Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszavigyem az örökbefogadott...

Visszavigyem az örökbefogadott kutyámat?

Figyelt kérdés

Szóval örökbefogadtunk egy kutyát anyukám nevére, de az én kutyám, én sétáltatom etetem stb. Az első hónapban minden oké volt, mozgattuk rengeteget, játszottunk, aranyos volt, de elkezdtek fokozatosan problémák lenni.

Ott kezdődött hogy összelapott egy kutyával a futtatóban, gondoltam megesik, szétválaszottuk őket majd elmentünk.

Azután pár nappal megint összeverekedett egy másikkal, de ekkor már lett egy mély vágás szerű seb a szeménél, aminek véréből a cipőm is kapott. Persze itt is közbeléptünk a másik gazdával de késő volt.

Ma reggel pedig neki akart menni egy kiskutyának de visszafogtam a pórázzal, amire megfordult és az én kezemet harapta meg.


Nem vagyok szakértő és kezdek félni hogy mi lesz a következő amit csinál. Már nem merem levinni sem csak pisire, nehogy megtámadjon valakit és minket vegyenek elő.


Szóval mit lehet tenni?

Visszavigyem?

Muszáj mondani hogy agresszív?-félek ha elmondom, nem akarja majd senki magáhozvenni.



2019. szept. 29. 14:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

"Vidd, ha már nem vagy képes megtörni!



Az ebeket néha ütni kell!"


Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.

2019. szept. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Séta pórázzal és szájkosárral + kutyaiskola, mert egyikőtök sem ért ahhoz, amit csinál. Anyukádnak gratulálok, hogy gyereknek kutyát ajándékozott, de az már nem jutott eszébe, hogy felkészítsen alapvető dolgokra.
2019. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Még mindig van olyan elmeháborodott, aki állatot ajándékoz? És akkor egyesek csodálkoznak, hogy miért utálom az embereket...


Az se komplett, aki verést javasol. Verje ő saját magát! Ez a kutya bőven meg lehet törve lelkileg, neki tapasztalt gazdi kellett volna, nem egy gyerek. Lelkileg, idegileg tönkrement kutyát hova verni te szerencsecsomag? Egy nap remélem mind a szaporodást, mind az állattartást jogosítványhoz kötik!

2019. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Kutyasuli.
2019. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Utálaom mikor valaki a kérdezőt okolja, meg hogy minek kapott kutyát, ha nem tudja megnevelni. Minek vesz neki az anyja blabla bla! Honnan szeditek hogy az anyukája vette neki? Attólmég hogy anyuja nevén van valószínűleg együtt döntöttek így!

Mindent elkell valahol kezdeni. Ha ilyen problémáid vannak, kedves kérdező, akkor vidd kutyasuliba, kérj tanácsot szakembertől. Szerintem ne rögtön arra gondolj, hogy el kéne adni, vagy visszavinni menhelybe. Próbáld meg a kutyasulit, az én kutyusom sokat fejlődött alatta.

Ha így is úgy érzed majd, hogy nem javul, akkor kell jobban elgondolkodni. Ha szereted a kutyusod, próbálj tenni azért, hogy a tied is maradhasson, anélkül hogy félned kellene!

Sok sikert, én szurkolok higy minden rendbe jöjjön!

2019. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Igen, vidd vissza, és mindenképp mondd, hogy mi az oka. Így első körben (jobb helyen) szocializálni fogják, és az után adják újra örökbe.

Ez a kutya egy kemény, rutinos gazdát igényel. Nálatok veszélyes. Felelőtlenség lenne tovább várni. Komoly bajba is kerülhettek, ha valakit megharap, de azért is, ha megtámad egy kutyát és sérülést okoz neki.


Sajnos ott kezdődik a probléma, hogy ki se kellett volna adni hozzatok egy ilyen kutyát, és nem tájékoztattak arról, hogy milyen. Normális menhely ezzel kezdi, nem csak szabadulni akarnak tőlük.

2019. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
Ki a hibás, ha nem a kérdező és az anyja? Illetve nyilván a menhely. A sztori tipikus, a gyerek kikönyörögte magának a kutyát, anyucika beadja a derekát, kihoznak egyet pusztán azért, mert biztos olyan kis helyesnek tűnt aztán beüt a baj. Mondjuk a menhelyen is idióták dolgozhatnak, ha nem figyelmeztették őket előre. Amúgy igen, mindent el kell kezdeni, de nem a mély vízben, pláne nem úgy, hogy itt egy élőlényről beszélünk, nem egy tárgyról!
2019. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Metionin ***** válasza:
92%
Vigyétek suliba, erről le lehet nevelni. Addig is vegyetek neki sétához egy szájkosarat és nagyon figyeljetek, hogy mik azok a jelek, amik megelőzik a támadást, aztán már a kezdő jeleknél tiltsátok.
2019. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, miért kellett lepontozni. Szerintetek ki a hibás, ha nem ez a család és a menhely? A kutya?
2019. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%
Ivaros kan?
2019. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!