Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam eg kutyát, hogy...

Találtam eg kutyát, hogy szabadulhatok meg tőle a leggyorsabban?

Figyelt kérdés

Találtam a 16-ik kerületben ma (július 16-án) egy kistestű (kb 10-15 kiló) hosszú fehér szőrű kutyát. Nem tűnik elhanyagoltnak, de ürülékes a hátsója és nem tudom, milyen betegségei lehetnek.

Van egy saját kutyánk, akinek még nincs meg az összes oltása, ezért veszélyesnek tartom az idegen kutyát. Megsajnáltam, nem akarom, hogy éhen haljon egyedül az út szélén, de nálunk nem maradhat. Kit hívjak?


2010. júl. 16. 09:03
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Nem a sza*ros segge miatt gondolom, hogy fertőzött. Hanem úgy általában egy idegen állatról nem tudni, hogy van e fertőző betegsége. Az állatrvos ma nem rendel, én pedig nem fogok a 40 fokban órákig tömegközlekedni a városban egy sza*ros kutyával, aki lehet, hogy beteg... És annyira nem vagyok jótétlélek, hogy kockáztassam a saját kutyám egésszégét/életét.
2010. júl. 16. 09:55
 12/33 anonim ***** válasza:
19%

feherkereszt.hu


oldalról hívj fel vkit és mondd el így és azt amit leírtál.


Aki az illatos utat javasolja tényleg baromi nagy állatbarát.

A XVI. kerületben is vannak menhelyek célszerűbb oda leadni vagy olyan helyre ahol nem altatnak.-


Ha így állsz hozzá, hogy megszabadulj tőle, jobb lett volna, ha az utcán hagyod, sok kutya önsétáltató vagy csak pár percre elcsatangolt a gazdájától.

A menhely nem a legjobb hely a kutyának, ha kint hagytad volna az utcán lehet, hogy nálad jobb ember találja meg.


Amit most csinálsz annak semmi értelme!

2010. júl. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
38%

Ez a fórum nem gazdikereső klub, vitesd el valamelyik menhellyel, de ha semmire nem akarsz költeni még a telefonra sem, akkor jobb lett volna, ha az utcán hagyod.


Veled és ezzel a mentalitással csak csökkennek az esélyei.

2010. júl. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
39%

Már a kérdés önmagában jellemez téged!!!

Nem bírtam megállni,hogy ne írjak erre a mondatodra!

Elég szomorú,hogy így állsz hozzá dolgokhoz,lehet tényleg jobban járt volna az a kutya,ha nem Te találod meg!Nekem is van kutyusom és még picike,de,ha már segítek egy másikon(mert szerencsétlen egyedül van ezen a világon és nem tudni,hogy került az utcára,senkire nem számíthat)akkor azt vagy normálisan intézem vagy inkább sehogy,mert ez egy fél megoldás se és kiábrándító,hogy mennyi hasonló ember van,mint Te akinek még kutyája is van,na ezért van ennyi kóbor állat...

2010. júl. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
39%
Tudod,hogy egy nagy köcsög parszt vagy? az egy dolog,hogy véded a kiskutyádat,de azért nemkell kidobni az utcára...nincs egy ismerősöd akinek nincs kutyája és amíg nem találják meg az igazi gazdáját addig befogadná??
2010. júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

1. A kutya már órák óta ott kóborolt, az úttesten rohangált és nem akartam végignézni, ahogy elvérzik az úton...

2. Ha tetszik, ha nem: nekem fontosabb a saját kutyám, de ennek ellenére hazahoztam ezt a kutyát, igyekszem gondoskodni róla, mert "mi lenne, ha az én kutyám kóborolna", de akkor is a saját kutyámat szeretem és nem lenne jó, ha elkapna valami betegséget...

3. Nem akarom leadni gyepmesteri telepre, de ha nincs meg a gazdája, akkor mit csináljak vele? Am a menhelyeken az a szokásos szöveg a telefonban, hogy: "teltház van, nagyon sajnáljuk..."

