Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kau-t (kaukázusi juhász)...

A kau-t (kaukázusi juhász) tényleg használják harcikutyának? Videót láttam róla, és nem akartam elhinni. Igaz, hogy egy fékezhetetlen vad kutya, aki mindenkire és mindenre gondolkodás nélkül támad?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
igen,tényleg gyilkos
2010. júl. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én ezt nem tudom elképzelni róla. Jó, tudom, hogy pásztorkutya, kemény orosz fajta, jó őrző-védő, de nem tudom elképzelni, hogy harcoltassák. Amúgy én úgy ismerem, hogy vad, kiállításon sokat látok, és eszetlenül támadnak mindenkire, 6 méterrel előttük elmentem és már pattant fel mind a 4 kau, feszült a lánc és ugattak. Mifelénk is van kau, 5 egyeddel találkoztam errefelé (eddig), és nagyon harciasan tombolnak a kapuban. Persze érthető, hisz' őrző-védő kutyafajta, de az, hogy a ringben nem lehet felvezetni őket, mert szét akarják szedni 1mást....
2010. júl. 16. 17:26
 3/15 anonim válasza:
49%
Nem hinném hogy használnák viador kutyának, mivel baromi nagy a szőre. Kiállításokon szoktam látni őket, a ringben sem valami barátságosak, de azért a handlerek kézben tartják őket, verekedést még nem láttam.
2010. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hát nekünk azthiszem 1 éve pusztult el Lia (Kau.) nagyon szép fehér kutya volt 12 éves, és a kertben szabadon volt, igaz h. ugatta az idegeneket és a gypsy-ket, de minekt soha sem bántott, pedig kb 1-2 éves voltam amikor a szüleim elhozták a szomszédból(xD).

13L:)

2010. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
minket*
2010. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak: miért kell hülyeségeket írni?


A kaukázusi nem vad, nem támad, nem fékezhetetlen.


Természetesen egy kemény kutya, ami keményen őrzi a területét.


Csak tudni kell vele bánni. Ha verik, láncon tartják, kennelben tartják, nem foglalkoznak vele, naná hogy megvadul.

A jól nevelt kaukázusi a gyerekekkel szemben meg, kimondottan barátságos tud lenni.

Ha rendesen tartják nem vadul meg, és egy szép nagy, nyugodt, békés óriás.

2010. júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kaukázusim van. Egy hihetetlen érzékeny, intelligens, intellektuális, értelmes fajta.

Kemény kutya, határozott, következetes nevelés kell hozzá, vérbeli őrző-védő, de nem egy gyilkos, egy fékezhetetlen fenevad, ez egy nagy butaság!

Bármit meg tudok vele csinálni, mindent enged. Minden nap sétálunk, kisgyerekek, emberek állandóan megsimogatják, soha, senkit nem bánt, ha valami nem tetszik neki, elhúzza a fejét, de nem bánt!

Az tény, hogyha betörnének hozzánk, akkor a betörőt kiskanállal kéne felkaparni a kertben.

Kutyákkal 1-1 kivétellel barátságos, nem lehet kihozni a sodrából. Előfordult, hogy morgott vagy vicsorgott, de ez mindig csak elutasítás, soha nem állt szándékában egyáltalán semmilyen állatot bántani, nem lehet elérni nála, hogy állattal verekedjen. Ha a másik nem ért a morrantásból, kitér, illetve tovább megyünk. Egy pisszentésemre abba hagyja a nagy ritkán előforduló morgást. 100%ig behívható, út szélén megáll, járdáról nem lép le.

Csak az a kutya válik veszélyessé, amelyiknek a gazdája nem ért hozzá! Ha láncon tartják, nem szocializálják emberhez, kutyához, ha verik, kiabálnak vele, akkor persze, hogy vadállat lesz, de ugyanez egy kis yorkiról is elmondható.

Én talán ha 5x emeltem fel összesen a hangomat, minden apró kis jelből ért, hozzá teszem, kicsi vagyok, nő vagyok, és 46 kiló. Nem a méret, a keménykedés számít, hanem a hozzáértés, a fajta ismerete, a jó nevelés.

2010. júl. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszolók már leírták a nagy részét. Szilaj, erős, kemény kutya, de megfelelő tartással és neveléssel egy abszolút kezelhető fajta, bár hozzáértés szükséges.


Azt olvastam, hogy valahol ez alapján tenyésztik tovább a kutyákat, így választják ki a fedezőkant, hogy összeeresztik a kutyákat. Ez főleg a "nomádabb" körülmények között élőknél szokás, ahol a házőrzésen kívül egyéb komolyabb feladatokat kell ellátnia a kutyáknak.


Nem pit bull viadalra kell gondolni, mert egyrészt a nagy bundájuk miatt nem szereznek olyan könnyen súlyos sérülést, és ha az egyik fél alulmaradt, befejeződik a küzdelem, nem az utolsó szuszig ölik egymást.

Ezt már nem tudom hol olvastam, de ha megtalálom, belinkelem.

2010. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Most megnyugtattatok.:)

Amúgy, az egyik kau, itt mifelénk, velem egészen barátságos, igaz először morog, de utána farokcsoválva jön simiért, pedig nem is mondanám, hogy különösebben ismerem: néha arra járok. És van egy másik, az sem idegbajoskodik, ha túl közel megyek a kapuhoz vakkant, de ennyi.Öreg kutya. Oké, hát köszi...

2010. júl. 17. 21:35
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
Nem értem hogy nyugodhatdtál meg, te magad írtad le amit láttál, a saját szemednek nem hiszel? igen, mindegyik gondolkodás nélkül támad emberre, kutyára egyaránt, csak a lánc vagy a rács gátolja ebben. Ez tény és te magad is láttad minden egyeden emit ediig láttál. Akkor ez nem kérdés sztem.
2010. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!