Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy találhatnék a leggyorsabb...

Hogy találhatnék a leggyorsabban gazdit neki? (lenn)

Figyelt kérdés

Tegnap találtunk egy kb 6 hetes lány kutyust. Nagyon olyan, mintha németjuhász vagy belgajuhász volna, de nem tudjuk megállapítani. Sajnos lakásban lakunk, ezért nem tarthatjuk meg, pedig elképesztő kis csaj. Jelez, ha ürítenie kell, nem piszkít a dobozába, alig volt bolhás, és ma adtunk neki féreghajtót reggel, ami hatott is. Egészségesnek tűnik ezen kívül, lelkes és barátságos, szeret kézben és emberekkel lenni, ráadásul beszédes, állandóan nyüszög és morog. Éjszaka is fel kellett egyszer kelni hozzá, de mint kiderült, csak "ki kellett mennie", utána pár perc múlva elhallgatott. (: De mivel nincs neki hely (biztos, hogy nem marad ilyen kicsi ugyebár), ezért sürgősen otthont keresünk neki, de egyelőre senkinek sem kell és nem hiányzik a környéken. Baranya megye északi részén lakunk, ha valakit érdekelne, akkor az a napokban írjon nekem e-mailt, mert különben elvisszük Pécsre egy menhelyre, ami tudjuk, hogy jó hely, de a kölyök nagyon aranyos, és egy családnál vagy gazdinál szívesebben látnánk.

marhajokisemail@freemail.hu a címem. Kérlek, segítsetek, ha tudtok! Kérésre képet is tudok majd mutatni, csak fel kell töltenem. Köszönöm előre is mindenkinek!


2010. szept. 3. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem írd fel közösségi oldalak üzenőfalára, azt sokan olvassák, és az ismerőseid között nyilván sok lakik közel hozzád. Iwiw-en vannak állatvédő klubok is, ha nekik írsz, ők is biztos szívesen továbbítják.

Másik ötletem pedig, hogy ha van helyi rádiótok, őket kérd meg, hogy mondják be, az ilyesmiket általában szívesen beolvassák.

2010. szept. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem tartsd meg:) Ok kicsi a lakas de idovel osszenotok es azert ne hidd, hogy tobbszorosere megno lehet kicsit nagyobb lesz foleg ha 6 hetes de eleve a lany kutyusok kisebbek is maradnak. Viszont bartsagos, aranyos, okos idovel nagyon jo kis jelzo hazorozo valna belole es sok oromet szerezne.
2010. szept. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 riita. ***** válasza:

Nem hiszem,hogy egy németjuhász/belga kutyának jó lenne egy panel!De nem tudom,én biztos nem tartanám ott.

Szerintem lehet,hogy valahol keresi őt a gazdája,hisz egy 6 hetes kölyökkutya szobatiszta/jelez ha kikell mennie,ápolt és úgy nézz ki,hogy egészséges szóval az oltásai is megvan,nem tudom,hogy kidobnák-e!


Minden esetre:

-Hirdessd meg oldalakon,hogy talált kutya és gazdát keres.

-Gondolom nállatok is van állatorvos,nyomtasd ki a képét és írd alá,hogy "Talált kutya,szerető gazdára vár: telefonszám."

-Vidd el állatorsvoshoz amennyihez csak tudod (plakátolni) és megnézzni,hogy van-e benne chip vagy ,hogy nem járt-e már itt a kutya

-Köntyvárokba meg boltokba is bemehetsz ha gondolod.

-És a lépcsőházba is kérdezz meg mindenkit!Az összes ismerösödnek szólj és ők is szóljanak akinek csak tudnak!


Remélem lesz egy szerető gazdája!És annak is,hogy átmenetileg befogadtad.Nem töltesz fel ide egy képet??

(kepfeltoltes.hu)

2010. szept. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy a kutyát hol tartják, hanem az, hogy hogyan.

Egy kertben félméteres láncra nem való kutya.

De ha rendszeresen meg van sétáltatva, mozgatva, simán elvan panelban is.

Nekünk is hatvan négyzetméteres lakásban van két kutyánk, az egyik negyvenöt kilós.

Kutyasuliba járunk velük és meg vannak mozgatva.


A kutya menhelyre, sintértelepre, kísérleti laborba nem való, de ember mellé lakásba igen.

Legfeljebb vannak emberek, akik mellé nem való kutya.

2010. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még valami.

Egy kutya nem akkor boldog, ha egy kertbe ki van csapva, hanem akkor ha a gazdi mellett lehet.

Persze, akinek a lakása, a tárgyai fontosabbak annál, semhogy megosztaná egy kutyával, az ne tartson.

De aki szereti a kutyát, az boldoggá teheti akár panelban is.

Igaz, idő és fáradság kell hozzá. Ennek vállalása vagy nem vállalása dönti el, hogy legyen kutya lakásban, vagy sem.

2010. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ad a fajta mentőknek belgeáknek és németjuházoknek is van és ők keresnek neki jó gazdit adig meg nebvelő szülöknél lesznek jobb minta a menhely
2010. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Facebookon, iwiwen kiírtuk hárman is tegnap délelőtt, a személyes lapomra is felraktam, de semmi reakció. A környéken egy kissrác hurcolta körbe, minden házba bement, hogy megkérdezze, nem hiányzik-e valakinek, végül is mi fogadtuk be. Én nagyon szívesen megtartanám, most úgyis itthon vagyok érettségi után, egy évet kihagyok, de az anyám nem szeretné megtartani... Valamikor a napokban elviszem állatorvoshoz, tényleg lehet, hogy van benne chip, de felhívtuk, hogy nem tud-e valakit, akinek születtek kölykei, de nem. A menhelynek írtam e-mailt tegnap, de egyelőre nem válaszoltak. Lehet, hogy sikerül meggyőznöm az itthoniakat, mert tényleg nagyon aranyos kis dög... Mindenesetre kösz az eddigi válaszokat, jöhetnek még, és itt van pár kép addig róla.

[link]

[link]

[link]

Én amúgy jó jelnek tartom, hogy az anyám azért már elnevezte. xD

2010. szept. 4. 12:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Van valami fejlemény?

Meg tudjátok tartani?

2010. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos az anyám elég ronda módon elhitette velünk, hogy megtarthatjuk, aztán múlt héten azzal állított haza, hogy talált neki gazdit. :( De azért öröm az ürömben, hogy egy két kislányos családhoz került, akiket még ismerünk is, és bármikor meglátogathatjuk a kutyust. Ráadásul nagyon imádták, mikor meglátták, és úgy tudom, a kutyus is jól érzi magát. Már van két másik kutyájuk, szóval magányos sem lesz. :) És kösz a kérdést. ;)
2010. szept. 13. 15:18
 10/10 anonim válasza:
Szerintem hirdesd meg ingyenes hirdetőoldalakon képekkel. Pl: jófogás, apród, olx, meg még csomó ingyenes oldal létezik.
2012. okt. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!