Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám miatt nem tudom rendese...

Kutyám miatt nem tudom rendesen kialudni magam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A probléma ott lehet hogy a kutyámat annyira szeretem, hogy minden szempontból magam elé helyezem.


3 éve van nálam a kutyus, még exemmel együtt hoztuk. Az alvásgondok 2 éve kezdődtek mikor szétmentünk exemmel és én egyedül mentem albiba a kutyámmal.


A következő a napirend:

Reggel fél 7-kor kelek, kutyával sétálok 6:45-fél 8 között. Utána megyek dolgozni, hazaérek, séta délután 5-től, kb 1 óra hosszát. Ez a 2 séta sima pórázas séta, mert a kutya nagy testű, sokan félnek tőle, hiába ő a világ egyik legbarátságosabb kutyája, így nem tudom elengedni. 1 kicsi futtató van a közelben, de oda sem járunk, voltam néhanyszor még mikor ideköltöztünk, de egyszerűen nem egedtek be soha a többi kutyások, merthogy nem ismerik a kutyámat és félnek. Na mindegy.

Szóval jön a lényeg. Mivel ugye szegény kutyus 9 órát van egyedül napközben, ennyit kell kibírnia pisi nélkül,ezért az éjszakai sétát minél jobban ki szoktam tolni, 11-éjfél közé. Ráadásul ilyenkor már kb senki sincs kinn, így el tudom engedni, szabadon rohangászik, labdázunk. Viszont. Én már rendszerint 9-fél 10 fele bealszok (van hogy már 8kor),egyszerűen képtelen vagyok tovább fenn maradni, így viszont mindig felriadok magamtól 11 után, hogy Úristen nem vittem le a kutyát, lemegyek vele, majd utána már nem tudok visszaaludni, minimum 1 órát forgolódok. Ma éjjel is valamikor hajnal 3 fele tudtam csak elaludni. Nem tudom ez mennyire teszi tönkre a szervezetem. De hát mit tehetnék? Este 9-kor még nem akarom levinni sétálni, mert az túl korai lenne, és akkor még szintén nem tudnám elengedni.

Van erre valami megoldás? Egyébként a reggeli felkeléssel nincs semmi gondom, nem vagyok fáradt, hétvégente sem tudok fél 8-nál tovább aludni.


2019. okt. 15. 12:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
És ha hamarabb fekszel de hamarabb is kelsz?
2019. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

Igen. Mész a kifutóba a kutyával.Nem értem, mi az hogy nem engedtek be? Közterület.

Este fél 8-tól fél 9-ig lefárasztod majd 9-től pihenhetsz te is.

Nekem 5 hós a kutyám de simán bírja 9-től reggelig,sőt még akkor se nagyon akar kimenni.Állj a sarkadra.

2019. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%
+1 szavazat a hajnali futtatás és nagy sétára. Este meg korán kidőlhetsz és kialszod magad kora reggelig. Én így csinálnám.
2019. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Itt nem az alvással töltött órák számával van a gond (az bőven elég lenne), hanem a minőségével. Javaslok egy gyenge altatót, és le van a gond.
2019. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

De annak mi értelme van ha hajnalban viszem le? Ha pl hajnal 5-kor megyek le vele, akkor délutánig nem csak 9 órát kellene kibírnia pisi nélkül, hanem még plusz 1-2 órát.

Ha meg este 9-kor viszem le ahogy valaki más írta, akkor meg reggeltől délutánig is 9 órát kell kibírnia, és estétől reggelig is kb 9 órát. Nyilván kibírja a kutya, 12 órát is kibír, de egyrészről nem akarom tönkretenni veséit, más részről szerintem sokkal jobb neki is a 9 óra -5.5 óra - 6.5 óra elosztás, mint a 9-3-9.

2019. okt. 15. 13:29
 6/21 anonim ***** válasza:
23%

Oké, a futtató közterület. Nem Marika néni dönti el, hogy bemehet-e a kis Morzsi mellé a kutyád vagy sem. Este lefekvés előtt leviszed a futtatóba, viszel neki labdát és szépen lefárasztod. Minél később, annál jobb.

Akkor szépen kifáradtok mindketten és mehettek hajnalban megint sétálni egyet.

2019. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

“De annak mi értelme van ha hajnalban viszem le? Ha pl hajnal 5-kor megyek le vele, akkor délutánig nem csak 9 órát kellene kibírnia pisi nélkül, hanem még plusz 1-2 órát.”

Én speciel úgy értettem, hogy 1 órával korábban kelsz, de a futtatás után ugyanúgy 7.30-ig sétáltok, tehát a kilencórás egyedüllét előttre időzíted a nap legnagyobb, legintenzívebb lemozgatását. Utána délután a szokásos 1 óra, majd mielőtt lefeküdnél, egy “egészségügyi” miniséta. De ha csak leszólod mindenki megoldását, akkor nem értem, minek írtál ki kérdést.

2019. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem leszólom mindenki válaszát, csak próbálom a helyzetemet elmagyarázni.

Egyébként lehet félre érthetően írtam, nem a kutya lemozgatásán van a hangsúly, hanem a pisilésen. Mármint oké, reggel felkelek elöbb 1 órával, hogy lenn legyek vele kb 2 órát. De este(éjszaka) ettől még ugyanúgy le kell vinni pisilni, attól hogy reggel 1 órával hamarabb megyek le vele,max este 1 órát nyerek. De akkor is 10-11 fele le kell vinni még egyszer. Ha meg bealszok 9 kor, akkor meg úgyis teljesen mindegy.

2019. okt. 15. 13:59
 9/21 A kérdező kommentje:

Azt a részt hogy " nem a kutya lemozgatásán van a hangsúly" úgy értettem, hogy nem egy hiperaktív kutya, nem kell vele 2 órát futkosni. Az éjszakai séta, labdázás is csak 20 perc, annyi idő alatt bőven elfárad, megunja.

Csak attól még hogy nem hiperaktív, nem akarom hogy csak pórázas séta legyen neki állandóan, neki is kell a szabadság.

2019. okt. 15. 14:04
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Ha fél 7-kor kelsz, gyúrj arra, hogy csak fél 11 körül feküdj le. 8 óra alvás szerintem elegendő, és a kutya is kibír 8 órát éjszaka. Ha reggel is, délután is és este is elviszed, az teljesen jó. Egyszerűen szoktasd rá magad arra, hogy 1-másfél órával később fekszel le. Ha másként nem megy, akkor ne a délutáni, hanem az esti séta legyen hosszabb, a reggeli meg a futtatós.
2019. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!