Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát alomra...

Hogyan lehet a kutyát alomra szoktatni?

Figyelt kérdés

Panelban lakom de szeretnék egy kisebb fajta kutyát. Napközbe le tudnám vinni viszont mivel egyedül élek egy nem túl biztonságos helyen így esténként nem szívesen mennék le a ház elé.

Árt a kutyának bármit is ha alomba jár?


2019. aug. 14. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
A kutyák ehhez túl buták. Add el, vegyél egy macskát.
2019. aug. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Semmit,nem te lennél az első aki alomra járatná a kutyát.Egyik szomszéd pomcsijai is ida mennek ha nincs otthon.Meló végéig nem bírják ki séta nélkül.


De erre csak kifejezetten mini kutyát tudsz venni.(Yorki,Csivava,Máltai,ilyesmi.A max 3 kilós fajták mind minik)


Ugyan úgy kell neki tanítani mint a pelust vagy a macskának az almot.

Amikor pisilnie kell alomba teszed,megdícséred.

Pesten ez is divat mint a babakocsiban szállítás :'DD

2019. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem fog alomra szokni,mert kutya.


vegyél macskát.



Jön az ősz és a tél már fél 5 kor sötét lesz, akkor csak reggel lesz lent szegény?


Kutyáknak szükségleteik vannak, napi több séta is szükséglet egy panel kutyának.


Ilyen feltételekkel ne vegyél kutyát.

2019. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

A kutya nem macska.


A kutya mielőtt ürít, gondosan körbeszaglászik, keresi a megfelelő helyet. Egyszer olyat olvastam hogy még talán a Föld mágneses erejét is figyelembe veszik.


A macska ezzel szemben ösztönösen oda ürít, ahol el tudja kaparni. Neki édes mindegy hova, csak elkaparhassa. Ezért is van az hogy sok macskát soha nem kell alomra szoktatni, mert már az első naptól oda piszkít


Ergo természetellenes hülyeség kutyát alra/pelenkára szoktatni

2019. aug. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem azt mondta,hogy CSAK oda szoktatná a kutyát és nem vinné le,nem kell kiforgatni.Sétáltatná,mozgatná,ha haza ért a munkából.Ergo addig kell a kutyának egy hely,hogy ha történik valami "baleset" akkor ne a szoba szőnyegre,hanem egy bizonyos pontra menjen.(ez lenne az alom,mások pelust szoktak kitenni balesetek ellen).


Ne aggódj,nem te vagy az egyetlen gazda aki ezt tenné.Gyártanak kimondottan kutya almot és kutya WC-t is.

Nem is újkeletű dolog,keress rá az interneten biztos hasznosabb tanácsot tudsz onnan szerezni mint az itteni "ilyet még nem láttam úgyhogy nincs" emberektől.


Bár a kutya hamar hozzá szokik,hogy várnia kell a pisiléssel ameddig haza nem érsz,nem te lennél az egyetlen aki meló vagy suli mellett kutyát tart anélkül hogy tele lenne ürítve a ház. :)

2019. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Hármasnak igaza van. Télen mikor már délután 4kor sötét van, és reggel 7kor szintén?


A kutyának nem csak azért van szüksége sétára, hogy ürítsen, hanem azért mert KUTYA. Nem gyerekpótlék, nem cukkermukker plüss, hanem kutya.

2019. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

A francokat nem szoknak rá.Látszik nem fővárosiak vagytok sokan.:D

Van rengeteg állat boltban kutya alom.Név szerint itt a váci úti fressnapfban,alpha zooban.Kölyöknek is szoktak macska almot rakni ameddig nem mehet ki az oltások miatt.

Csak rendszeresen takarítani kell,kicsit homok szerűbb a kutya alom míg a macskáké kavicsos.


Pomerániait,yorkshire terriert,chihuahua-t,máltai selymet,shih-tzu-t,törpe tacskót,kicsi spitzeket,apró uszkárokat rá lehet.

Nagyobb fajtákból szerintem csak kölyök korig jó megoldás mivel nagy almos tálcát nagy kutyához úgyse kapsz már mindegy lenne ha egy medencét vennél erre.. xD

2019. aug. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Èn nem akarnám szenvedtetni a kutyàt csak a késő estéről lenne szó. pl napközbe, délután tudna kertben is lenni. ( Anyukam kertesbe lakik).

De úgy látom nem lenne jó neki a panel :(

Köszi a válaszokat :)

2019. aug. 14. 22:22
 9/9 anonim válasza:
90%

Szia, csak a kerdésed miatt regisztráltam.


Véleményem szerint panelba nem javaslom a kutyát. Nekem is volt gyerekként 15 évig. Nem jó neki napi 8 órákat egyedül. Valamint ha dolgozol vagy iskolába jársz nagyon sok kötöttséggel fog járni.


Az alom-ról.


Noha megfogadtam, annó mikor meghalt a kutyusom hogy soha többet...

15 év elteltével a panelból kertesházba költöztem és vettem késöbb egy Biglit.

(beagle) most lett 3 éves.


Megkértem a tenyésztőt hagy hozzam el 9 hetesen mert pont vidéken jártam...

kivételt tett velem.


2(!!!) hét alatt szobatiszta lett és megtanulta, hogy ha esik vagy este van akkor oda megy a tálcájához amin kutyapelus van és mindig szépen belepisil, majd ha végzett azonnal jön és szól - kéri a jutifalit.


Elképesztően gyorsan megtanulta. Sőt. Ha kaksilnia kell és nem tud kimenni akkor is mindig szépen a pelusra helyezi és azonnal jön és mutatja.

Egy mozdulattal bezacskozóm és kicserélem a pelust.


Úgy csináltam (sose bántsd a kutyát és ha tanítod csak akkor amikor épp csinált valamit mert nem fogja érteni) hogy amikor láttam 9 hetesen hogy pipilni vagy kakilni fog csorsan felkaptam és odafutottam a palusához és ott fejezte be.

amint végzett rögtön nagy szeretgetés hangosan dícsérve kapott egy jutifalit.


Minden este lefekvés elött amikor lekapcsolom a villanyt odaszald és nyom még egy pisit hogy este ne kelljen lemenni.


Elképesztően okos!


De panelba ne vegyél kutyát. nem lesz jó neki. Ez az én véleményem.


És mindezt úgy hogy 2750m2 -es bekerített dízskertje van és akkor megy ki amikor akar. (szól)


Minden jót!

2019. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!