Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit tanácsol mit tehetnék...

Ki mit tanácsol mit tehetnék hogy a kutyám ne ugasson (zavarva a szomszédokat)?

Figyelt kérdés
Folyamatosan ugat a kutyám, minden aprósagra, már minket is zavar nem hogy a szomszédságot, ez ellen mit lehet tenni, lehet kapni valamit? esetleg az állatorvos tud tenni ellene létezik valami?

2019. szept. 26. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Igen, létezik egy "csodaszer": nevelni kell...

Neked kell tudnod, a te kutyádat mivel lehetne erről leszoktatni - általában az ignorálás a leghatékonyabb (bár lehet, hogy ideiglenesen többet ugat, mintha rászólsz, de hosszú távon be szokott válni, ha egyébként foglalkozol vele, fárasztod stb.)

Inkább trénert vagy viselkedészavarral foglalkozó szakemberhez fordulj, egyszerű állatorvos nem valószínű, hogy tud ebben segíteni.

2019. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is, megpróbálhatnád leszoktatni az ugatásról vezényszóval. Ez nekem mérsékelte a kutya ugatását, és idővel megtanulta, hogy mikor várom el, hogy ugasson és mikor nem. Azután az éjszakai ugatásnak meg úgy vetettünk véget, hogy bent aludt a kutya az előszobában kölyökként és amikor ugatott rászóltunk. Most már szépen átalussza az éjszakákat és ha kint van sem ugat, mert megszokta, hogy csöndben kell maradni. Ez idő volt, mire így kialakult benne, de most már egy normális kutya, aki tényleg csak okkal ugat, ha mondjuk áll valaki a kapuban vagy ilyesmi. Kölyök korában még egyfolytában ugatott mindenért, nem lehetett tőle aludni és ha kint akartuk tartani fellármázta az egész környéket. Igazából, azért is hoztuk be éjszakára, mert féltünk, hogy valami rosszindulatú szomszéd a végén még megmérgezi este a sötétben, meg amúgy mi sem tudtunk tőle aludni.
2019. szept. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Két lehetőség van: vagy leneveled az ugatásról, van szájkosárt teszel rá éjszakára.
2019. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
2019. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

Jaj ez a “nevelni kell”... kíváncsi vagyok, az ilyen önjelölt internetes mindentudó szánalmas barmok mit kezdenének egy valóban problémás kutyával...


És a nagypofájú “nevelni kell” kijelentés után persze semmilyen konkrét tanácsot nem ad, hogy hogyan is kéne “nevelni”.


Szánalmas vagy.

2019. szept. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos már három éves kutya (vadászkutya) naponta kétszer ki engedem és minimum egyszer mindig megsetáltatom, szüleimtől örököltem úgymond és hiába vagyok szigorú hiába szólok rá vagy hiába fenyegetem vesszővel nem hallgat rám, éjjel nincs gond vele, hajnaltól kezdi egész estig, valszeg azért van úgy be indulva mert ki akar jönni de nem tudom mindig kint hagyni az udvaron mert ha nem vagyok ott szökik meg, volt rá példa hogy panaszkodtak hogy fut neki az autóknak, megy be más kertjébe és ilyenek
2019. szept. 27. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:

"hiába fenyegetem vesszővel nem hallgat rám" - csodálod?

"hajnaltól kezdi egész estig" - tuti nem folyamatosan

"valszeg azért van úgy be indulva mert ki akar jönni" - azért nem ugat estig.


Milyen fajta? Mennyi a séta? Milyen a séta? Sportolsz vele? Jársz vele kutyás közösségbe? - lehet, hogy simán halálra unja magát.

Mennyit van egyedül naponta? Ha otthon vagy, akkor is ugat? Szüleidnél milyen volt a napirendje? - Ha a szüleidnél nem tanult meg egyedül lenni, mert mondjuk nyugdíjasként sokat voltak otthon te meg sokat dolgozol, lehet, hogy nem bírja az egyedüllétet.

Még ezer más lehet, de nem írtál szinte semmit, csak azt, hogy sokat ugat a kutya. Ezzel így nem lehet semmit kezdeni.

2019. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!