Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazhatok kutyával tömegközlek...

Utazhatok kutyával tömegközlekedésen Bp. N szájkosár nélkül?

Figyelt kérdés

Van büntetés, es ha igen az mennyi?


Egy 2 éves kis tacsi kutya senkit nem bánt az utazást is jól tűri a pórázt is, viszont a szájkosárra nem szeretnék traumát okozni neki, mert nincs hozzá szokva sosem volt még rajta, és ahogy ismerem a kutyám nem is fog sajnos mivel elég rosszul érinti.


Tehát ezért merült fel a kérdés, hogy mi történne ha szajkosár nélkül vinném fel pl a metróra.


Csak mert láttam már többször, hogy szájkosar nélkül utaztattak kutyát.

(doboz nem alternatíva mivel nem egy vekony tetsű állatka)



2019. ápr. 1. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem, a sofőr lerak és az ellenőr meg is büntet.
2019. ápr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szabályzat szerint vagy hordozó, vagy szájkosár, csak a segítőkutyák kivételek. Ennek ellenére még nem láttam, hogy megbüntettek volna bárkit is, ha amúgy nem volt gond a kutyával. Viszont én nem kockáztatok, mert az utasok többsége figyelmetlen. Egyszer egy idős nő rálépett az amúgy nyugodtan fekvő kutyámra, szegény akkorát vakkantott, hogy visszhangzott a busz, ha nincs rajta szájkosár, lehet, hogy oda is kap (megjegyzem, az ilyen utasok meg is érdemelnék, a kicsi gyerekeket is fellökik, de sajnos a gazdit hurcolnák meg...)
2019. ápr. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem büntettek meg szájkosár hiánya miatt tacskó keverékkel. Azóta minden kutyámon rajta van tömegközlekedésen a szájkosár, megtanultam a leckét.

kb 2 nap alatt hozzá tudod szoktatni a kutyád a szájkosárhoz, nem okozol vele "traumát", nem "érinti rosszul" ha nem barom módjára állsz neki a dolognak. Attól még hogy kicsi egy kutya, nem kell plüsskutyának nézni, mert közel sem az. Főleg nem egy tacskó.

2019. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom mi olyan nehéz a szabályok betartásán
2019. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is látok sokszor a metrón kistestűt szájkosár nélkül. Viszont szerintem nem érdemes megreszkírozni, hogy olyan ellenőrbe, vagy utasba futsz, aki megköveteli a szájkosarat. Semmiféle traumát nem okoz a kutyának, hogy megtanulja elviselni a kosarat. Persze, megfelelő méretű, formájú kell és rá kell szánni az időt, hogy elviselje.
2019. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Általában nem szoktak amiatt szólni, ha kis kutyán nincs szájkosár, de láttam már olyat, hogy a sofőr leszállította a kutyát és a gazdáját a villamosról, itt a kutya egyébként tacskó volt. Büntetés nem volt, ha azt nem tekintjük annak, hogy nyálkás, esős novemberi időben várhattak még egy villamost.

Azt én sem értem, ha van két lehetőség (box vagy szájkosár), akkor miért kell rögtön azzal indítani, hogy ezt azért nem, azt azért nem. Lehet, hogy a kutyáknak nem okoz örömet a szájkosár, de békés módszerekkel hozzá lehet őket szoktatni. A tesóm is hozzászoktatta a tacskóját, pedig őméltósága igen határozott és makacs jószág volt.

2019. ápr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Van ám ennek másik oldala is. Néhányan azért szólnak be, néznek csúnyán mert a szájkosaras kutyát kapásból harapással, agresszivitással kötik össze és akkor jön a "minek utaztat agresszív kutyát buszon" meg a "ha harap a kutya nem kellene emberek között utaztatni" és akkor kikerülnek meg pofákat vágnak. Mi haltit használunk, mindenki azt hiszi szájzár, de senki nem néz meg, hogy jajj, menjen innen, agresszív, mert nem takarja el a száját, mint egy kosár. Az összefüggést még én sem értem. Persze mi ritkán utazunk és a nagyon tömött járatokra inkább fel sem szállunk, emellett rendes textil szájzár mindig van a tasiban, ha kellene.

Rengetegen nem használnak egyébként, de simán belefuthatsz egy szabályokat komolyan betartató ellenőrbe.

2019. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

#7 Ebben igazad van, sokszor kérdezték már tőlem is, hogy harap-e, mert szájkosár van rajta. Hangulattól függően megmondtam, hogy nem/ez a szabály/azért van rajta, hogy ne nyalja fel a koszt/ne tudják etetni. Az egyik egy jámbor golden, neki sokszor még a kalauz is mondta, hogy amíg nem ülnek a közelünkben, levehetem a szájkosarat. A másikat rendszeresen roti keveréknek nézik (nem az), hozzá sokan már szájkosár nélkül is úgy állnak hozzá, hogy biztos egy harapós vadállat (nem az). Neki egyébként rövidtávra textil szájkosara van, ami harapás ellen nem 100% (bele tudod dugni a szájába az ujjadat), de a szabályoknak megfelel és kevésbé is tűnik veszedelmesnek benne az állat.

Azt viszont nem lehet, hogy a cukin kinéző, kicsi kutyára nem kell szájkosár, a kevésbé cukira pedig igen. Már csak azért sem, mert járművön könnyen előfordulhat, hogy fékezéskor, kanyarodáskor valaki véletlenül rálép, megrúgja és a kutya odakap.

2019. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt a harapósnak feltételezést én is hallottam már, de nem tőlem kérdezték, hanem csak egymás között beszélték, hogy biztos azért. Néha kedvem lenne ilyeneket felvilágosítani, főleg, amikor felnőtt mondja a kicsi gyereknek ezt az elméletet, hogy ez a szabály, és amiatt van rajta szájkosár, nem azért, mert harapós. Sajnos így a gyerekben is elültethetik a félelmet a kutyákkal szemben, ha a szabályosan szájkosárral közlekedő kutyákat harapósnak bélyegzik.

A segítőkutyákon meg okkal nincs.

2019. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén?

Kistestű kutyám van (5kg), gyakran utazom vele és még sose kértek szájkosarat. Vonat, busz, villamos, sehol. Van nálunk, ha kéri az ellenőr, felteszem, de sosem volt rá példa. Sőt, legtöbbször megmosolyogják, volt aki meg is simogatta.

(Amúgy nem okozol traumát neki, megszokja :D)


Bár alapból nem értem miért kell jegy a kutyámnak, ami konkrétan 2x elfér az ölemben, mikor a babakocsi elfoglalja a fél folyosót és ingyen utazik...

2019. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!