Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy egy kutyát egy-két...

Hogy egy kutyát egy-két héttel ellés előtt ivartalanítani? Az durva szerintem!

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 19:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Javítok: "Hogy lehet egy kutyát..."
2011. nov. 18. 19:43
 2/16 anonim ***** válasza:
Van ilyen!
2011. nov. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak esetek, amikor ez a jobb megoldàs.

Pl. ha a megszületett kölyköket agyoncsapjàk utàna v menhelyre kerülnek stb stb

2011. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az első stafim a szülésbe halt bele :( Még mindig hiányzik :( pedig, ez 5 éve volt, azóta a 2. kutyám van, sajnos az utána lévőt el kellett altatni, mert a füle begyúlt gennyel, megműtötték, de megint begyűlt, úgyhogy... Altatás sajnos... De tényleg nagyon hiányzik az első stafi, az öcsém olyan volt, hogy vittük le tesómmal sétálni, találkoztunk egy ismerőssel, aki megpaskolta a fejemet dícséret gyanánt. de a kutya bármi szó nélkül neki ment! Marha mód hiányzik!
2011. nov. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
# 4 vagyok, addig, ameddig nem bántott, ütött, vagy hozzám nem ért, egy embert sem bántott, de ha úgy nyúltak hozzám, ahogyan neki nem tetszett, ment, mint a gép!
2011. nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

hát ez azért érdekes, mert 1-2 héttel ellés előtt már nem nagyon szokták elvállalni az orvosok!

Én úgy tudom, a fogantatástól számított 40. napig lehet ivartalaníttatni!

Utána nagyon kockázatos!


Miért kérdezed?

2011. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Menhelyre kerülő utolsó idős vemhes kutyákat is szoktak ivartalanítani. Tudod miért? Mert még mindig, jobb ha azok a kölykök a meleg és biztonságos anyaméhben szépen elalszanak, mintha az itteni kutyavilágba születnek. Egy menhelynek iszonyatos teher egy alomnyi kölyök felnevelése (csak az oltási sor kutyánként legalább 20 ezer forint, tehát egy hatos alom már 100), és azért is, mert a legtöbb esetben a kölyköknek nem tudnak karantént biztosítani, így jó nagy esélyük van, hogy összeszednek valami vírust és kínok között haljanak meg.


Sajnos olyan mennyiségű kutya van, amennyit ez az ország nem képes ellátni. Ma is volt egy kérdés, hogy mit csináljon a kölykökkel, már 8 hónaposak, a hetes alomból 5-nek nem sikerült gazdát találni, de most el fogja őket vinni a sintér, mert a szomszéd feljelentette őket, hogy túl sok állatot tartanak. Jobb lesz annak a szerencsétlen kutyának a síntértelepen várni a két hét múlva bekövetkező altatást, mintha meg sem kellett volna születine?!

2011. nov. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem álomvilágban élünk..... Igen, piszok jó lenne, ha üresek lennének a menhelyek, a sintértelepek és minden már élő kutyának jutna szerető gazdi és nem az lenne a leghumánusabb döntés, hogy nem engedünk újabb feleslegesen megszülető almokat a világra.... De mi tudjuk, mi a valóság. Hogy ma már az édes kiskutyák is nagyon nehezen találnak gazdára, és a kéz alatt elpasszolt kölykök elenyésző része az, aki egy idő után nem lesz teher és nem kerül mégiscsak utcára.... Mert szerintem az a durva, hogy kutyák halnak éhen és pusztulnak el betegségben az utcákon, sintértelepeken. Hogy rengeteg kutya egész életét egy másfél méteres láncvégén, egy oldalára fordított hordó mellé kikötve éli le... Ez durva... Az utolsó idős ivartalanítás nem. Mert azok a kölykök elalszanak és nem ébrednek fel többet. De a megszületők legnagyobb részének egyáltalán nem mesébe illő lesz az élete....
2011. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
a 45. napig lehet gyógyszeresen (injekcióval) vetéltetni...a legtöbb orvos elvállalja és igazuk van... a menhelyek tele vannak és csak újabb kis nyomorultak jönnek a világra... teljesen támogatom...még mindig humánusabb mint agyoncsapni ha már megszülettek.. bár lehet a születés utáni altatás is jobb mint ami néhány kutyának élt gyanánt jut
2011. nov. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
j előző vagyok csak azért írtam a vetéltetést mert valaki említette, hogy a 40. napig lehet ivartalanítani..hát nem, azt az utolsó pillanatig is lehet műteni de gyógyszeresen csak a 45. napig lehet vetéltetni
2011. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!