Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak nem sikerült az...

A kutyámnak nem sikerült az ösztönpróbája. Ha az anyjával együtt terelünk akkor sikerülhet kihozni belőle?

Figyelt kérdés
Még életében nem látott birkát, nem félt tőle csak túl munkás és mindig engem figyelt... Az anyjával is az volt hogy alig sikerült az ösztönpróbája, aztán amikor meglátta, hogy az öreg kutyánk ugatja a birkát, onnantól jobban terelt mint a másik! Gondoltam megyünk terelni és együtt engedem be őket, akkor hamarább kijön belőle. Mert azt tudom hogy még sikerülthet, van olyan kutya akinek évek után sikerült.
2010. júl. 15. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Rengeteget segít ha az anyjával együtt mentek ki terelni hisz az anyakutya tanítja a kicsiket a megfelelő viselkedésre és az ösztön bennük van ,h elsajátítsák! Viszont ne várj azonnal eredményt!
2010. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:

Én is azt hittem az ösztönpróbáról, hogy odamegyünk, aztán kiderül, hogy van-e ösztön benne. Ott meg közölték, hogy gyakorolni kellett volna.

Tényleg eleinte ment, de aztán egy szemtelen kos kibökte hogy kezdő és szembefordult vele.

Esélyünk nincs gyakorolni, mert nincs birkánk:)

2010. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell gyakorolni, mi sosem gyakoroltunk, csak egyes kutyákban van, másokban nincs, és van akikben mélyen relytőzik. :D
2010. júl. 15. 21:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha olyan fajta akkor benne van az ösztön mindegyikben. Az már problémás ha a kos kiszúrta ,h kezdő és szembeszállt vele. Ez a kutyának sajnos egy negatív tapasztalat. A kutya mit csinált? Meghátrált? Azóta ,h viselkedik a birkákkal?

Az is fontos ,h a gazda ilyenkor ,h reagál. Mondjuk én azt mondom h nincs megoldhatatlan ügy. Ha a kutya bízik a gazdájában bármire rálehet venni erőszak NÉLKÜL!!!!

2010. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, különben nem lenne szükség ösztönpróbára. Attól hogy valaki pásztorkutya még nem lesz automatikusan ösztöne is!
2010. júl. 16. 14:13
 6/12 anonim ***** válasza:
ha nincs ki kell váltani belőle!
2010. júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Amelyik kutyának nincs abból nem lehet kiváltani.
2010. júl. 16. 17:06
 8/12 Akiteki ***** válasza:

Érdekes volt megfigyelni, mit csinált a kutyám (az enyémet támadta a kos)

Először rendesen körözött körülöttük. az incidens után odament a pásztor(nő)höz és nézett rá, hogy most mit kéne csinálni, segítsen már.

Nem segített. Utána odajött hozzám. Na én ha akartam sem tudtam volna segíteni, még sosem tereltem birkát. aztán próbálkozott a lányomnál is, szintén eredménytelenül.

Végül feladta, fogta magát és kisétált a karámból. :)

azóta nem mentünk, ezért a 10 percért lehúztak 2500 Ft-tal, kicsit megharagudtam.

Birka nincs a közelben, helyettük a többi kutyát szokta terelgetni. Meg egyszer próbált egy lovat.

2010. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az én kutyáim már többször felöklelte racka de őket nem túlzottan izgatja xD
2010. júl. 16. 20:22
 10/12 anonim ***** válasza:
2500ft?? hmmm.... nem semmi..... pedig kitűnő pásztorkutya lehetne belőle ahogy elmondtad!
2010. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!