Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellé melyik fajta...

Kisgyerek mellé melyik fajta a legjobb?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányunknak szeretnénk kiskutyát vásárolni de nem tudom melyik fajtát válasszuk.

Jelenleg a Pomerániai törpespitz, Shetlandi juhász, Cavalier King Charles spániel és a Biewer Yorkshire terrier vannak versenyben.

A kislányunk kutyához szokott, kutya mellett él születése óta (ahogy mi is a férjemmel így van tapasztalatunk) de most szeretnénk neki egy sajátot. Sétát napi 1,5 - 2 órát tudunk vállalni, fürdetés/ápolás, kutyasuli is megoldható. Tapasztalatok alapján melyik fajta lenne a legalkalmasabb egy kislánynak? Melyik a legtürelmesebb, gyerekbarátabb és melyiknek elég ennyi mozgás?

Törzskönyveset szeretnénk természetesen megbízható tenyésztőtől, az ára nem számít.

Köszönöm a segítséget. :)



2019. okt. 19. 17:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem azért próbálnak neked segíteni az emberek mert meg akarják akadályozni,hogy neked kutyád legyen.Hanem mert napi szinten rengeteg ember teszi fel ugyan ezt a kérdést aztán hónapok múlva ugyan azok kutyái jófogásra,facera ki vannak téve úgy,hogy 'családi okok' miatt eladásra ajánlják.És van pofájuk oda írni a sablonos 'sajnos meg kell válnunk szeretett kedvencünktől' szöveget..És ez gusztustalan dolog.Itt hisztizik mindenki,hogy miért oktatja ki a legtöbb ember mikor alapos okuk van rá.Utána ők azok akik a fajtamentőknek meg a menhelyeknek küldik a pénzt,gyógyszert,tápokat,hogy segítsenek fenntartani és ellátni azt a rengeteg kutyát akit ugyan ilyen meggondolatlanul vett valaki maga mellé.Majd ráunt a gyerek,ráuntak a szülők is,ment a kutya a netre vagy az utcára és vihette aki akarja.(többnyire az ilyen kutyákat viszik el a szaporítók olcsón aztán az a szerencsétlen állat akit magatokhoz vesztek nem hogy családot de egy ketrecen kívüli,párzáson vagy vemhességen kívüli percet nem kap az életéből..)


Mert ahelyett,hogy elhinnék sokan,hogy SOK időt és pénzt igényel egy kutya csak vállat rántanak és 'nekem kell,de tudom hogy úgyse akar majd annyi mindent' alapon mennek a fejük után,hozzák a kiskutyát a házhoz.

Aztán rájönnek,hogy az 2-3 óránként pisil és kakil,rengeteget nyüszít mert hirtelen kikerült az anyja mellől,nem tud még pórázon sétálni (mert meglepő,de az emberek azthiszik,hogy a kutya meg a póráz alap dolog,hogy passzolnak egymáshoz és rossz a kutyájuk ha nem tud magától sétálni...:D),rágja a bútort és a gyerek játékait..

Egyszóval felfogják,hogy igaza volt másoknak és nem egyszerű egy kölyök kutyával.Mert mindez oké,ha nem vagy szülő,ha nem várja mellette a gyereked,hogy ugyan úgy tisztába tedd,megetesd,foglalkozz vele.Na meg a párodat se kéne elhanyagolni,főzni is kéne,mosni is kéne,takarítani is kéne,mosogatni is kéne,és akkor ott tartassz,hogy a napjaid úgy telnek el,hogy foglalkoztál mindenki mással csak még 5 perced nem volt leülni.


Gondold át ezeket,és ha neked mindezek mellett meggyőződésed,hogy most azonnal kell egy kutya a babád mellé akkor vegyed,lássuk igazunk lesz-e.De én a helyedben megvárnám,hogy legalább a gyerek megtanuljon alap dolgokat,vele foglalkoznék sokat, és nem egy kutyát vállalnék be mellé aki szintén igényli erősen a törődést és figyelmet.

Azt is vedd figyelembe,hogy feltételezem miután elég nagy lesz a gyerkőc mindketten dolgozni fogtok ő meg bölcsibe,oviba,suliba fog járni.3-4-5-10 év múlva is ott lesz a kutya és ugyan úgy fogja igényelni a sétáit,simiket,figyelmet..

2019. okt. 21. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Te elolvastad a kérdésemet 72% ?? Mint írtam, egész életünkben volt kutyánk a férjemmel, a családja előszeretettel menti őket, amikor megismertem 5 (!) kutyájuk volt. Nekünk a családommal mindig csak egy de az egész életemben és amikor nagyobb voltam a zsebpénzemből meg a fizetésemből fizettem az oltásait vagy kisebb kezeléseket. Nem hóbortból akarunk kutyát a gyereknek mert látta a tv-ben a cukimuki vauvaut hanem mert szeretnénk egy családi kutyát a gyerekünk mellé miután pontosan tudom mekkora csoda kutya mellett felnőni. Tudom, hogy mennyi állatnak tudjuk felelősségteljesen gondját viselni, ez pedig egy állat gyerekenként, nem lesz miaú meg egyéb állat és a kutyát sem azért kapja mert éppen ez a kedvence mert akkor elefántot vennénk. Nem fogjuk kidobni meg menhelyre adni mert józan paraszti ésszel már sikerült felfognom, hogy egy kutya 10-15 évre szól. Anno még húsvéti nyuszink is volt amiért gondolom ugyanígy kapnám a savat, 7 éves korában már a férjemmel közös albérletünkben pusztult el végelgyengülésben mert őt sem 2 hétre vásároltuk! Nem tudom miért ilyen óriási bűn az, hogy amikor egy család beköltözik az első házába akkor szeretnének egy kutyát.

