Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvigyem ivartalanítani? Fontos!

Elvigyem ivartalanítani? Fontos!

Figyelt kérdés
3 ra viszem ivartalanítani az 1 éves kan kutyám, eddig biztos voltam a dologban, de most valahogy meginogtam. Nem fog megváltozni a személyisége, nem lesz neki így rossz? Annyira félek hogy fájdalmat okozok neki :(
2010. júl. 16. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
vidd .. nem lesz semmi baja és túl kell esni rajta
2010. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Neki is jobb lesz, ha nem lesz folyamatosan felhergelve úgy, hogy nem kaphatja meg azt, amire vágyik. Az sokkal rosszabb,mint ha nem is vágyna rá! Nyugisabb lesz, de az alaptermészete nem fog megváltozni. Vidd el, nyugodtan! L27
2010. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja nem lesz, vigyed :)
2010. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vidd el!Az ivartalanításnak rengeteg előnye van-a személyisége természetesen nem változik meg,de sokkal elviselhetőbb,normálisabb lesz,nem akar majd minden szukára beindulni és a domináns viselekdése is mérséklődni fog.Mindemellett elkerülhetőek az újabb,véletlenszerű,felesleges szaporulatok.A mi kutyánk(kan)olyan agresszív volt,hogy már az elaltatáson gondolkozott a család,mikor végső megoldásként ivartalanítottuk.Azóta egy angyal!Hatodik évesen is ugyanolyan játékos,bolond,tombol egész nap,fut a bicikli mellett stb.Az agressziója jóformán nullára csökkent,sokkal kezelhetőbb,és ha idegen kutyával találkozik,már nem tekintik így őt a kutyák sem,,vetélytársnak",így soha nem kell tartani verekedéstől.Mindemellett így a tanulásra is jól tud összpontosítani,ahelyett,hogy a szukák után menne,vagy szökne.Ne aggódj,a műtét után pedig két nappal már olyan lesz,mint rég!
2010. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyáim kanok voltak,felnőtten lettek ivartalanítva,ehhez képest egyikük 15,másik 17 éves koráig élt,jóval túlélték kortársaik legtöbbjét.

Nem lesz semmi baj!

2010. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom nálunk hogy volt: bementünk, kikönyörögtem a dokinál, hogy hadd nézzem végig a műtétet. Felvettem a zöld ruhát, meg mamuszt, és beálltam a háta mögé. Mindent megkérdeztem, mindenre válaszolt. Az egész néhány nagyon apró vágásból áll, és a két herét a tálban látni ugyan kicsit morbid, de egyáltalán nem olyan rettenetes.


Az enyém kicsit rosszul ébredt az altatásból, és tompán szédülve körberohanta a rendelőt, aztán megfogtam, megnyugtattam, ez a rész ijesztő volt kicsit, de a kezemben megnyugodott. Hazamentünk, leterítettem egy matracot a földre, lefeküdtem mellé, és addig simogattam, míg el nem aludt.


Mikor felébredt, olyan volt, mint akivel semmi sem történt. Megzabált 4 db direkt műtét utánra való konzervet ( a gatyámat ráköltöttem a nagy étvágyára), majd visszakucorodott a matrac mellé, hogy kicsit még simizzem, szerintem arra célzott.


Végig aludta az éjszakát, a reggeli sétánál már rohangálni akart, de nem engedtem neki. A következő két napban azon küzdöttünk, hogy ő teljesen egészségesnek gondolta magát, én meg még aggódtam a varratok miatt, és nem engedtem rohangálni. Harmadnapra semmi baja nem volt, a varratszedés 3 pillanat, és kész is.


A személyisége a világon semmit nem változott, pedig én szerettem volna, csak annyi, hogy kicsit kevesebbet jelöl, és nem lesz hererákja, meg prosztatarákja.


Ne izgulj, vidd csak el. Jobban jársz.

2010. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én 1 percig sem bántam meg hogy ivartalanítva lett a kutyám!

Elnézem mit kínlódnak az ivaros kan kutyák és gazdáik amikor elkezdenek tüzelni a szukák a környéken!Némelyik nem eszik,nem iszik,egész nap csak picsog-vonyít,állandóan mennének csavarogni nem bírnak velük!Az enyém meg tök nyugis,szófogadó,jó kiskutya mindig!

2010. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
jó elviszem :S meddig van benn a varrat? 2 hét múlva fürödhet már?
2010. júl. 16. 12:20
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémbe 10 napig volt benne a varrat!
2010. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2 hét múlva kutya baja lesz, nyugodtan fürödhet :) Jól döntöttél. Mostmár vizet se adj neki, inkább zárd be valami hűvös helyre.
2010. júl. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!