Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól számolom? (kutyatartás)

Jól számolom? (kutyatartás)

Figyelt kérdés

Csivit szeretnék majd venni, és csináltam egy gyors költségvetést:

kutya:70.000

oltások: 30.000

kellékek: 30.000

táp havonta: 5.000

tehát az elején 135.000 forintba fog majd kerülni?


2011. okt. 14. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ha normális a táp akkor akár 10E-t is lehetne rá szánni havonta..a csivava maga pedig tenyésztőnél nagyon sanszos hogy 70 ezer forintért meg lehet venni :) de amúgy nagyjából igen annyi lehet :)
2011. okt. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
és ha kutyát tartassz akkor legyen a számládon legalább egy százas, arra az esetre, ha történik valami.
2011. okt. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kutyust lehetőleg jó nevű, megbízható tenyésztőtől vedd, adott esetben inkább költs rá 20-30 ezerrel többet, hidd el, hosszú távon megtérül.

Oltások: nincs 30 ezer. 1 éves kora előtt azt hiszem 4-et kell kapnia, abból kettőt úgyis a tenyésztőnél kap meg, tehát Neked majd kettőt kell fizetned, az olyan 10 körül van.

Kellékek: na itt el lehet szállni, de ne ess abba a hibába, hogy sok felesleges butaságot össze vásárolsz. Ami kell az 2 tál (enni, inni) fekhely, néhány játék, kefe, amivel a szőrét ápolod. Élősködők elleni szer, hám vagy nyakörv, póráz.

A táp is jóval kevesebb, az én kutyám (yorki, 5 és fél kiló) Orijent kap, 7.000 forintért szoktam rendelni, de ez kb. fél évre elég. Havi 5.000-ből már gyakorlatilag színtiszta hússal is lehet etetni. Én javaslom, hogy ne csak tápot egyen, ha tudsz rászánni, akkor érdemes húst is venni. Azt megpárolni, rizzsel, kevés zöldséggel, fűszerezés nélkül! Illetve én szoktam venni tonhal konzervet, olyat ami nem olajban van, hanem a saját levében, na azt is nagyon szereti a kutyám. Én úgy etetek, hogy reggel tápot kap, este pedig többnyire főtt kaját.


Idővel úgyis látni fogod, hogy a kutyádnak mire van igénye. Az én kutyám nagyon szeret rágni, úgyhogy heti 1x kap valami rágcsát, vagy főzök neki sertés lapocka-, vagy velős csontot. Ezt csak azért írom, mert annak idején én is össze vásároltam minden felesleges cuccot. A fekhelyét nem használja, abba vannak beledobálva a játékai, amiket szintén nem használ :D A best of játék, az a wc papír guriga…


Sok örömet a kutyushoz! Ja, és amit előttem írtak, érdemes minden hónapban havi 3-4-5 ezret félretenni, mert úgyis lesz olyan, hogy valami miatt s.o.s. állatorvoshoz kell menni, és akkor nem fog problémát jelenteni a kiadás.

2011. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
kellékek szerintem elsőre: nyakörv, póráz, egy valami rágható játék, egy-egy etető és itatótál, na meg attól függ, hogy hol fog aludni, mennyire hideg helyen, de ha nem túl hideg hely, egy takaró a földre és egy kispárna bőven megteszi, az én kutyám ezt sokkal jobban szereti, mint bármelyik kosarat, amit vettünk neki...
2011. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszokat. Azt nem tudtam, hogy az oltások nincsenek 30.000 Forintba. Azt gondoltam, hogy a csivi keveset eszik, de hogy csak 7000 forint elég neked egy fél évre, az ledöbbentett. :)

Olvasgattam, és azt ajánlották máshol is, hogy a kutyának kötelező: törzskönyv, chip, egészségügyi garancia 1 évre, jó ha a tenyésztő megmutatja a szülőket, és ad abból a tápból, amivel jelenleg eteti. :)

Más fontos dolog van még? :)

2011. okt. 14. 15:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy olvastam, hogy Yorkid van, csak elfelejtettem beleírni. :)
2011. okt. 14. 15:15
 7/10 Akiteki ***** válasza:

Az oltás nincs annyi, mert ha jó helyről veszed, akkor kettőt már megkapott, csak 3 oltás van hátra, aztán fél év múlva még kettő és utána évente 1.

Kajára sokat számoltál. Nekem egy közepes testű kajája nem kerül ennyibe havonta. Mondjuk veszel 15 ezerért egy 15 kilós prémium tápot, napi 10 dekával számolva (bár szerintem egy csivava még annyit sem eszik meg) akkoris 5 hónapra elég. Nem tudom milyen kellékeket akarsz, ami elengedhetetlen, póráz, nyakörv, kijön 5 ezerből. Esetleg egy ágy, az sincs többe 3 ezernél. Persze lehet venni nyakörvet 30 ezerért is, de a kutyát nem érdekli, hogy milyen kristályokkal van kirakva:))) Néhány játék még, 500 Ft. körül kapsz darabját. Legyen sok örömed a kutyusoddal!

2011. okt. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na igen... nyakörvet megéri praktikusság alapján választani, és nem aszerint, hogy mennyire tetszik! Én is beleestem ebbe a hibába, volt is sok használhatatlan nyakörv... pl. az a tipikus strasszos nyakörv túl merev, és a strasszok is potyognak róla. Nem igazán használható. Egy sima, puha nylon nyakörv, fele annyiba sem kerül, és 3x annyi ideig jó és sokkal strapabíróbb... érdemes ilyen szempontból is végiggondolni a vásárlást.
2011. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bizony én se akarok hihetetlen csili-vili kellékeket venni. Csak a legfontosabb: Nyakörv, póráz, etető tál, vizes tálka, pár játék, finom puha fekhely. Azt viszont nem tudom, hogy ha buszon szeretném szállítani, célszerűbb-e neki táskát venni, vagy rendben lesz-e magának is. Most ezt arra értem, hogyha félős a jószág, nem-e érzi magát nagyobb biztonságban a táskában.
2011. okt. 16. 13:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha megszokja az utazást, akkor semmi baj nem lesz. Mi is sokat utazunk, de én simán az ölembe teszem, és ő meg leül, vagy lefekszik. Van egy táskánk is (tök egyszerű, sima fekete kutyahordozó) de azt csak akkor használom, ha sár van, vagy víz, és nem akarom úgy az ölembe tenni. Akkor viszem magammal, van benne egy törülköző, és arra ültetem.


Olyan tenyésztőt keress, aki alapból CSAK törzskönyvvel ad el kutyát, aki azt mondja, hogy nem ad hozzá, de kérésre kiváltja, azt inkább hanyagold. Chipet rakatnak bele, ez tenyésztőnél szerintem alap.

Egyébként ajánlom ezt a fórumot, itt sok hasznos tanácsot tudnak adni, és biztos vagyok benne, hogy tudnak jó tenyésztőket is javasolni:

[link]


a yorkis voltam:)

2011. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!