Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám pár hete önkényesen...

A kutyám pár hete önkényesen az ágyam mellé költözött. Ez minek a jelzése? Más: mik a jelei a falkavezérségnek? Mikor mondhatjuk, hogy a kutya falkavezérnek tekint egy embert?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 22:26
 1/7 Akiteki ***** válasza:
70%

Szeret és melletted szeretne lenni.

Az enyémek is mind az ágyam körül alszanak, pedig az igen érdekes helyzet lenne, ha 13 kutya között nem én lennék a főnök.

2010. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeret Téged:)

Az enyém az ágyamon alszok, bár így utólag már nem engedném, hogy felköltözzön, szóval ezt a hibát Te ne kövesd el. Jó neki a földön.

A falkavezérségnek nincsenek kőbe vésett szabályai, de olvasd el Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét, és abban szerintem minden kérdésre választ kapsz.

Ami nekem nagyon fontos, hogy a kutyám nem nyúlhat semmilyen ételhez az engedélyem nélkül. Minap azt próbáltam ki, hogy adtam neki egy nagyobb darab szalámit, amit nem bírt egy harapással azonnal lenyelni. Magamhoz hívtam, és egyszerűen elkértem tőle a szalámit. Mondtam, hogy kérem, és ő letette elém a földre, pedig akkora zabagép, biztosan nem azért adta oda, mert nem volt éhes:) 2x eljészottam ezt vele, majd megdícsértem, és hagytam, hogy megegye.

A kutyának minden esetben engednie kell, hogy belenyúlhass a szájába, és végignézd a fogait.

És egyszerűen fogadjon szót minden helyzetben. Nincs olyan, hogy meglát egy kutyát, és ezért Téged faképnél hagy, miközben hívod vissza.

2010. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Sziasztok! Az előttem íróval teljesen egyetértek! Ő nagyon jó falkavezér!:) A kutya azért költözött melléd önkényesen mert feszegeti a határokat.


A kutya akkor falkavezér ha ő dönti el h merre mentek sétakor. Az ugatásával vagy bármivel eléri a célját. Ha reggel ő ébreszt fel. A sétánál ő irányít stb... Viszont ha te vagy a vezér ezek a dolgok döntések mind a te kezedben vannak és a kutya ezt elfogadja. + nyugodtan és megadóan viselkedik...

2010. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam :) Az nem zavar hogy mellém költözött, ha akarom, kimegy :) és nem ébreszt fel reggelente. Amikor felkel szépen kimegy a konyhába pihizni, és nagyon örül amikor én reggel kitántorgok kávézni und cigizni. :)

A séta közben mindig vissza tudom hívni (néha amikor játék van akkor ugyan se hall, se lát, de előbb utóbb odajön. Ha valami miatt haragszom akkor rögtön lelapul, pedig nem ütöm meg.

2010. júl. 16. 14:56
 5/7 A kérdező kommentje:
jah és sétakor is arra megyünk amerre akarom. Most már elég szépen megy láb mellett is, most tanulunk feküdni :)
2010. júl. 16. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ágyban alvós, viszont mióta melegebb az idő ő is leköltözött a padlóra (az hűvösebb az ágynál)!!
2010. júl. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem az előző válaszoló nem teljesen jó falkavezér. Leírom mi alapján csináld.hosszú lesz kicsit de érdemes elolvasnod


A KUTYA ŐSE A FARKAS AKI FALKÁBAN ÉL.A KUTYA IS UGYANÚGY FALKÁNAK TEKINTI A CSALÁDOT.NEKED KELL ELÉRNED, HOGY TE LEGYÉL A FALKA VEZÉRE. leírom hogy kell.


1. MINDIG a gazdi eszik először(a farkasfalkában is mindig a vezér jóltápláltsága a fontos. utána ehetnek csak a többiek)így csináld: tegyél a kutya táljába ennivalót, ennek a tetejére pedig egy fóliát, amire raksz virslit vagy olyat aminek erős illata van. odamész a táljához , és a fóliárol látványosan elfogyasztod a virslit.Miután megetted , csak akkor add oda a kutyának az ő részét.mutatva ezzel neki: ITT A MARADÉK,ez a tied !Fontos , hogy heti 1 x tartsunk a kutyánál egy koplaló napot amikor nemadunk neki aznap enni.(ez az egészsége szempontjából is jó)Azonban akkor is csináld meg a következőt: fogod a kutya tálját, ugyanúgy ráteszel a tetejére egy fóliát és valami számodra kedvelt erős illatú ételt. Elfogyasztod, úgy , hogy a kutya lássa.Ilyenkor ne legyen a táljában a saját étele. Lökd oda neki az üres tányért: Ma nem szereztem zsákmányt, nekem kellett ennem , hiszen nekem kell az erő. Neked nemjutott majd talán holnap ehetsz, ha elegendő táplálékot szerzünk.



2.Amikor hazaérsz, soha ne üdvözöld először a kutyát.Mindig legelsőre a családtagoknak köszönj, hogy a kutya érezze ő a többi családtagnál lejjebb helyezkedik a rangsorba.Miután üdvözöltél mindenkit,akkor menj csak oda a kutyához.Amikor elmész otthonról, soha ne köszönj el a kutyátol(a falkavezérnek nemkell engedélyt kérnie, hogy elmehessen a falkájától)


3.Amikor sétálni menten MINDIG te menj ki először az ajtón.A kutya csak utánad.Ha a kutya húzza a pórázt mert jobbra akar menni, akkor te menj ballra. Mutatva ezzel neki: a falkavezér dolga eldönteni, hogy merre megy a falka vadászni.



4.Soha ne engedd , hogy a kutya az ágyadban aludjon.A farkasoknál sem aludhatnak az alsóbbrendű tagok a falkavezér helyén.A falkavezér viszont bárkinek a helyén aludhat, mivel tisztelik őt.Legyen a kutyának egy pokróca, vagy valami puha fekhelye a sarokban)



5. Jutalmazás. Ha a kutya úgy cselekszik, ahogy kell, jutalomfalattal dicsérd meg, és mondd neki, hogy OKOS !


6.Szidás.Ha a kutya rosszat csinált(mondjuk játék közben) azonnal hagyd fejezd be vele a játékot és hagyd magára.Így hamar megtanulja, hogy ha harap játék közben vagy csipked , akkor otthagyod és nemfoglalkozol vele. Viszont SOHA ne emelj kezet a kutyára ,mert ezzel ellentétes hatást érsz el. agressziót..



nagyjábol ennyi :) ha ezeket betartod a világ leg engedelmesebb kutyáját kapod, és aki a végtelenségig tisztelni és szeretni fog téged. Aki nemfog rátámadni a családtagokra, és barátságos lesz azzal, akiről tudja, hogy nem rossz szándékkal közeledik.



remélem segítettem :)

2010. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!