Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni a póráz...

Mit lehet kezdeni a póráz nélkül szaladgáló kutyákkal?

Figyelt kérdés

Nekem jól nevelt kutyám van, de cane corso így hevesebben játszik és domináns is. Ezért mindig egyeztetünk pl a futtatóban a gazdákkal. 1. Alapvetően nincs vele semmi baj, de utálja ha "letámadják", random feltűnik egy kutya és felugrál, morog, ugat rá. Én meg azt se tudom hogy kinek szóljak hogy ugyan fogja már meg a kutyáját mert a gazdát kb annyira érdekli a kutya, hogy simán csak egy kutya nélküli járókelőnek nézem.


Másik eset: nagy pick up végig vág a a panelek között. Nem vagyok benne biztos hogy teljesen szabályosan de gondolom valamelyik lakó építkezik erre egy póráz nélküli border collie egyenesen felé száguld, hátulról kiabál a gazdája valamit, de le se szarja. Végül nem lett semmi baj, a kocsi satuféket nyomott, a kutya meg néhány centin megúszta, de mindenki azt hitte hogy elcsapja (ez tegnap történt). De láttam már olyat is hogy a gazdi zenéthallgatott fülesen és úgy ment, a yorki meg kotort utána...


A fő problémám az az egyes. Nyilván megijedhet, oda kaphat, vagy rosszul reagálhat


2019. okt. 19. 16:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni de természetesen pórázon sétáltatom
2019. okt. 19. 16:06
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Teljes mértékben megértem a problémádat, ugyanis én is ezzel küzdöttem.

A megoldás elég egyszerű: fém szájkosár. Akkor eleve félni fognak tőle (ha ez téged nem zavar..) és nem engedik oda a kutyát.

Ha ennek ellenére is odamegy pattogni egy póráz nélküli kutya, akkor maximum oda sap egyet, amiből komolyabb ügy úgyse lesz.

(+ Pont: a proli szülők se a neveletlen kölykeiket akik arra sem képesek hogy egy pár szavas kérdést feltegyenek.)

2019. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%
paprikaspray
2019. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy nem nagy segítség, de én előre oda szoktam kiabálni a gazdának, hogy ne engedje ide, az enyém nem barátságos. Sokszor nem fogják fel, bele kell állni a vitába.
2019. okt. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!