Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az mitől lehet hogy egy kutya...

Az mitől lehet hogy egy kutya csak akkor támad/harap ha ott a gazdája?

Figyelt kérdés
ismerősöm kutyája csinálja ezt, múltkor mentem hozzájuk lazán bementem a kutya csak tompán ugatott, mikor kijött , bepörgött az eb erőteljesebben ugatott és megharapott (nem vészes fogát nem eresztette belém de úgy rászorított hogy még most is rohadtul fáj). De ez miért csinálja ? egyedül van nem bánt ott a gazdája meg igen?
2019. okt. 25. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Feltételezem a gazdát védi, de semmiképp sem normális viselkedés.
2019. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
69%
Vagy a gazdát védi, vagy imponálni akar a gazdának ezzel. Talán kapott már dicséretet ha valakinek nekiment. Nálunk pont fordítva van, bejön valaki, a kutya ugatja, van hogy meg is fogja de ha kimegyek, azonnal megy hátrébb, ha fogta akkor elengedi és vár, néz rám hogy intézkedjek.
2019. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
Jó szándékkal vagy a gazda iránt ? Lehet érez valamit benned
2019. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2 es szerintem ez lenne a normális. Igen jó szándékkal, de azt mondta a gazdája mindenkivel ilyen . Nem tudom lehet idegrendszeri bár nem egy elvetemült állat közepes testű kutya lévén jóval nagyobb sérülést is tudott volna okozni. Meg a gazdájának valamilyen szinten szót fogadott mert csak rá kapott a kezemre utána rákiabált és nem támadott. fura
2019. okt. 25. 22:11
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
A jó kutya a gazda nélkül is védi a területét idegenekkel szemben illetve mint a mieink, parancsra támadnak.
2019. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szerintem fajtája válogatja mivel nem mindegyiknek van territoriális viselkedése. De mondjuk ez egy nj neki kellene, bár lehet ha kifele vittem volna a tv-t akkor is nekem esett volna.
2019. okt. 25. 22:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan fogják rá egy ilyen kutyára, hogy idegrendszeri problémája van, de az esetek nagy részében a gazda helytelen viselkedése, hozzá nem értése miatt lesz ilyen. Ha a kutya ilyet csinál, akkor az azt jelenti, hogy gyenge a gazdája és úgy érzi, hogy neki kell megvédenie, átveszi a domináns szerepet. Ezen kéne az ismerősödnek dolgoznia, mert ebből egy ilyen nagytestű kutyánál komoly bajok lehetnek a későbbiekben.
2019. okt. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A rendes hazorzo marcangolja vagy meg is oli a betorot illetve,aki bele a lakasba es nem a gZdaja. Nalunk is alapelvaras ez a kutyakkal szemben.

Ne menj be ahazukba/kertjukbe,mert teruletvedes.


Ha veluk elnel,talan nem harapna meg.


A gazdajat vedi . Imponal neki.

2019. okt. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Vagy a gazdáját védi, vagy a területét.Meg fogja szokni hogy ott vagy.
2019. okt. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 7-es válasz már közel jár ahhoz,amit erről gondolok. Ha a gazdája nem dícsérte meg ezért/nem erre neveli, akkor egyszerűen csak falkatagként tekintve a gazdára, érkezésére felbátorodott a kutyus. Falkában mindig bátrabbak.:) Remélem azóta már nem harapdál!:)
2021. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!