Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátokban is van...

A ti kutyátokban is van gyakran kullancs?

Figyelt kérdés

6 éves a kutyám, de eddig sose volt kullancs rajta.

Most költöztünk ide és sajnos volt hogy hátra engedtem a hátsó kertbe, ami még kicsit gazos és már 2 kullancsot vettem ki belőle.:(

Nagyon féltem a kutyusomat, nem akarom, hogy bármit is elkapjon.

Nagyon szeret hátra menni, mert úgy nagyobb a tér neki meg ott van gyümölcs fa és előszeretettel eszi a leesett körtét, almát és sokat játszik.


Remélem, hogy hátul szedte össze és hogy nem elől és hogy több már nem lesz benne. :(


Mondtam anyának, hogy vegyünk neki gyógyszert vagy oltást vagy spray-t. De anya nem támogatja. Vett egy csipeszt és azt mondta, hogy majd kiszedjük megint belőle.



2019. szept. 27. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én gondoskodom róla a megfelelő védelemmel.
2019. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még sosem volt bennük egy sem. Havonta kapnak spot-ont.
2019. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A cicamban voltak ameg cseppet hasznaltunk, de elegem lett es nyakorvre valtottunk. (Foresto azt hiszem)


Azota egyetlen dog sem volt benne :)



A kutyadnak pedig egyaltalan nem eleg, ha kiszeditek belole. Rengeteg betegseget terjesztenek ezek a nyomvadt kullancsok, amik artanak a kutyaknak. Itt van pl.: a babeziozis.


[link]


Mutasd meg nyugodtan anyukadnak. Jobb megelozni a bajt, mint a kutya eletevel jatszani!

2019. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
FORESTÓ nyakörv! 8 hónapos védelem kullancs és bolha ellen!
2019. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs, mivel van rajta vedekezes!!


Forestot hasznalunk 7 havonta cserelem. Se bolha se kullancs!


De mar vannak tablettak illetve cseppek is. Vmit rakj ra.


Fertozott kullancs csipi meg akar babezias is lehet, ha nem jut idoben orvoshoz meghal.


Szoval erdemes vedekezni es nem orosz rulettet jatszani!

2019. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ahj:"( köszönöm a segítséget! Ez a foresto nyakörv megkérdezhetem, hogy mennyibe kerül? Az a baj, hogy nekem nincs pénzem még és szüleimnek sincs nagyon a költözés miatt. :(Ezért kérdezem az árát, hogy nagyon drága -e?!

Meg még azt szeretném kérdezni, hogy állatorvostól lehet venni ilyet? Vagy rendelni kell?

2019. szept. 27. 22:46
 7/12 anonim ***** válasza:

12.000 forintos bolhanyakörv mellett meg is őrülnék, ha lenne. :D egy sem volt benne idén sem, pedig voltunk sokszor erdei túrákon is.


Amit fentebb írtak, azt fogadd meg, mert az nagyon jó!

2019. szept. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi a Foresto, a kutya nagyságától függően:

[link]

Lényegesen olcsóbb, mint az állatorvos, vagy az altatás!

Ez a minimum, amit egy gazdának illik invesztálni, ha felelős állattartó.

Gondolom ivartalanítva sincs.

2019. szept. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó hallani, hogy legalább egyvalaki felelősen gondolkodik a kutyatartásról a családotokban!


Sajnos ha tényleg nincs pénzetek nyakörvre vagy tablettára, akkor a többiek hiába írogatják, hogy vegyétek meg, úgysem tudjátok megvenni.


A kullancs több veszélyes betegséget is terjeszt, ezért esetleg futhatsz még egy kört a szüleiddel, és megmutathatsz nekik pár cikket az interneten, ha nyitottak ilyesmire.


Ha mereven elzárkóznak, akkor csak azt tudod tenni, hogy naponta legalább kétszer, de akár még többször átnézed a kutyát, és kiszeded belőle a kullancsokat.

2019. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva van egyébként és minden évben megkapja a 6000Ft-os oltást is.

És van egy játéka is meg van mindennap friss vize és mindennap kap megfelelő mennyiségű ennivalót. Én etetem és itatom és játszok vele mindig.

Valaki írta, hogy 12 ezer valaki pedig bemásolt egy linket ahol 6-7 ezerért online lehet rendelni.

Azt szeretném kérdezni, hogy az online rendelt is ugyanolyan hatásos mint ha orvostól vesszük meg?

Anya az a baj, hogy most azzal érvel, úgy is jön a tél és akkor nincsenek kullancsok, hidegben. :(

2019. szept. 28. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!