Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a menhelyeken örökbefogadáskor van egy bizonyos "térítési költség"?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogy ivartalanítás,chip meg az eseteleges műtétek után kell valami jelképes összeget fizetni, és mostanában szeretnék menhelyről örökbe fogadni, korábban még nem volt menhelyi kutyám.

Az adott menhelyen ahol nézegettem a kutyákat nem írnak erről, bár magáról az örökbefogadásról s annak menetéről sem írnak nagyon.


2019. szept. 26. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még ahol nincs is ez, illik valamit adni, hogy könnyebben tudjanak működni. Magyarország nagy kegyesen évi 40milliót ad a menhelyeknek, na nem egyenként, hanem összesen. Az annyira elmondhatatlanul kevés... ha mi, a civilek nem adjuk össze ami kell, akkor ezek a helyek ellehetetlenülnek, tönkremennek, mert éhezve-fázva a menhely sem jobb, mint az utcán kallódás.


Meg aztán egy állat tartása az mindig pénzbe kerül, és ha valakinek még az is komoly gond, hogy egy 10-15 ezret letegyen a menhelynek, akkor hogyan adják oda jó szívvel? Hiszen etetni és orvoshoz vinni is pénzbe kerül. Ez egyfajta szűrő is, hogy nem létminimumon vegetál a leendő gazda.

2019. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Költségek mindig vannak, menhelytől függ, hogy mennyi. Sok helyen kérik el az oltás+chip költségét, amit amúgy is rá kellett volna költened (bár náluk jellemzően alacsonyabb az ár, mintha magad intézed), máshol fix összeget lőnek be, ami átlagos ára ezeknek, függetlenül attól, hogy a konkrét kutyára mennyit költöttek már.

A harmadik verzió, hogy nem mondanak összeget, annyi van a szerződésben, hogy örökbefogadáskor adományoztál, és így te döntöd el mennyit (lehet táp vagy egyéb is, nem feltétlen pént).

2019. szept. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Mi 27.000Ft fizettünk(oltás,chip,ivartalanítás) ez aprópénz. A kutya, ha nem tesco táppal eteted, megkapja az izületvédő, parazita elleni védelmet havi költsége is sok.
2019. szept. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno olyan 110-120 ezer korul segitettunk. 20 e ft kézbe, 20-30 e ft ertekben táp, plusz szja egy szazalek.
2019. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oltások, chip árát szokták elkérni, meg az ivartalanításét (ha van). Bár találkoztam olyan menhellyel ahol azt mondták, hogy fajtatiszta kutyáért többet kérnek. :D
2019. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 hónapos korában hoztuk el, egy karanténban volt, mert még nem volt oltása, de kapott féreghajtót, és chipet. Nem kellett kifizetnünk ezeket, ingyen elvihettük. Ivartalanítási kőtelezettségünk volt, 6 hónaposan kellett ivartalaníttatnunk, ezeket a költségeket és az oltásokat természetesen mi álltuk. De visszamenőleg nem kértek semmit. (Noé állatotthon)


Hallottam olyat, hogy valamelyik menhely ad kupont kedvezményes ivartalanításra.

2019. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan 6-7 ezer forint körül volt amit elkértek, állatorvosi költségekre. Gondolom ez kutyafüggő, biztos van amelyiknek nagyobb ez az összeg, attól függően mennyit kellett költeni rá a bekerüléskor. Ezen kívül vittünk úgy 20 kiló tápot adományként, nem volt kikötés, de szerintünk a minimum, hogy nem megyünk üres kézzel.

(Ez kb. 5 éve történt, azóta már változhattak a dolgok)

2019. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában mindenhol jellemző, még a gyepmesteri telepeken is.
2019. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

Menhelyenként (fajtamentést is ide veszem) eltérő is lehet, hogy mennyi a költségük.

Egy budapesti fajtamentésnél például 40 ezret mondtak egy kistestű szuka kutyus költségeire, Pestközelben egy másik fajtamentés 30 ezer alatt, ugyanazokra a dolgokra, mások az árak, mennyiért tudnak elvégeztetni ezt-azt, ivartalanítás pl. Nekem az utóbbitól lett kutyám, de nem a pénz miatt, az első fajtamentésnél a kutyus nem passzolt az én életvitelemhez, a második pedig tökéletesen megfelelt minden szempontomnak. Én felkerekítettem 30 ezerre, plusz rendszeresen támogatom is őket havi x összeggel. 1%-ot még nem kaphatnak, mert nem működnek még olyan régen, hogy kaphassanak.

2019. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!