Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szereti jobban a kutyám...

Miért szereti jobban a kutyám a szüleimet mint engem?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves németjuhászom, én tanítom etetem és cserélem a vizét naponta többször. csak én játszok vele, ők csak néha megsimogatják.

Ha anya kint tevékenykedik az udvarban ott legyeskedik körülötte, én nem is létezek. Ha választania kell, kihez menjen oda ( a gyere parancs hangoztatására) akkor apához megy inkább. Egész délután folyton látja őket, velük van szóvall nem "hiányozhatnak" neki.


2011. szept. 25. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

A leírtak alapján te foglalkozol komolyan a kutyával, tehát valamelyest téged tekint vezérnek. Apukádék az ő szemében egyenrangú játszótársak.


Értelem szerűen, ha meglát téged, A Vezért, akkor nem megy oda örömködve, mert tisztel. A szüleidhez viszont azért megy oda olyan bizalmasan játszani, mert velük pont fordítva van. Egyenlőnek, kisebbnek érzi őket magánál, és megengedi magának azt a luxust, hogy így viselkedjen. :)


Szerintem ez nem feltétlenül rossz. Később majd játék közben is szót fog fogadni, csak légy kitartó, következetes, és inkább kérdezz, ha valamiben nem vagy biztos! :)


Jó kutyázást! :)

2011. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Amit az első ír, pont helytelen.


A kutya tökéletesen leveszi a falka sorrendjét, és ezért tudja, hogy neked a szüleid a falkavezérek, tehát neki is ők azok.

Ez van kódolva az ösztöneiben, hogy a falkavezérre hallgasson jobban, és neki járjon a kedvében.

Nem tudod kinevelni, és teljesen ösztönös, természetes dolog, kár is rágódni ezen.


Ettől még lehet, hogy téged szeret a legjobban. :D

2011. szept. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem arról van szó, hogy kit szeret jobban, hanem arról, hogy nem téged tekint falkavezérnek. Nem tudom, hány éves vagy, de a kutyák felnőtt embert szoktak falkavezérnek tekinteni. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyit foglalkozol vele. Azonkívűl a kutya nagyon jól megérzi azt, hogy a családban te a gyerek vagy, és nem a főnök.
2011. szept. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
13 vagyok, ő az első kutyám akivel komolyan foglalkozom és tanítom de nagyon idegesítő hogy csak akkor tudok vele foglalkozni ha nincs az udvaron anya(növénytermesztés miatt sokat van kinnt)
2011. szept. 25. 20:20
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos ezt el kell fogadnod, ráadásul még kölyök kutya is, így még jobban ugra-bugrál mindenfelé.
2011. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért ez nincs kőbe vésve. Én 10 évesen kaptam az első kutyám és mivel kutyás család vagyunk nekem ez nem volt új. És 10 éves koromtól engem tisztelt a kutyám főnökként. Mert egyeszerűen nem volt választása.

De kérdező, nekem is úgy tűnik hogy a te kutyádnál nem ez a helyzet. Olvass sok kutyás könyvet, meg neten is, nagyon sok tanácsot adnak mire kell figyelni. Ha lehet vidd el iskolába is. Nem csak etetni és simogatni kell, hanem nevelni is (nem arra célzok, hogy nem neveled, de nem feltétlenül azt tiszteli a kutya aki eteti), megmutatni, hogy te is felette állsz.

2011. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ÉS hogy mutassam meg neki?
2011. szept. 26. 07:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Jan Fennel: Kutyapszichológia, Google első két találat. Nagyon hasznos könyvecske!
2011. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!