Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajánlotok egy...

Milyen kutyust ajánlotok egy 6 éves kislány mellé?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 21:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lakásban v kertben? Mennyit tudnátok vele foglalkozni (séta, lefárasztás, tanítás)?
2010. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

westie

nagyon játékos lehet benti és kinti is és napi 2 séta

2010. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Inkább kinti kutyus lenne bejárással.Mármint télen ha hideg van benn lehet ilyesmi.

Ritkán lenne egyedül.

2010. júl. 15. 22:03
 4/18 anonim ***** válasza:
56%

Én golden retriever-t ajánlom.

Nekünk is van, nagyon családcentrikus, játékos, okos és imád tanulni...

Igaz sok játékot és együttlétet igényel.

2010. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekem is megfordult már a fejemben a goldi.:)
2010. júl. 15. 22:05
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Nekünk westi (west highland white terrier) kutyus van, két gyermek mellett!

Imádja öket és, mindent tűr nekik pl. farok-fűl húzás, szőr tépés, nyúzzák egész nap és a kutyus szereti! *-* Soha nem bántana gyereket!

Ajánlani tudom, ezt a fajtát!!

2010. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én mindenképp retrivert ajánlanék, akár goldent, akár labradort....
2010. júl. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én is a goldent ajánlom. Nekem is ilyen fajta a kutyusom és hihetetlen, mennyire toleráns, barátságos a gyerekekkel. Unokatestvéreim húzzák a farkát, belenyúlnak a szájába és ráülnek a hátára, ő ezt csendben tűri. Gyerek mellé ez az a fajta, amit nyugodt szívvel tudok ajánlani. Azonkívül nagyon értelmes, könnyen tanítható kutyák, szóval a kislányod is meg tudja majd tanítani pár trükkre. Más állatokkal, idegenekkel is jól kijönnek, ezért házőrzésre nem igazán válnak be, az enyém jelezni sem nagyon jelez. Az enyémet minden éjszakára behozzuk, ilyenkor csak elfekszik a kövön, amikor kell nagyon nyugodtan tud viselkedni, de amikor eljön a napi séta ideje akkor majd kiugrik a bőréből örömében.

Szerintem a kisebb testű kutya nem jó ötlet, mert egy ilyen kislány még véletlenül is kárt tehet benne és ezek oda is kapnak néha.

2010. júl. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Utána néztem a kutyusoknak és a Goldit találom én is a legjobbnak.Már csak egy jó tenyésztőt kéne találni.
2010. júl. 16. 08:29
 10/18 anonim ***** válasza:

Boxer

"Erős, bátor, "rámenős", de jóindulatú, játékos kutya. Tanulékony, gazdájához, hű. Víg kedélyű, kölyökkutyás pajkosságát megőrzi késő öregkoráig. Jelleme nyílt, egyenes. Rendkívül gyors, jó ugró, robbanékony. A gyerekeket nagyon szereti, megbízható, hűséges őrzője, játszótársa a kicsiknek.


Lakásban, kertben egyaránt tartható. Helyét gyorsan megszokja, minden körülményhez könnyen alkalmazkodik. Bérházban sem okoz problémát: csendes, kiegyensúlyozott, a lakók nyugalmát nem zavarja. Nem ugatós, csak akkor ugat, ha van is miért. Szőrzete rövid, könnyen tisztán tartható. Kiváló sportkutya. Testi adottságai (termete, mozgékonysága, hihetetlen ereje) temperamentuma, bátorsága miatt ideális személy- és házőrző."


Ráadásul a kinézete miatt sokan azt hiszik, hogy nagyon "vad" kutya, pedig a valóságban kenyérre lehet kenni, annyira jámbor a családdal. Persze nevelni is kell, nehogy a fejetekre nőjön és ő legyen a főnök, mert akkor kibírhatatlan lesz. De ez utóbbi kijelentés minden kutyára igaz.


A fentebb leírt jellemzés:

Szinák János-Veress István: Kutyakalauz (Gondolat Kiadó - Budapest, 1987)

2010. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!