Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon agresszív a kutyám,...

Nagyon agresszív a kutyám, veszélyt jelent a gyerekeimre. Elszeretném véglegesen altatni. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Befogtadtuk, adtunk neki esélyt de hiába a sok foglalkozás, mindenkire rátámad. Egyedül engem tisztel de félek hogy a gyerekekre is veszélyes lehet.

#kutya #eutanáia
2019. márc. 18. 14:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Először is járjatok kutyasuliba vagy hívjatok házhoz szakembert. Agresszív kutya nincs, csak életképtelen gazda.
2019. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Rossz kutya nincsen csak rossz gazda. Ha képtelenek vagytok megfelelően foglalkozni vele akkor nem az a megoldás, hogy megölitek, hanem kerestek neki másik gazdát.
2019. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Keress neki hozzáértő gazdát, ha ti nem vagytok azok. Nehogymár egy egészséges kutyát meg akarj ölni azért, mert te nem bírsz vele!

Arról nem is beszélve, hogy az állatorvos ilyen indokkal nem altathatja el, ő éppúgy feljelenthető lenne állatkínzásért mint ha te agyoncsapnád a kutyát. Csak különleges esetben altatható el egészséges kutya (hatóság által veszélyesnek van nyilvánítva és a hatóság rendeli el az exterminálást vagy gyepmesteri telepen van még erre precedens).

Összességében keress neki gazdát. Jobbat mint ti.

2019. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
18%
megjött a 2 agyhalott állatvédő. állatorvostól kérdezd meg,vagy vitesd be valami menhely szerűre
2019. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rossz ember. A kutyámat az előző gazdája nyirta volna ki ha én nem avatkozom közbe, mikor fejszével akarta fejbeverni. Pont ráláttam a tereszról. Azóta nálam van... és mindig sétálunk, szülinapját ünnepeljük (a nap mikor a miénk lett)... egyszerűen minden idegen embert aki az udvarra lép megtámad. Van aki feljelentett... én sem vagyok túl boldog
2019. márc. 18. 14:32
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Próbáld meg menhelyre lepasszolni, bár tudom, hogy zsúfoltak.

Egyébként a legtöbb kutyát helyre lehet rakni, de egyrészt megjósolhatatlan, hogy ez mennyi idő, lehet hónapokba is beletelik, mire felügyelet mellett is gyerek mellé engedheted.

Másrészt egy ideggyenge ideges típusú hirtelen agresszív kutya mellé olyan gazda való, aki ezzel alapból tisztában van, így veszi magához, és tapasztalt ilyen téren, mert ilyen kutyával együtt élni egy külön életforma.


Szóval én elhiszem, hogy te nem tudsz vele mit kezdeni, mert se időd nincs rá ennyi, se az életeteket nem fogjátok miatta megváltoztatni, de első körben valami menhelyet kéne nézni, hátha sikerül lepasszolni valahova.

2019. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Merre laksz? Nálunk van egy kiképző, aki kifejezetten problémás kutyákkal foglalkozik. Szerintem máshol is vannak ilyen kiképzők, nézz utána. Itt sok kezelhetetlennek kikiáltott, agresszív kutyát nevelt meg, illetve a gazdákat megtanította, hogy foglalkozzanak a kutyájukkal.
2019. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

...egyébként az altatással sok állatorvos úgy van, hogy "egészséges" kutyát nem altat.

És mivel az állatorvosi egyetemen csak a test egészségét tanulják, ezen a ponton meg is áll a tudományuk, és nem látnak tovább a fizikai egészségen.

Pedig mentálisan, pszichésen is lehet beteg egy kutya, sőt, menthetetlen is, ugyanannyira, mint fizikailag.

De ez egy orvost nem érdekel, mert nem ezt tanulta.

Szóval ilyen téren lehet hogy akadályokba ütközöl.

2019. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó fogalmad sincs, mit oktatnak ez a hozzászólásodból is latszik.

Kérdező add be egy menhelyre, ha más nincs akkor a gyepmesteri telepre, nekik kötelességük átvenni. Amíg van hely és el tudják látni, addig nem altatjak el.

2019. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

#9-es, tényleg nem tudom mit tanítanak, csak azt tudom, mit tanulnak!

Nem 1-2 dokival volt már dolgom, de olyannal még nem találkoztam, akinek halvány fingja lett volna a kutyapszichológiáról, vagy hogy hogy kell kezelni egy rommá szaporított felrobbant idegrendszerű kutyát.

Az egyetlen módszerük, kivétel nélkül bármilyen pszichés gondra: gyógyszeres kezelés. Gratulálok.

2019. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!