Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam eg kutyát, hogy...

Találtam eg kutyát, hogy szabadulhatok meg tőle a leggyorsabban?

Figyelt kérdés

Találtam a 16-ik kerületben ma (július 16-án) egy kistestű (kb 10-15 kiló) hosszú fehér szőrű kutyát. Nem tűnik elhanyagoltnak, de ürülékes a hátsója és nem tudom, milyen betegségei lehetnek.

Van egy saját kutyánk, akinek még nincs meg az összes oltása, ezért veszélyesnek tartom az idegen kutyát. Megsajnáltam, nem akarom, hogy éhen haljon egyedül az út szélén, de nálunk nem maradhat. Kit hívjak?


2010. júl. 16. 09:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz menhelyeknél v netboard fórumon!
2010. júl. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem akarom napokig keresni a gazdáját. Hanem szeretnék tőle megszabadulni, mert nem tudom, hogy van e fertőző betegsége és az én kutyámnak még nincsen meg minden oltása.
2010. júl. 16. 09:15
 3/33 anonim ***** válasza:
22%
Add be a legközelebbi menhelyre
2010. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha végképp nincs más megoldás, vidd be az Illatos útra. Bár ez nem menhely, hanem gyepmesteri telep, ahol két hét után elaltathatják. De még mindig biztonságosabb, mint ha elcsapja egy kocsi, vagy éppen hőgutát kap ebben a melegben. Ott nagyobb esélye van a gazdának is ráakadni, folyamatosan frissül a honlapjuk, önkéntesek plakátolják a talált kutyákat. www.illatosut.hu
2010. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem tűnik elhanyagoltnak akkor lehet, hogy van benne chip, ezt egy menhelyen, vagy akár az állatorvosnál is kideríthetik.
2010. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%
Az illatos úton nem altatják el két hét után, a két hét mindössze annyit jelent, hogy befogott állat esetén két hétig csak a saját gazdája viheti el utána akárki. Akkor altatnak, ha nincs hely, nem mindjárt akkor ha letelt a két hét.
2010. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%
Azért írtam, hogy elaltathatják... az nem azt jelenti, hogy biztosan...legalábbis szerintem... :-)
2010. júl. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Az eddigi segítséget köszönöm, de van még egy kérdésem: valaki nem tud ajánlani egy állatorvos a 16-ik kerületben, aki házhoz jön és tudja ellenőrizni a chippet?
2010. júl. 16. 09:51
 9/33 anonim ***** válasza:
49%

fogod szépen, berakod a kádba, megmosod majd elviszed az állatorvoshoz.

megértem hogy kiskutyád van, de könyörgöm azért mert szaros a segge nembiztos hogy fertőzött..

2010. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
2010. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!