Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyről szeretnénk...

A menhelyről szeretnénk kihozni egy kutyát, Már megnéztük a menhelyet, már láttam pár kutyát aki tetszik meg minden, na de itt a gond (. )?

Figyelt kérdés

ha egy kutyát valaki örökbefogad, akkor a többi nagyon szomorkodik, sírdogál nyüszít, hogy : Mért Őt viszed el? én nem vagyok elég szép és okos neked?

Mindet nem vihetem magammal (bár jó lenne) (96-100 körüli létszám van ott kutyából) és csak 1-et hozhatunk el : (


Úgy sajnálom őket : ( Szerintetek ígyis érdemes Örökbefogadni egy Kutyust?


2010. júl. 17. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes. Attól még hogy ők szomorkodni fognak, legalább egynek boldoggá teszed az életét. És ha egy másikat visznek el, pl. egy másik család, akkor az szomorkodna, akit te elvittél volna, de azért nem vitted el, hogy ne szomorkodjon az a kutya, akit elvitt a másik család...
2010. júl. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsi ha hülyén fogalmaztam :D de szerintem érted :)
2010. júl. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem is ez lenne a problémám ha egy menhelyről hoznánk el egy kutyát. Ilyenkor én arra gondoltam hogy becsukom a szemem addig amíg oda nem érünk a kiválasztott kutyához.

Amúgy egyetértek az elsővel.

2010. júl. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

értem:) Köszi


ÉS 1 Másik kérdés, egy 6 éves Pulihoz (kan) nincs ivartalanítva, de nincs is ebből bajunk, nem is volt ebből bajunk, de persze ha lessz akkor szóba jöhet az ivartalanítás, de már kicsit vén csont hozzá:D szerintem.

Milyen kutya illene hozzá legjobban? Olyan fajta kéne ami nagyon eleven, mert keverék lenne az biztos, csak hogy legalább az elevenség legyen meg benne:D

2010. júl. 17. 09:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez fogós kérdés :) Szerintem attól függ, milyen testű kutyát szeretnél. Kistestűhöz elég sok aktív van, akár a beagle is, és nagytestűhöz is van pár. Viszont minél nagyobb egy kutya, annál békésebb, csendesebb, megfontoltabb, és minél kisebb, annál aktívabb, nem gondolja át, mit is tesz, néha vadabb is lehet. Első válaszoló voltam.
2010. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

közepes-nagy méretű a Pulim:D (szerintem de elég nagy, 2 lábon állva nekem támaszkodva mellkasomig simán felér 171-2 centi magas vagyok, szóal elég nagy a Puli)

Ilyen kis nyugodt, de ha kimegyek vagy bármi akkor nem lehet leállítani:D akkor azt keresi mivel játszahatnánk:D

2010. júl. 17. 09:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj mindenképpen érdemes elhozni egy kutyát onnan.Legalább egy kutyusnak biztosítanál egy boldog otthont.Ha van rá lehetőséged,akkor hozz el egyet!Vagy azt ami megtetszik,vagy azt amibe csak beleszeretsz...vagy akár hogyan választhatsz.Nekem van egy nagyon nagytestű örökbefogadott kutyám,mivel az ő etetése elég költséges ezért nem hozhatok el még egy kutyát,majd csak akkor ha anyu megengedi,de akkor is csak egy tacskó méretűt=) De nem is ez a lényeg,ha azt mondaná,hogy mehetek és választhatok egyet,tuti mondanám a gondozóknak,hogy olyan kutyát szeretnék,ami picike és eddig sanyarú sorsa volt.Ők mutatnak ilyent és azokból választok,feleslegesen nem fájdítanám a szívemet,hogy végignézem az összes kutyust.Tehát találjátok ki a kutya méretét és lehet nézelődni=) A többi leginkább nevelés kérdése.A pulid is biztos örülni fog neki,vagy ha nem akkor össze kell őket szoktatni hosszasan...

Viszont annyit tehetsz,hogy megkérdezed,hogy hány kutya van a telepen és esetleg mindegyiknek viszel egy rágócsontot vagy valami kis jutalmat nekik,amikro elmész mellettük akkor adsz mindegyiknek=DDe vihetsz oda játékokat is vagy régi ruhákat,anyagokat,takarókat,régi tálakat vagy esetleg kutyakaját...akár mit szívesen szoktak fogadni,hiszen ezzel segíted a kutyákat,tehát eg ykutyát elhozol,de a többiét is kicsit jobbá teszed=D Sok sikert!!!

2010. júl. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát eddig elég sok mindent vittünk a menheynek vittünk 4 NAgyobb gumilabdát, a kicsit tudtak kergetőzni vele

2-3 teniszlabdát, elvoltak velük, meg egyéb műanyag tálakat vittünk, amiket már évek óta nem használtunk, meg pár régi lepedőt már vittünk ki.


Hát igazából van ott 2 olyan kutya aki nagyon megfogott,

1 kicsi fekete, nem tudom mien keverék, nem kérdeztem rá, meg 1 nagyobb testű is mint a Puli:D és ezért inkább a nagyobbra gondoltunk, viszont ha úgyvan, és szüleim elfogadják, akkor lehet a kicsit is elhozhatjuk:D (ezt most kaptam hírként):D

2010. júl. 17. 09:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha lány kutyákat viszel a puli mellé,akkor azokat még ivarérés előtt ivartalaníttasd!


szerintem elég lenne egyszerre 1 kutyát vinni,gíy sem biztos,hogy a pulid tárt karokkal fogadja majd.


de ha lány akkor tényleg ivartalaníttasd,különben párosodnak a tiéddel!!

2010. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Persze, a lányt midennképpen Fogjuk ivartalaníttani:)

De már találkoztattuk őket a menhelytől 30-40 méterre, alég barátságosak egymással, sőt nyüszkölődött mind3 kutyus mikor vége volt a játék időnek:D Ez volt tegnap:D

ma meg már el is hozhattuk mind2 Kutyust:D Hazaértünk, olyat futkároztak eggyütt:D ORvosunknál már Időpontot is kaptunk a szuka ivartalanítására:D a Pulit meg már nem bolygatjuk:)

2010. júl. 19. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!