Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartjátok a benti /...

Hogyan tartjátok a benti / kinti-benti kutyáitokat? Mennyit kell takarítanotok? Hogyan oldjátok meg? Mennyire "kupis" a lakás?

Figyelt kérdés

Három kutyusunk van, 5-10-13 kgosak. Elvileg "kinti" kutyák, de gyakorlatilag a télen fűtött nyáron hűvös garázsban van a lakrészük. A konyhába van még bejárásuk, de oda csak akkor, ha mi beengedjük őket. Kétszintes a házunk, most lesz átalakítás, a jelenleg rossz elrendezésű alsószinten lesz egy nagy konyha-nappali, kis fürdő, előszoba, garázs. És nagyon szeretném, ha amolyan "kanapén tv-zős" kutyák lehetnének. De ugye ha nem vagyunk otthon kinn lennének, bejárással a garázsba. Egyedül takarítás szempontjából nem tudom hogy fogom megoldási. Rengeteg szőrt dobnak el, pedig furminátorozom is őket (rövid,ehyenes szőrű kutyák). Plusz ha bejönnek pl egy esős időben ugye a tappancs az saras.

Akiknek bejárós kutyája van! Ti hogyan oldjátok meg, hogy ne legyen "istálló" a lakásból? :D Cicáink bejárósak lakásba, de ott egyszerűbb, valahogy ők észrevétlenebbek ilyen szempontból. Viszont szeretném ha többet lehetnének velünk a kutyáink is. Hiába, sokat foglalkozunk velük, kirándultunk, stb... jó lenne, ha többet lehetnének velünk, viszont párom mindig azt mondja, hogy attól tart, tarthatatlan állapotok uralkodnának el, ha bennalvós kanapézós kutyák lennének. Ti ezt hogy oldjátok meg?


2019. okt. 6. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szőrt nem fogjátok megúszni,de karban lehet tartani annyira,hogy ne legyen zavaró.Vannak ilyen szőrszedős kesztyűk a boltokban párezer forintért amivel ha végig fésülitek a rövid szőrűeket pár perc alatt össze szeditek az elhullt szőrt róluk.Ha nincsenek hozzá szokva szokassátok hozzá..:D

Emellett 1-2 naponta átporszívózzátok a lakást ami igazából gondolom alap dolog amúgy is.Eltűnik a szőr javarésze.


Mi használunk ruha szárító gépet is azzal a ruháról is teljesen eltűnik a szőr.

Mondjuk nálunk kanapéra,ágyra tilos menni.Van fekhelyük,ott a puha szőrős szőnyeg,a padló lehet azokon heverni az ember dolgait nem szőrözzük. :D


Ti vagytok a gazdák,szabjatok szabályokat úgy,hogy kényelmes legyen az együttélés és szokassátok őket hozzá.Úgy semmi gond nem lesz a lakásban.Például nem rághatnak csak kutya játékot (szőnyeg szélét,bútor szélét sok kutya sajnos előszeretettel csócsálja),nem vehetnek le semmit ami az asztalon van,evéskor nem kunyerálunk mert az később dominancia problémákat okozhat a kutya az ember után eszik,ott aludjanak ahol ti szeretnétek gondolom nem akartok 3 nagy kutyát az ágyatokba...:)

2019. okt. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Köszönöm! :) Igen, szabályok most is megvannak, pl helyek ahova nem mehetnek a kertben, vagy akár az hogy nincs kunyera....

Még arra gondoltam beszerzek egy robotporszívót. Illetve a lábtörlésre lenne jó valamit kitalálni, mert sajnos nagyon utálják amikor törölgetem nekik, de máskülönben meg igazi kis varacskos disznók :)

2019. okt. 6. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
A szőnyeget szerintem felejtsétek el. Én évekig kefélgettem, porszívóztam, de egy idő után büdös volt. Végül kihajítottam. Van nekik szivacsuk, de szőnyegünk nincs a parkettán.
2019. okt. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg kell állniuk az ajtóban, addig ott topogni, míg egyikünk észre nem veszi őket, akkor mancstörlés, és csak ezután jöhetnek be. De nálunk a nappali-ebédlő-konyha egy helység, onnan nyílik a kert, és valaki mindig ott van éppen.
2019. okt. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Belvarosi kislakasban lakunk. Altalaban felhivom a nagymeretu kutyamat az agyamba ,h egyutt aludjunk. Nagyon szeretek hozzabujni.


Fekete rovidszoru (amstaff) . Csak fekete ,konnyen lerazhato nadragjaim vannak.

Nem szoktak szorosek lenni a tuhaim.


A sirba semmit nem vihetsz magaddal. Meg fogod banni,hogy a kutyaidat nem engedted a kanapera meg egyutt aludni. Mi ertelme az eletnek szeretet nelkul?

2019. okt. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kinti-benti, csak egy van, de Ő viszont 30+kg. Nem jöhet, ő se ágyba, minden helységbe fekhelye van. Szőr annyira nem vészes porszívózással, viszont évente vanish-el kitakarítjuk, vizes porszívóval.


Esős időben jobban szenvedünk, törölgetem a lábait törölközővel, a dzsuva nagy része lejön róla.

2019. okt. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
úgy mint máskor .. miért kéne kevesebbet takarítania annak, akine nincs állata ?! mintha az ember nem koszolna ......
2019. okt. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, imádom az állataimat, de nem, nem hiszem, hogy ugyanannyira "koszol" az ember. Nyilván én ezt elfogadom, ennek tudatában is szeretném őket többet benn tudni, részben ez is az oka, hogy át lesz alakítva az egész alsó szint az egyszerűbb takaríthatóság érdekében. De utálom a szőrt minden felé, nincs lehetőségem nap mint nap porszívózni, ezért kérdeztem, ki hogyan oldja meg, hogy minél egyszerűbb legyen.

Köszönöm a válaszokat, jöhet még ha van valakinek valami :)


Valahol láttam olyan lábtörlőt, amin elvileg csak átsétál a kutya és hip hopp tiszta a tappancs. Az nagyon kamu szerintetek?

Illetve van az a kis pohár alakú mancstisztító, gumisörtékkel... Olyat használt már valaki?

2019. okt. 7. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!