Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a gond a kutyámmal?

Mi a gond a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Néhány napja vettem észre, hogy a németjuhászom a mancsát nyalogatja. Megnéztem és egy bogot láttam a mancsán: [link]


Szerintetek mi lehet ez és hogyan gyógyítható? Jelzem, hogy nem rég építkeztünk és beleléphetett valami éles tárgyba.


2011. szept. 6. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
orvoshoz miért nem viszed el? Csak többet tudna mondani, mint mi egy kép alapján.. Nem?
2011. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem itt nincsenek állatorvosok.:)

inkább menj el egyhez élőben, az tutibbat mond...


meg én nem tudom, mit értesz "bog" alatt...

van valami keményedése?...


meg mennyire sűrűn nyalogatja? rááll?...


szóval itt csak tippelgetni tudunk, az is lehet, hogy magától el fog múlni...

de lehet, hogy egy állatorvos ránézne, és már adná is a kenőcsöt rá vagy ilyesmi...:)

2011. szept. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Így ránézésre toklász ment bele. Be van gyulladva és gennyesedik, ami idegen testre utal (ha nem toklász, akkor valami más). Ha elviszed orvoshoz, az megkeresi a bemeneti nyílást, ha még megvan, és azon keresztül megpróbálja eltávolítani a toklászt, vagy azt mondja, hogy hagyjátok így és majd magától kijön (ez a valószínűbb). Viszont biztosan adni fog antibiotikumot és gyulladás csökkentőt, amit te magad nem tudsz megvenni, úgyhogy mindenképp el kell vinned orvoshoz!
2011. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valami megszúrhatta, vagy belefúródott. Mindenképp lássa orvos, nem hiszem, hogy komoly, a tappancson mást nem tudok elképzelni.

Kitisztítják, lekezelik, esetleg kenegetned kell pár napig. De ha valami benne van, és nem szedik ki, akkor később sokkal nagyobb gond lesz belőle. Arról nem is beszélve, hogy a kutyát marhára zavarhatja.

2011. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Különböző okok miatt nem tudom elvinni az orvoshoz, de felhívom és kikérem a véleményét.
2011. szept. 6. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!