Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a kutyatartás alapvető...

Mik a kutyatartás alapvető szabályai?

Figyelt kérdés

Szerinted mit kellene tudnia minden kutyának?

Ilyenekre gondolok, hogy Szobatisztaság, tudja a saját nevét, szótfogadjon, ne ugráljon fel másokra.


2010. júl. 17. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
tágas tér, ha kinti kutya, napvédett, szélvédett, esővédett hely, ahol a melegben nem fullad meg
2010. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Falkavezérség.

Megfelelő törődés.

Megfelelő táp.

Ivartalanítás, ha nem tenyésztő

Oltások, nem csak a kötelező

Féregirtó

Szőrápolás

Alapműveletek megtanítása

Kutyaiskola-ha kell, főleg tapasztalatlan gazdiknak

Szobatisztaság.

Parancssóra maradjon, jöjjön vissza a kutya

Nyugodt séta pórázzal, és póráz nélkül is.

Sok-sok játék a kutyával.

Tanítás , nevelés, oktatás,

Családtagként kezelni, szeretni.

Felelősséget vállalni érte


Nem fontossági sorrendben írtam, lehet ki is hagytam valamit, de ezek az alapvető szabályok.

2010. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

képzettséget tekintve szerintem az ül, marad fexik, pórázas séta,és a behívás a legfontosabbak... hallgasson a gazdájára, ne legyen kihívó, agresszív más kutyákkal emberekkel szemben tudjon egyedül is lenni ne zavarjon másokat...

az emberi igényeknek, társadalmi elvárásoknak és a kutya természetes igényeinek kielégítése (megfelelő mozgás, védett biztonságot nyújtó kuckó, minőségi táplálék... pszichés és fizikai stabilitás) kiszolgálása egyensúlyban legyen

2010. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Mindegy, akár nem kell tudnia semmit, de ha vendég jön a gazdája el tudja zárni vagy le tudja ültetni, szval ne ugrálja, nyalja össze a vendéget és sétakor ne zavarjon másokat, tehát legyen pórázon és legyen annyira szocializálva hogy ne feszüljön minden kutyának, embernek, biciglisnek...

A gazda tudása, kutyához értése a lényeg és akkor akár egy totál neveletlen kutyával is tud úgy bánni hogy mások észre se veszik, nem zavar senkit és ez a lényeg.

2010. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Ez relatív. Az én kutyám családtag, nem szolga, vagy rab, így például séta közben mehet előttem.(nem azért viszem sétálni, hogy csak mellettem menjen, amúgy is félig vadászkutya, aki cikk-cakkban halad)
2010. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!