Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya leszoktatása az ugatásról?

Kutya leszoktatása az ugatásról?

Figyelt kérdés
Hogy lehet leszoktatni a kutyát a folytonos ugatásról játék és ismerkedés közben?

2019. okt. 9. 19:12
 1/4 Agnarr ***** válasza:
0%

A kutyát nem szabad leszoktatni az ugatásról, mert azzal figyelmeztet téged a veszélyre. De ha arról van szó, hogy folyton ok nélkül ugat, az megoldható. A kutyák teljesen más hangon ugatnak, ha tényleges veszély van, mint ha csak küldöznek a vakvilágba. Meg kell tanulnod megkülönböztetni a kettőt, és ha már megy, akkor minden egyes alkalommal, amikor az eb rákezdene a fölösleges zenebonára, szólj rá megrovó hangon, de annyira, hogy felfigyeljen rád, és abbahagyja az ugatást. Ezt addig kell csinálnod, amíg meg nem érti, hogy nemkívánatos ez a viselkedés.

A kutyák nagyon intelligens állatok, képesek a gazdájuk hangsúlyából megérezni, hogy amaz jókedvű vagy dühös, hogy az, amit éppen a kutya csinál, a gazdát boldoggá teszi vagy feldühíti.

Azt sosem fogja megérteni, hogy nem szabad ugatnia, de azt igen, hogy hogy a gazdája neheztel rá.

2019. okt. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Agnarr ***** válasza:
23%
A mi kutyánknál bejött.
2019. okt. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogyan kell kutyát leszoktatni valamiről. Ez a probléma azonban összetettebb. Az én kutyám játék közben és ismerkedés közben ugat. Ha ilyenkor megszidom, azt ő úgy értelmezi hogy a játékos viselkedést tiltom meg neki. Én azonban az ugtást tiltom, a kérdés hogy ezt hogyan csináljam úgy hogy a kutyám is értse mit tiltok.
2019. okt. 9. 23:43
 4/4 Agnarr ***** válasza:
Nem hinném, hogy az menni fog.
2019. okt. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!