Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhízott kutya lefogyasztása?

Elhízott kutya lefogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 7,5 éves mudi szukám, 1,5 évesen fogadtam örökbe, akkor már ivartalanítva volt, (ha nem lett volna is ivartalaníttattam volna) de jó kondiban volt. Eleinte úgy egy fél évig tápozott, majd váltottunk BARF-ra. A kutya olyan 2,5 évesen elkezdett hízni, mint kiderült a család előszerettettel etette titokban... noha minden nap sétáltunk/futottunk, illetve évekig agilityztünk is, nem javult a helyzet. Rengeteg veszekedés árán elértem, hogy ne adjon neki más enni csak én, de aztán az megint nem volt jó mert amúgy nagyon hangos a kutya ha éhes, és hiába akartam pár napig visszább fogni az ételadagját a családom kitalálta hogy éheztetem, és ez így nem mehet tovább, adjak neki többet enni.. Itt már beletörődtem, hogy nem dönthetem el tizenévesen a saját sportkutyámról mennyit eszik, így nem is mentem bele további konfliktushelyzetben főként nagymamámmal és édesanyámmal.

Elég magas kutya amúgy szukához képest 43-44 cm, és eleinte olyan 15 kg volt, mostanra több. Nagyon el vagyok keseredve, mert évekig kaptam a kutyaiskolában is mindenkitől, hogy el van hízva de hiába mozgattam sokat nem javult.

Ami most még szerencsétlenebb helyzet, hogy perpillanat egyetemista és kollégista vagyok, és nem sok rálátásom/beleszólásom van abba, hogy mi van a kutyával míg nem vagyok itthon. Annyi javulás van, hogy megkértem az állatorvost beszéljen anyummal és mamával, hogy ez így nem jó a kutyának, és azóta azt látom hogy tényleg normális mennyiségű/minőségű ételt eszik, meg őket is legalább már zavarja, hogy túlsúlyos. Saját elmondásuk szerint nem adnak neki sokat, ami amúgy hihető is, mert a másik két (keverék szintén ivartalan) kutyánk teljesen megfelelő kondiban van, egy gramm túlsúly sincs rajutuk. (az egyik 10 a másik 2 éves)

Na most a kérdésem, hogyha én csütörtök estétől vasárnap délutánig vagyok itthon, akkor mit tehetek a kutyámért, hogy jobb kondiban legyen? Minden nap 4-5 km-t sétálunk, megállunk egy réten is ahol sokat szalad, amikor pedig van rá lehetőség elmegyünk terelni is, de a súlya nem változik. :(



2019. szept. 29. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Kevesebb kaja kell neki, valószínűleg még mindig sokat kap.

Ha ezt nem csökkentik nem fog fogyni, és a mozgást is növelni kéne.

Ha ezek után sem fogy lehet a hízás mögött betegség is, de akkor ki kell vizsgáltatni.

2019. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem derült ki,hogy tápot vagy nyerset adtok a kutyának.


De még így is csökkenteni kell az adagot. Nagyon nehezen indul meg a fogyás a kutyáknál akár az embereknél.


Brit care nyulas tápját javaslom, szénhidrát csökkentett,tehát ha be van lőve egy adagra és picit többet kap abból sem nagy tragédia.

hétfő-kedd-szerda akkor ezek szerint nem mozog kb semmit?


Nos az a baj fogyáshoz minden nap mozognia kellene.


Ugyanis ha nagy súllyal mozgatod egyszerre sokat, könnyen az izületei bánhatják,inkább többször de kevesebbet,nem tudom mennyi a túlsúlya.


Nem tudom mennyire megoldható,legalább napi fél órát sétáljon akkor is ha te nem vagy otthon. Ilyenkor mindennapi mozgés ami beindítja,illetve csökkentett kaja.

2019. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!