sem nagyon tetszik. És nekem ő túl aktív kutya.


Én az olyan "egésznap fekvős" kutyákat szeretem, akikkel lehet pár órát sétálgatni, de nem igényli, hogy le legyen fárasztva szellemileg és fizikailag minden nap. És én inkább a nagytestű/óriás kutyákat kedvelem, kb. 50 kiló felett. A Border Collie csak 18 kiló... :)

De amúgy aranoys kutyus, de szerintem csak igazán lelkes és következetes gazdiknak való kutya. Tényleg igényli a lefárasztást.

2010. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

OFF (mivel én szeretemő ket:)

Én elfogadnék egyet, szerintem nagyon jó fej kutyusok a collie-k:D Engem a hiperaktivitása nem zavar, mivel az én kutyám is az.

2010. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Leginkább olyanokra vagyok kiváncsi akik szeretik a hasonló pásztorkutyákat de a bordert valamiért nem... De a többi is hasznos. :)
2010. júl. 15. 14:37
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Nekem van egy pumim és később majd szeretnék egy mudit, szóval szeretem a pásztorkutyákat. :) Azt hiszem én inkább a hírek és az emberek miatt nem szeretem. Több helyen hallottam/olvastam, hogy a border collie a legokosabb fajta... Szerintem ez nem fajtafüggő, más fajtáknál is lehetnek kiemelkedően okos egyedek. Szóval az általam látogatott kutyás oldalak többségén azt olvasom, hogy úr isten mennyire okos, pedig vannak még más jól tanítható kutyák.

A másik problémám az, hogy a tapasztalataim szerint a border collie-val szemben lenézik a magyar fajtákat, pl a mudit. Szerintem ez elég szomorú, hiszen a magyar kutyák a mi kutyáink.


Szóval nekem nem a fajtával van bajom, hanem inkább azzal, ahogy az emberek beszélnek róla.

2010. júl. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!