Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Spot-on oldat helyett Bravecto bolha-kullancs elleni tablettát adott az állatorvos a kutyának. Hatásosabb lesz?

A spot-on oldatot eddig csak simán megvásároltuk, a tablettát viszont a dokinál kellett megvenni. Azt mondta hatásosabb mint a csepegtető készítmények. Ez volt 1 hete. Azóta megint elkezdett vakarózni a kutyám, tudniillik előtte bolhás lett.

Mi a véleményetek a Bravecto-ról? Valóban hatásos?

Bichon Frise, 1 éves, 7,5 kg.

Köszönöm a válaszokat.

szept. 10. 10:39  Privát üzenet  

A válaszok
Hatásos. Viszont nem biztos, hogy bolhásság miatt vakaródzik. lehet allergia is.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont szept. 10. 10:58 Privát üzenet

Kullancs ellen sokkal hatásosabb, mint a spot onok többsége,szerintem bolha ellen is jó.

Érdemes amúgy megfürdetni, ugyanis nemcsak a bolha, de a bőrön megtapadt bolhakaki is nagyon viszket, kifejezetten allergizál!

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont szept. 10. 11:21 Privát üzenet

Én már régóta csak bravectot használok és nagyon jó kullancsok ellen, nálunk csak ez vált be sem a cseppek sem a nyakörvek nem értek semmit. Viszont a tabletta mellett egyszer sem volt benne kullancs, pedig sétálunk tóparti erdős részeken is.

Bolhás még sose volt a kutyám, szóval arról nem tudok nyilatkozni, de szerintem az ellen is ugyanolyan jó lehet, mint kullancs ellen.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont szept. 10. 18:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A kutyámnak panikrohamai vannak. Nem túlzok, bizonyos esetekben szinte már kezelhetetlenségig fokozódik. Van erre valami megoldas? Kutya oktató? Esetleg állatorvos? Többi lent.
Múlt hónapban megcsináltattam a kutyámom a szívféreg tesztet. Megkapta a gyógyszert utánna. Akkor nem volt semmi. Most viszont beadtam neki és rá pár órára kihányta. Ilyenkor mi...
A több állatorvos is azt mondta, és tapasztalatok alapján is azt mondták akkor nem kell, hogy aggódjak a kutyusom légcsőszűkülete miatt?
A kutyánknak vérzik az orra vagy a szája, és egész nap el volt bújva?
Hasmenés miatt állatorvos?
Debrecen Bravecto?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!