Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vakvezető kutyákra miért...

A vakvezető kutyákra miért nem kötelező a szájkosár a buszon?

Figyelt kérdés
Szerintem ugyanúgy kellene rájuk mivel mégiscsak kutyáról van szó.

2019. okt. 21. 18:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
92%
Emberek! Hát hova is jutottunk egy egyszerű kérdéstől?
2019. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
94%
Úgy tudom, hogy van olyan helyzet, amikor a vakvezető kutyának a pofájával kell dolgozni és a szájkosár akadályozná benne. Nekem azt a példát hozták fel, amikor a gazda menne valahova, de veszélyes, ezért a kutyának felül kell bírálnia és jeleznie (pl. megfogja a ruháját). Nem kiképzőtől hallottam, de logikusnak tűnik. Egy közlekedési eszközön simán el tudok képzelni ilyen helyzetet.
2019. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó: úgy tudom (és ilyet láttam már), hogy a vakvezető kutyáknál is van "bökkés" jelzés. Amikor a kutya az orrával megböki a gazdát /így jelez veszélyt, vagy egy pár dolgot/ (ezt pl. a hangjelző kutyáknál használják leginkább), és így a szájkosárral pont ez a hasznos "funkció" veszne el. Ugyanígy pl. egy mozgássérült segítő kutyánál meg kifejezetten az egyik leggyakoribb "feladat", hogy ha valamit a gazdi elejt (akár egy kulcscsomót, bérletet, pénzt stb.) azt a kutya fel tudja venni (ugyanaz a rendelet szabályozza amit már valaki bemásolt), ezt szájkosárral szintén nem tudná megtenni.
2019. okt. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
86%
annyi minden mással foglalkozhatnátok aminek értelme is lenne, de neeem, ti még egy nyomorult SEGÍTŐ kutyának sem hagynátok hogy nyugodtan dolgozzon. Ezért örülök hogy egy sokkal kulturáltabb és tisztelettudóbb országba költöztem.
2019. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
A segítőkutyának hanggal is tudni kell jeleznie a gazdájának. Egy vak ember nem lát, de hall.
2019. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
84%
A kretének már megint vitatkoznak . Nektek kéne a szájkosár :D
2019. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
78%
Jah... az rakjon magára szájkosarat aki szerint szügség lenne rá egy vakvezető kutyán! .-.
2019. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
79%
Nagyobb az esélye annak, hogy megkéselnek a buszon, minthogy egy segítőkutya megharapjon.
2019. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Tud ugyanúgy bökni az orrával és ugatni is a szájkosártól, csak éppen harapni nem.
2019. okt. 23. 13:34
 30/33 anonim ***** válasza:
88%
Meg nem tudná felvenni a szájával, amit a gazdája elejtett.
2019. okt. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!