Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyust először milyen idős...

A kutyust először milyen idős korában kell beoltatni?

Figyelt kérdés

Most olvasgattam a szobatisztaságra nevelési dolgokat, de nem tanácsolják, hogy oltások előtt levigyem a kutyát, a környékünkön pedig sok a kutya (köztük van nem egy kóbor is). Nem szeretném, hogy valamit összeszedjen. Az jó megoldás az első oltásig, ha macskaalomra szoktatom? Aztán meg fokozatosan az utcán való pisiléshez/kakiláshoz. (ezekhez már kaptam tanácsot) Köszi a válasz(oka)t!

(a kutyus december közepén érkezik)


2008. nov. 16. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kötelező oltás, az fél éves kortól van azt tudom. De előtte, még szoktak adni neik oltást, mert van bizonyos kutyabetegségek, amit elkaphat, és el is pusztulhat. Kérdezz meg egy állatorvost.
2008. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb vidd el állatorvoshoz, egész pici koruktól jár az oltás. Veszettség ellen kötelező, a többi ellen meg csak nagyon javallott beadatni (csúnya kölyökbetegségek vannak, amik állatorvosi segítség mellett is egy nap alatt megölhetik a kutyust!). A pontos oltási programról majd az állatorvos tájékoztat, de készülj fel, hogy egy kölyöknek elég sok jár.

Az alom addig egyébként jó átmeneti megoldás szokott lenni :)

2008. nov. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és féregtelenítés (kötelező), bolhairtás és általános ellenőrzés okán sem árt sürgősen elvinni a kölyköt dokihoz, nehogy a végén ti szedjetek össze valamit tőle.

Az oltásoknak pedig nem a beadása számít, hanem a védettség kialakulása, ami kicsit később következik be (pontosan a doki tudja majd megmondani, de azt hiszem, ez kb. két hét a veszettség elleni oltásnál).

2008. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó linken olvasható egy hasonló kérdésre adott válaszom, ami az oltásokra vonatkozik. Amivel kiegészíteném, az a féregtelenítés. Ezt minimum 2, de inkább 3-4 alkalommal kell elvégezni 10-14 naponta a kölyök 2 hetes korától kezdve. Akkor is, ha nem látható a székletben semmi, ugyanis féregdarabok csak nagyon súlyos fertőzöttség esetén jelennek meg. Ha ez megvan, akkor kell minimum félévente, de inkább negyedévente féregteleníteni ahhoz, hogy ne legyen gond.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__91083-milyen-..

2008. nov. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

6 hetesen illik beoltatni először a kutyust, valamint féreghajtóztatni!

2008. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én anno a kutyusomhoz kaptam eg ilyen "kezelési útmutatót" a tenyésztőtől:


Féregirtás:

-kéthetes korban vitaminthe paszta

-négyhetes korban drontal puppy paszta

- hathetes korban egy negyed cestal-plussz tabletta

- hathónapos korban egynegyed vagy egyketted cestal plussz tabletta

- háromhavnta ismételni, egy tabletta 10 kg-ra van


oltások:

-hathetes korban Parvo I. oltás

-nyolchetes korban Parvo II. oltás

-tízhetes korban Combinált Puppy oltás

-tizenkéthetes korban Combinált Puppy oltás

-tizennégyhetes korban veszettség elleni oltás

-tizenhathetes korban Korona I. oltás

-tizennyolchetes koban Korona II. oltás

-hathónapos korban Korona és Combinált oltás ismétlése

-egyéves korban Korona és Combinált oltás ismétlése

-ezután évente Korona, Combinált és veszettség elleni oltás

2008. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, sokat segítettetek, mostmár tudom, hogy miket kell az állatorvostól is megkérdeznem pluszban!!! :)

Szép napot!

2008. nov. 17. 08:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos, kiskutyák első oltása, már egy hónapos krukban kaphatják, a következő kombinált oltást,rá, megint egy hónapra, s a harmadikat, jó egy hónapra kell beadatni.A negyedik oltást 4-5 hónapos korban a veszettség ellen kell beoltani, amit fél év múlva, emlékeztető újabb veszettség elleni vakcinával kell védeni ebünket!Amennyiben sok mindent szeretnél még tudni, itt, biztosan a válaszokat, megkapod.
2008. nov. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!