Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Esős időben való sétáltatáshoz...

Esős időben való sétáltatáshoz milyen kutyapórázt és nyakörvet vegyek? ( Közepes testű de erős kan kutya ) Milyen tapasztalatotok van flexi póráz használatával esős időben?

Figyelt kérdés
A kutyát tartani kell sokszor mert más kan kutyákra morog esti sétáltatáskor és húzna is feléjük ha engedném.
2019. szept. 7. 20:57
1 2
 1/12 MrPifta ***** válasza:
73%
ugyanazt, mint száraz időben
2019. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit számít hogy esik az eső? Ezt nem értem.
2019. szept. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem...

Mi változik szerinted a póráz tekintetében ha esik?

Mert igazából semmi, max. elázik.

2019. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha tartani kell a kutyát, akkor bőr póráz bőr nyakörvvel.
2019. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

A bőr nem bírja a vizet. A flexi meg egy erős kutyának semmi, erősebb rántásnál szétesik.

A Julius gyárt Color and Grey néven gumis pórázt és nyakörvet, azt ajánlják esős időre, hogy ne csússzon. Egyébként én sima textillel viszem, nem igazán számít, mondjuk nem morog és húz kutyák felé.

2019. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi nem használunk flexit, mert olyan lendülettel tud menni a kutyám, hogy kiválasztja. Egy állítható méretű fix és egy 5m-es kiképzőpóráz van. Sima sétához a rövidebbet használom, erős, stabil, nem kényelmetlen. Ha nem tudunk bemenni zárt futiba, akkor ott a kiképzőpóráz parkba.
2019. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Autocorrect, bocs...

Olyan lendülettel tud menni a kutyám, hogy kiakasztja a flexit. Csak 10kg-os, nem nagy kutya. Amúgy lehet ésszel jól használni, de nekünk nem vált be. Más kutyások, akik használják, inkább azt nem szeretik, hogy könnyen sérülést okoz.

2019. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer vettem flexit soha többet.Egyrészt a többihez képest drága volt másrészt egy márkátlan vacak póráz jobban tartott volna.Megrántotta a kutya a pórázt,kitört/szakadt belőle a kötél.Vékony sodrott anyagból volt a kötél,én meg kaptam utána,hogy el ne szaladjon a kutya.Végig is égette/vágta a kezem.(nem egy nagy kutya kis 6 kilós)


Váltottam bőrre,de az épp tegnap mondta fel a szolgálatot esőben.Felvittem,megszáradt de használhatatlan bomlik szét pedig ez se egy olcsó kategóriás vacak volt. :/

Mondjuk meg van már lassan 2 éve,de nem volt sérült vagy leamortizált tehát nem ez a gond.


Most textilt fogok.Egyszerű,gyors,mindig beválik.Ázhat is,fagyhat is az sose szakad.

Láncot meg ilyesmit is lehet kapni állat boltokban pórázból bőr fogókával azok se rosszak,sőtt mutatósak is izom kutyákon,de..hát nem tudom.Szerintem az is könnyen szakadhat a fogóka részen a sok húzástól.

2019. szept. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A flexi kistestű kutyához való illetve olyan nagy testűhöz amelyik nem akarja kitépni magát az ember kezéből ha intenzívebb inger éri. Ha a kistestűnél esik szét, romlik el a flexi mikor más kutyát támad az ember még felkapja ölbe, a nagytestűt már nem igazán lehet. Esősebb időbe a bőr nyakörv és a bőr póráz vagy láncos helyett a textil (spanifer) anyagút szoktam használni mer az szépen megszárad és nem kell kezelgetni mint a bőrt vagy a láncot. Amúgy a flexi baleset veszélyes mer ha összegabalyodnak a kutyák könnyen elvághatja a lábuk illetve a kezed ha rányúlsz miközbe húzza és próbálod visszatartani.
2019. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoktátok a bőr pórázt olajozni? Kellene! Akkor nem mállana szét! Nekem 10 évet kibír egy bőr póráz.
2019. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!