Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jelei lehetnek, ha baj...

Milyen jelei lehetnek, ha baj van a kutya agyával?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
talán furcsán viselkedik?:(:S
2010. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A furcsa viselkedés még mindig inkább nevelési gond. Nem is értem egészen, hogy mit jelent, hogy baj van az agyával. Nagyon ritka a szellemi figyatékos kutya, és amik vannak, azok legtöbbször vízfejűek, tehát rajtuk látszik.


De pl. a koordinálatlan mozgás, gyakori egyensúly vesztés utalhatnak ilyesmire.

2010. szept. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Kis számban ugyan, de akadnak kutyák, amelyek szinte születésüktől fogva erősen átlagon aluli tanulóképességgel rendelkeznek. Kiváltképpen a beltenyésztés a felelős azért, hogy egyes ebeket a kedvezőtlen tulajdonságok egyoldalú túlsúlya jellemez, ami ráadásul gyakran értelmi-érzelmi egyoldalúsággal párosulhat.


A gyenge értelmű és ösztönszegény ebek még "kedvencnek" is alkalmatlanok, hiszen nemegyszer a legminimálisabb elvárásoknak sem képesek eleget tenni (szobatisztaság, önálló étkezés stb.).


A csökkent tanulási képesség és az intelligenciahiány elsősorban öröklött tényező függvénye, de nem csupán az. A magzatnak az anyaméhben ért fejlődési károsodásai is vezethetnek veleszületett, mindazonáltal nem örökletes anomáliákhoz (vízfejűség, kreténség). Születéskor bekövetkezett vérzés, balesetek következtében előállott sérülések, bizonyos mérgezések, gyulladások (agyhártyagyulladás, szopornyica és egyéb vírusos megbetegedések), valamint az agyérben kialakuló daganatok ugyancsak különböző fokú értelmi fogyatékosságot, sőt teljes elbutulást idézhetnek elő. Az ilyen kutya nemegyszer saját gazdáját sem ismeri fel, senkit sem üdvözöl ismerősként, nem tanúsít semmiféle reakciókészséget sem saját, sem idegen territóriumon.


A szerzett gyengeelméjűséget "debidenciának", az egyeddel vele született formákat - az ember esetéhez hasonlóan - a súlyossági fokok szerint "debilitásnak", "imbecillitásnak" és "idiotizmusnak" nevezzük. A kutyákban a velük született intelligenciabeli fogyatékosságok súlyosabb megnyilvánulási formái szerencsére ritkán fordulnak elő. Még ritkább a valószínűsége annak, hogy az ilyen példány felnőtté cseperedik."

2010. szept. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tavaly ivartalanították a kutyámat, és az altatógázt nem bírta a szíve, összeomlott az egész keringése, de szerencsére sikerült visszahozni...azt mondta az orvos, hogy az agya percekig nem kapott oxigént.

Gondolkoztam, hogy vajon ennek lesz e bármilyen következménye. A tesóm azzal poénkodott, hogy többé nem fog tudni késsel-villával enni, és olvasni sem lesz képes:)

Nem lett semmi baja, hála a jó Istennek.


Hogy érted, hogy baj van az agyával? Kicsit kifejthetnéd...vannak gyengébb képességű kutyák, de attól még nem hülyék.

2010. szept. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem,mert van egy lassan 6 éves mopsz kutyám.Most lett vége a tüzelésnek.Viszont kb. 2 hete olyan tüneteket produkál,hogy egyszerűen nem tudjuk,hogy mi lehet vele.Az állatorvos sem.Levert,lassabban mozog,van,hogy alig reagál dolgokra.Aztán csikorgatta a fogait is,de az most elmúlt.Egészen eddig semmi olyan baja nem volt.Most jött ez elő 2 hete kb. A doki csinált teljes vérképet,ultrahang,minden lelet negatív.Nagyon aggódom,nem szeretném,hogy baja legyen.Most kaptunk Karsivan tablettát,azt kell neki adnom és figyelni,hogy milyen változás történik.
2010. szept. 14. 11:52
 6/9 anonim ***** válasza:
öregapámnak volt 1x egy dilis vizslája. rossz volt rá nézni, mert olyan furcsa volt a fejformája, deformálódott. látszott, hogy nem egészséges, folyton ugatott, kicsit a szeme is rosszul állt.
2010. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az én kutyámnak külsőleg semmi baja.Teljesen egészségesnek tűnik.Ezt a viselkedést egyszerűen nem tudjuk megfejteni az állatorvossal.
2010. szept. 14. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami hormonális változás, amit egy szimpla ivartalanítás megoldana? Hova vitted orvoshoz? Ha BP-n laksz, nagyon ajánlom az állatorvosi egyetemet, ott nagyon profi orvosok vannak, nagyon komoly felszereléssel.
2010. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát én már semmit nem tudok.Már mindenre gyanakszunk.Dunaújvárosban lakom,az állatorvos aki kezeli specialista.A fia ott tanult Pesten,majd Amerikában és Franciaországban is praktizált.Jó orvosok nagyon.
2010. szept. 14. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!