Az ilyen gusztustalan, személyeskedő kommentjeidet pedig tartsd meg magadnak mert semmit nem tudsz rólunk. Ha képtelen vagy a kérdésre válaszolni akkor inkább maradj csendben ahelyett, hogy idegeneknek kisregényeket írsz a kéretlen okoskodásoddal. Szégyelld magad!

Nem is értem miért magyarázkodom egy ilyen velejéig rosszindulatú embernek és te mondod, hogy kutyákat tenyésztesz. Csak remélem, hogy velük jobban bánsz mint az emberekkel...

2019. okt. 21. 11:48
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Azért az kemény ha egy nyúl 7 évesen végelgyengülésben pusztul el. Csak úgy szólók hogy még pár éve bőven lett volna a nyuszinak ha észreveszitek, hogy valami gond van.
2019. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem csak egy kérdésem van. Ha ennyire profi kutyás vagy, akkor minek kellett egy ennyire triviàlis kérdést ide kiírni? Én speciel nem szorulnék rá, hogy ezt kiírjam.
2019. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

13: Érdekes, ha googleben rákeresek mindenhol azt írja, hogy a törpenyúl élettartama 6-7 év ennél tovább nagyon ritka esetekben élnek, javaslom a tájékozódást mielőtt belekötsz valamibe.

14: A kutyatartásról van tapasztalatom de nem emlékszem, hogy említettem volna a kutyafajta szakértői mivoltomat...

Részemről itt lezártam a témát, a további kommenteket amik nem válaszolják meg a kérdésemet ki fogom moderáltatni.

Ha valaki tud érdemben választ vagy tapasztalatot megosztani a kérdésben foglaltakra azt továbbra is szívesen veszem.

2019. okt. 21. 22:18
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Rengeteg tapasztalatot kaptál. Attól, hogy neked nem tetszik, az még nem ok a kimoderáltatásra.


A számotokra megfelelő kutyafajta még mindig a: semmilyen.

Ez van, ha tetszik, ha nem.


A felsoroltak közül, csak hogy egyet említsek a sheltie, hiába kicsi, egy kőkemény munkakutya. Pásztorkutya volt eredetileg. Mozgásogényéről annyit, hogy a hétvégén az agility országos bajnokságot egy csöpp kis sheltie nyerte meg. A napi 3-4 óra aktív edzés ezeknek a kutyáknak elengedhetetlen.


Biewer yorki: pint ugyanúgy terrier, mint egy pitbull, csak termete miatt még jó agresszív is szokott lenni. Eredetileg egerész kutya volt, hiába pici, makacs, intelligens, szívós és nagyon energikus. Nevelése nehéz, agresszióra hajlamos. (Értsd: gyerek odamegy orditva, hogy joooorkikaaaa, akkor valószínű megharapja).


Cavaloer: tenyésztése több országban tiltott, mivel a kutya élete gyakorlatilag szenvedés. A standard miatt, olyan kis koponyájú egyedeket tenyésztettek tovább, mert ez "szép", hogy a zömének az agya egyszerűen nem fér el a koponyájában, a fele kicsi félhülyén születik, szemük gülü, rendszeresen kiesik. Hidd el, nem szép látvány, lehet a gyereked egy ilyen incidens után nem menne több vauvau közelébe. :D


Egyébként az összes, amit felsoroltál egy elbszott divatfajta. Nem kell neked kutya, vegyél egy új cipőt, v táskát, az jobb lesz mindenkinek. :)

2019. okt. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek inkább egy labradort. Abszolút gyerek barát, nyugis kutya.
2019. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
25%
Pitbull
2019. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos, hogy gyerekbarát legyen, akkor a pomerániai kiesett. Családbarát kutya, de nem gyerekbarát.

A felsorolt fajták közül a pomerániai törpespiccnek és a yorkshire terriernek van a legkisebb mozgás igénye.

Ha lakásban tartanátok, akkor a spániel és a yorkshire az első. A pomi a második és végül a shetlandi. Bár a shetlandit is simán tarthatod lakásban, bár se neki, se neked nem túl jó (lakásban tartását úgy 5/2-re értékelném).

Mivel ahogy nő a gyereked, mivel ő kapja egyre több mindent meg tud ő is csinálni, és mivel ő kezdő gazdi, így ilyen szempontból a shetlandi az utolsó, a pomi 2. és a cavalier King és a yorkshire az 1.

Az általad írt fajták közül egyiket sem lehet otthon hagyni, a shetlandi juhászkutya kivételével, de őt sem sokáig, kb 2 óráig.

A legbarátságosabb kutyus a felsoroltak közül a spániel és a yorki. Aztán a shetlandi és végül a pomi.


Ha bármi kérdésed van írj privátot és úgy nem kötnek beléd. 🙂


Üdv. egy 3 gyermekes anya

2020. jan. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!