Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagyobb testű kutyafajt...

Milyen nagyobb testű kutyafajtát javasoltok (németjuhászon kívül) egy egyedülálló személynek, kertes házba?

Figyelt kérdés
Érdekel, hogy kinek milyen volt eddig, mik a személyes tapasztalatok, kinek melyik a kedvenc fajtája és miért, stb. Köszi, ha írtok :)
2019. okt. 22. 16:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Volt már valaha kutyád, vagy első kutya lenne? Milyen az életviteled, időbeosztásod? Milyen a munkád, fix bejárós, rugalmas, otthonról is végezhető, sokat utazgatós, mennyire jellemző a túlóra? Hogyan szoktad tölteni a szabadidődet?

Menhely szóba jöhet-e, vagy ragaszkodsz tenyésztőhöz?

2019. okt. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodok. Igen, volt már több kutyánk is. Munkaidő 9 óra. Nem járok el sehová, a fennmaradó időt vele tölteném. A kert kb 700 nm-es, és a házba is bejöhetne.
2019. okt. 22. 17:07
 3/12 Ridamov ***** válasza:
32%
Szerintem először nézz körül a menhelyen. Mi is onnan fogadtunk örökbe egy labrador keveréket. Nagyon hálás :)
2019. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A szabadidőt azért is kérdeztem, mert például vannak olyan kutyák, akikkel jól lehet mondjuk sportolni, túrázni, és vannak, akik ezt nem igénylik, sőt, a sétán, játékon kívül elvannak otthon. Ez is fontos szempont lehet.

Én lakásban élek, de például nekem olyan kutya kellett, aki amellett, hogy elvan itthon, azért aktívabb típus, és így tudok vele menni ide-oda, nem kell ölbe kapni, bírja a tempót, akár egész nap.

Kertes házaknál sokféle kutyát láttam már.

Egy rokonoméknál gyerekkoromban kuvasz volt, ők nem voltak otthonról eljárósak, dolgoztak, meg ott volt a hatalmas kert.

Nekem border mixem van, mentett kutya, kb. fele akkora, mint egy rendes border collie, itthon szeret lustálkodni (ezt másoknál is látom neten képeken, a szüleim szerint benne macska is van, de akkor a többi borderben is), kint kellően aktív hozzám. A fajtamentésről nekem pozitív a véleményem, de néhány kivételtől eltekintve (akik sérültek) azért ők aktív gazdik mellé való kutyák, futás, túra, egyéb sportok, meg persze agytorna, aki ezt megadja egy ilyen kutyának, annak ők tökéletesek, még a mentett mixek is.

A németjuhászt én úgy hallottam, eléggé elrontották, legalábbis a show vonalra hallok sok panaszt. Mentett ónémetjuhásza van egy kolléganőmnek, gyakorlatilag a halál torkából mentették a kutyát, mert altatás várt volna rá, nagyon szépen kikupálódott, nyugodt kutya, és nagyon hálás. A kolléganőm annyira nem sportember, túrázgatni szeret, meg néha biciklivel jön dolgozni, de úgy rendszeresen nem sportol, kertes házban élnek.

2019. okt. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs ilyen konkrét elvárásod, csak egy társ kell, akkor mindenképp ugorj be pár menhelyre, sintértelepre és ments életet.

Én is egyedül élek, 3 kutyám van altatás elől mentve, meg 5 utcáról összeszedett cicám.

Ők a leghálásabbak, legjobb társak. Lesik a szavad, azt csinálják, amit Te akarsz.

2019. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Amstaff es a futas legyen a hobbid. :)
2019. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4-es, 6-os: köszi a tippeket, rájuk keresek majd:)
2019. okt. 22. 20:11
 8/12 anonim válasza:
100%
A szüleimnek Bernáthegyijük van. Szófagadó, játékos, alapvetően nyuhodt, de aktív kutyus. 8 órában dolgoznak, addig otthon van egy kis tacsival. Szintén kert és kutyaajtón ki-be járhat. Feltalálja magát egyedül is, de igényli, hogy foglalkozzanak vele. Szereti a hosszú sétákat, de akár póráz nélkül is lehetne sétáltatni, nem mászkál messzire, jókat lehet vele játszani nagyobb korában is. Nagyon aranyos. Én biztosan Bernáthegyit választanék ha aktuális lenne a négylábú lakótárs választás. És menhelyeken néznék körül elsősorban.
2019. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A bernáthegyin gondolkodtam már, hogy milyen lenne. Eddig csak távolról láttam, vagyis kerítésen túlról, nem mertem közelebb menni:)
2019. okt. 22. 22:01
 10/12 anonim válasza:
100%
Általában nagyon szelíd, ragaszkodó, hűséges kutyusok, igazi barátságos óriások:-) A rokon gyerekek a hátán szoktak lovagolni:D
2019. okt. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!