Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbeszélhető-e a tenyésztővel...

Megbeszélhető-e a tenyésztővel vagy milyen néven veszi azt, ha én nem szeretném 3 hónapos (13 hetes) kor előtt elhozni a kölyökkutyát?

Figyelt kérdés

9 hetesen adná amúgy, 2.oltás után 1 héttel.

Persze én is szeretném már mielőbb hazahozni. De láttam már ennyi idős kiskutyát és bár életerős meg minden, de olyan csöpp baba még. Szerintem még szeretne az anyuval és tesókkal maradni picit. Illetve jobban biztonságban érezném őt, ha megkapná a 10. és 12. heti oltását is és azután egy héttel választanánk csak el a családjától. Természetesen kifizetném a tenyésztőnek a +1 hónap tartási-, illetve állatorvosi költségeket.

Csak nem szeretném, ha felelőtlennek tartana, vagy hogy nem tudok gondoskodni egy pici kutyáról.

Ha ez számít valamit, egy labradorról lenne szó.



2019. okt. 21. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hiába hagyod ott valószínűleg a tesókat elviszik 8 hetesen és mamától meg lefogja választani hogy tudjon pihenni a mama kutya.
2019. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Minél később lesz elválasztva, annál rosszabb neki. (8 hetes kor előtt viszont nem szabad elválasztani!)
2019. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
"ideális esetben 8-9 hetesen gazdihoz kerülnek a kölykök. Ebben az időszakban még hamar kötődés alakul ki az új családdal, viszont néhány héttel később ez a kötődés már sokkal nehezebben jön létre."
2019. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezd meg tőle... Nem fogja leharapni a fejed ezért a kérdéséért. Lehet tanácsot tud adni. És sok tenyésztőnél 10 hetesen lehet elvinni, de van amikor "rajta marad" és még később. Esetleg annyit kér, hogy a kaját erre az időszakra fizesd...
2019. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem normális tenyésztő nem problémázik ezen.
2019. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Sok tenyésztő eleve 10-12 hetesen adja csak oda a kiskutyát. A külföldre kerülő kölykök 16 hetesen utazhatnak, miután megkapták a veszettség elleni oltást. Velük sincs semmi gond, addig a tenyésztő neveli, esetleg a kiképzésüket is megkezdi. Nyugodtan kérdezz rá, beszéljétek meg, ha tisztességes tenyésztő lehet vele erről is beszélni.
2019. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem a felnőttként befogadott menhelyi kutyáim is kötődtek.
2019. okt. 22. 06:46
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. okt. 22. 06:46
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Hozd el ahogy lehet 8-9 hetesen. Ez és az utánna következő hetek kb. 14 hetes koráig nagyon érzékeny, tanulékony, sokkal jobban fog hozzád ragaszkodni, és ha az alap engedelmességet kezditek ebben a korban az szép stabil lesz később is.

Divattá vált ez a 13-14 hét, de totál felesleges, sőt ha komoly munkára, sportra kell a kutya értékes időveszteség a fogékonysága miatt.

2019. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
A kérdezőt meg tudom erősíteni, nekem a felnőttként befogadott menhelyi kutyám is nagyon kötődik, és nagyon jól lehet tanítani is, nem az életkoron múlik. Szerintem azon a pár héten nem fog múlni, hiszen a szándék megvan, szerződést köttök, esetleg hozzájárulsz a költségekhez. Csak a szapik akarják minél előbb elsózni a kölyköket.
2019. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!