Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vakvezető kutyákra miért...

A vakvezető kutyákra miért nem kötelező a szájkosár a buszon?

Figyelt kérdés
Szerintem ugyanúgy kellene rájuk mivel mégiscsak kutyáról van szó.

2019. okt. 21. 18:30
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
100%
Sziasztok, bár nem pont erre kerestem, megakadt a kérdésen a szemem. ÉN is látássérült vagyok, és van egy vakvezető kutyusom. Sok válaszra reagálnék külön külön, de az lehet hogy nem tűrne nyomdafestéket. :) Szóval sok minden igaz is meg nem is. Ha elejtek valamit, a kutyusom felveszi. Ha ajtóhoz, lépcsőhöz, aluljáróba stb kérem hogy vigyen, kap jutalom falatot. Ezért nem is esélyes, hogy szájkosarat kapjon, és rendkívül megalázónak tartom, hogy egy segítő kutyuson szájkosár legyen. Ez pont olyan, mint amikor felróják nekem, hogy miért nem hagyom, hogy megsimogassák munka közben. Mert melózik! Ha bármelyikőtök melózik, szeretné hogy állandóan elvonják a figyelmetek? Szerintem nem. Csak emberek ezt nem értik, és a szájkosár sztorival is az van, hogy amelyik vakvezető oda kap valakinek, ott főképp a gazda és a kutya kapcsolatával lehet valami nagy gáz, amit jelezni kell, azonnal. Ja és az önállótlanság: Egy vak feltud adni szájkosarat, betudja kötni a cipőfűzőjét, tud magára főzni (többnyire), csak tényleg nem értem, hogy emberek miért gondolják azt, hogy életképtelenek a vakok. Biztos mindenkinek van rossz tapasztalata, meg jó is, én remélem, hogy többen elolvassák ezt a választ, és ha kérdése lenne valakinek, inkább felteszi nekem akár privát üzenetben, vagy bárhogy, sokkal jobb tudni, mint tudatlanságba élni. Most pedig megyek melózni.
2022. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 qkker1 ***** válasza:
100%

31-es


Ne idegeskedj, bunkók mindenhol vannak! Minden tiszteletem annak a sérült embernek, aki nem csak sopánkodik, hanem tesz is valamit azért, hogy emberi életet éljen! /bár ez Magyarországon sajnos elég nehéz/

2022. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
50%
2019 . Október . Hogy repül az idő . Én voltam a #26-os . Most se szívom vissza , amit írtam :D
2022. febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!