Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok kistestű kutyafajtáka...

Tudnátok kistestű kutyafajtákat ajánlani? Több lent

Figyelt kérdés

Olyan kistestű kutyafajtát keresek aminek nem nagyon hullik a szőre és ilyen 'bújós'.

Illetve ő lenne az első kutyám, és ha valakinek van valami jó tanácsa a gondozásával kapcsolatban szívesen elolvasom.

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. okt. 10. 19:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%

Ajánlom a menhelyet, és keress ott egy nyugodt energiaszintű kiskutyát! Mielőtt ezt megtennéd, olvass utána a megfelelő kutyatartásnak! Kis kutyákat a legkönnyebb elrontani, ez nem a kutya hibája, hanem az emberé. Olyan pici, és aranyos, az ember könnyen ráhagy mindent, mindegy milyen fajta. A tacskósat nem értem minek pontoztátok le, nagyon jó fajta, a szőrét gondozni nem kihívás! Aki meg a menhelyes választ lepontozta, az az én szememben nem szereti eléggé az állatokat! Nekünk minden kutyánk menhelyes, vagy befogadott keverék volt, némelyik okosabb, és engedelmesebb, egészségesebb, mint egy fajtiszta. Legbüszkébb gazdik, akik befogadnak egy bajbajutott állatot!

Kérdező, mindenképpen ajánlom, hogy majd látogassatok el egy kutyasuliba, ott az embertnek kell tanulnia elsősorban.

2019. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
39%

A tacskós válaszoló azért lett lepontozva, mert nem való első kutyának. Már többen leírták, hogy akaratos, önfejű, csak erőskezű, következetes és tapasztalt gazdának való. A tacskó munkakutya, nem való ölebnek. Napi szinten fizikailag és legfőképp szellemileg le kell fárasztani, különben ő majd elfoglalja magát, azaz ás a kertben, szétszedi a bútorokat stb... Mivel nagyon önálló fajta, hajlamos maga hozni döntéseket, amiket folyamatosan korrigálnia kell a gazdának és ez nem csak fiatalkorára igaz. Nekem 2 tacskóm van és általában nagyon jólneveltek és szófogadóak, de 10-ből kb. 2 esetben megcsinálnak olyan dolgokat, amikről tökéletesen tudják, hogy tilos. Próbálkoznak.

A tacskókról egy időben elterjedt nézet volt, hogy idegbetegek, pedig ez nem így van. Csak nagyon sokan természete ellenére, kis panelkedvencnek tartották a mérete miatt. Az idegbeteg tacskó mögött általában ott van egy hozzá nem értő gazda és ebből adódóan hibás tartási körülmények. Hát ezért lenne a kérdező részére egy rossz választás.

2019. okt. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
90%
Első válaszoló vagyok és 2.-nak üzenem, hogy ha ellenkező véleménye van, azt ide illő formàban közölje, különben kènytelen vagyok azt gondolni, hogy az iskoláztatasára kevesebbet költöttek a szülei, mint egy zsák kutyatáp!
2019. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!