Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le lehet szoktatni a kutyát...

Le lehet szoktatni a kutyát arról, hogy mindenhová kövessen?

Figyelt kérdés

örökbefogadott kutyus, aki nagyon ragaszkodik, de ez néha már nem a legjobb, sok helyzetben nehezíti az életet, hogy a kutya akkor is követ, ha 5 centiméterrel megyek arrébb. minenhova kíséget, nem egyszer rúgtam állba a sarkammal, annyira a seggemben volt. a "marad" tanítás alatt van nála, de nem egyszerű eset.

arról nem is beszélek, hogyha valahol nem vagyok ott, akkor megáll az élet. én ennyire nagyon ragaszkodó kutyával még nem találkoztam. ez még a bizalmatlansága jele felém? és ha igen akkor el fog múlni?


2019. okt. 21. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Inkább pont a bizalom jele. Mindenhova követ mert biztonságban érzi magát melletted. Ne törd le a kedvét, idővel felenged majd és nyugodtan ellesz egyedül. Addig is biztosítsd hogy legyen nyugalmas fekhelye, játékai és más emberekkel is próbáld bizalmi kapcsolatba hozni, hogy visszatérjen a hite az emberekben.
2019. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre attól tart, hogy te is eltűnsz az életéből, elveszít ha egy percre is lankad a figyelme.

Próbálj figyelni, hogy a kutya ott van melletted, ne okozz neki még véletlenül sem fájdalmat állba rúgással, rálépéssel. Csak egy kis figyelem!

Le fog erről szokni, mihelyt biztonságban érzi a státuszát.

Szerintem kell ehhez fél vagy egy év, a saját kutyámmal tapasztaltak alapján.

2019. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is folyton láb alatt van. Pont ezért gondoltam arra, hogy megyünk majd dog dancingre.
2019. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!