4. Már voltam orvosnál érdeklődni és nem vagyok köcs*ög, ki kérem magamnak. :D

5. Mindent megteszek, hogy megtaláljam a kutya gazdáját, de max 2-3 napnál több ideig nálunk nem maradhat. Ez van.

2010. júl. 16. 10:55
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tanácsadók,akik azt javasoljátok,vigye egy menhelyre,fogjátok már fel,hogy minden menhely fullon van,és NEM tudnak legjobb akarattal sem minden talált kutyát befogadni.

Nagy szerencse kell,hogy valaki találjon egy olyan menhelyet,ahol épp van hely.

Úgyhogy tök feleslegesen írogattok ilyesmit.

Ez nem Amerika az Animal Planet nyálas-rózsaszín műsoraiból,ahol azonnal rohannak az állatért,mikor valaki betelefonál(azt nem mutatják be,hogy ott évi 9 millió kutyát altatnak le,mert senkinek nem kellenek).

Ez Magyarország,balkáni állapotokkal és kb.2 millió gazdátlan állattal,akiknek a sorsát az állam nem segít rendezni egy fillérrel sem.

2010. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen is jó hogy hazavitted.És nem szemét dolog hogy nem szeretnéd megtartani,mert erre nem mindenkinek van lehetősége,de az is érthető hogy a saját kutyádat félted.Lehet hogy adtál neki pár napot,mielőtt hőgutát kapott volna vagy elüti egy autó.Nem is értem mit gondol az aki azt írja hogy köcsög vagy.Az a köcsög aki azt írja,hogy jobban járt volna ha otthagyod...nem is értem...aki ilyent ír,az biztos nagyobb állatbarát akár kinél,mert az nagyon jó lett volna a kutyának...na mindegy,ők biztos otthagyták volna.jó hogy hazavitted,ez a lényeg. Én fejér megyében laom egy kisebb városban,nálunk ilyenkor lehet szólni a Székesfehérvári,Tatabányai állatmenhelynek és ők tanácsot adnak,nagyon készségesek szoktak lenni,és is nem egyszer hívtam már őket kóbor kutya miatt,de volt hogy elütött állat miatt.Eddig egyszer mondták azt,hogy hívjam a városom önkormányzatát és az ott ezért felelős embert(telefonkönyvben nézd meg nálatok ki ez).De rögtön hívhatod az önkormányzatot is,de esetleg az említett (nem Bp-i menhelyekkel is próbálkozhatsz).Igen is jó dolog hogy ennyit megteszel egy idegen állatért,és segítesz neki megtalálni a családját vagy az új helyét!
2010. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Válaszolók! Ha nem tudtok szépen beszélni, vagy nincs értelmes hozzáfűzni valótok a témához akkor minek válaszoltok. Én úgy látom itt mindenkinek csak jár a szája... Én is vittem már haza kutyát pont itt a 16. kerültbe , és nem fogjátok elhinni de volt hogy akár egy órán keresztül figyeltem a kutyát hátha csak én nem figyeltem rendesen és van gazdája, de sosem volt, és tudjátok mit senkit sem érdekelt a kutya csak engem , mindenki rá mosolygott meg hasonlók, de senki sem vette a fáradtásog hogy tegyen is valamit, mindenki tovább ment és tovább élte az életét. Szerintem a kérdező ha rosszul is tette fel a kérdést , csupán arra akart rá világítani hogy sűrgős a dolog és hogy minnél hamarabb segítséget szeretne kapni. Én örülnék ha valaki olyan találná meg a kutyámat aki szereti a kutyákat mint a kérdező, hisz ha nem érdekelné akkor ő is csak tovább ment volna mint a többi ember, ehelyett hazavitte, fel jött ide informálódni, elment állatorvoshoz is és szeintem már a környéket is kiplakátolta... Szerintem mindenki példát vehetne róla hogy nem hagyta az utcán és hogy az első gondolata nem a gyepmesteri telep volt....
2010. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
97%
vidd dokihoz és nézesd meg hogy van e chip benne tán értesiteni lehetne a gazdiját!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!