Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy beteg haldokló kutya...

Egy beteg haldokló kutya mellé, egy kölyök kutyát vinni normális dolog? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. A kutyàmról kiderült, hogy daganatos. Már egyszer műtötték, de sajnos megint előjött neki, és már menthetetlen. Az orvos szerint, van egy - két hónapja, aztán el kell altatni, ha nem akarjuk, hogy szenvedjen. Anya kitalálta, hogy fogadjunk mellé örökbe egy másik kutyát. Ezt én ökörségnek tartom, mert szerintem ezzel a kutya utolsó pár hónapját nehezíti meg. Nem elég, hogy fájdalmai lesznek és "haldoklik", de érteni sem fogja a helyzetet. Összeszoktatni sem így kéne a másikkal, ha meg kölyköt hoznànk, elviselni sem lesz könnyű a kölyök játékosságát. Az az indok, hogy a kutyànk meg tudná tanítani a kisebbet. Anyum az a típus, aki nem törődik az állattal, csak kirakja az udvarra és jól el van. Nem érti meg, hogy nem lehet ezt csinálni egy állattal, mert nem a beteg kutya fogja megtanítani az újat, nekünk is foglalkozni kell majd vele. Ezen annyira összevesztünk, hogy nem beszélünk. Kinek van igaza?

2019. okt. 22. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem jó ötlet.

A beteg kutyusnak túl sok lenne a kölyök energiaja. A kicsi meg megszokja, ragaszkodik hozzá, és utána meg meg el kell tőle válnia.

2019. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
tökéletesen leírtál minden ellenérvet! nem értem anyád miért nem látja olyan tisztán a helyzetet mint te. sajnálatos dolog ez a kutyussal,pocsék érzés lehet ez neked. erre meg jön ez a sztori a kölyökkutyával. ugorj neki újra az érveiddel ennek a témának,talán belátással lesz anyukád.
2019. okt. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
92%
Mondd el azt is ,hogy te sem állsz készen az új jövevényre és időre van szükséged. Ha a jelenlegi kutyusod állapotát nem érti meg , a te érzéseid csak érdeklik.
2019. okt. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Anyádnak nulla empátiája van, esze se sok lehet. Valószínűleg magát félti az állat elvesztése miatti fájdalomtól, és azon akarja magát vagy titeket átsegíteni előre meneküléssel.
2019. okt. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Uh...

lehet arra hallgatna, ha felvázolnád neki észérvként, hogy a beteg kutya szenvedése, kezelése az utolsó hónapokban őt és téged is ki fog meríteni, nem kell oda egy pattogó, tanítandó kiskutya.

2019. okt. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
84%

Egyértelmű neked van igazad.


Esetleg megpróbálhatod neki megmutatni a válaszokat, hátha észbe kap.

2019. okt. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Neked. A beteg sokkal több törődést igényel, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy ha elmegy, és ott marad egy kis kutya, azt ti ugyanúgy tudjátok lelkileg kezelni (legalábbis te). Ez egyik kutyának sem jó, és a családnak sem.
2019. okt. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
83%

Neked van igazad. Ha tényleg csak 1-2 hónapja van hátra, jobb lenne ha az nyugalomban telne. Nem pedig azzal, hogy egy könyökkutya ugrál körülötte folyamatosan.

Illetve nem tudom nálatok ez hogy van, de nálunk a kutya, macska szinte családtag volt mindig. Ha valamelyik meghalt, nem az volt az első dolgunk, hogy új kerüljön a helyére. Kellett 1 kis idő, mire meggyászoltuk, és az új állat nem egy pótlék lett, akiben a korábbinak a tulajdonságait kerestük.

Ráadásul a kutyák elég féltékeny állatok. Még ha régóta együtt van 2 kutyus, akkor is nehezen viseli az egyik, ha a másikkal foglalkozol vagy simogatod. Egy idős, beteg kutya, aki nincs társhoz szokva, még nehezebben viselné ezt.

2019. okt. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Először is nagyon sajnálom a kutyádat :( Én se tartom jó ötletnek. Egy beteg kutyussal rengeteget kell foglalkozni, és ha most hoztok mellé kölyökkutyát, azt még külön tanítgatni, nevelgetni kéne, a másik kutya biztos, hogy nem fogja tanítani, ez nem így működik, még egy egészséges kutyánál sem, nem hogy egy haldoklónál. Időtök sem lenne annyi figyelmet fordítani mindkettőre egyszerre, amennyit kéne.
2019. okt. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

Neked van igazad!

Mondd neki, hogy képzelje magát a kutya helyébe: ha beteg lenne, fájdalmai lennének, haldokolna, örülne annak, ha valaki folyton körülötte ugrálna és idegesítené, nem tudna pihenni? Semmi empátia nincs anyukádban, ahogy előttem írták, és szívtelen! Aki így gondolkozik a kutyáról mint ő, nem lenne szabad engedni állattartást. És nem is fog kapni normális embertől kutyát, ebben a helyzetben! Mire kapnátok, valószínűleg a másik is meghalna!

2019. okt. 23. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!